Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Póráz nélkül sétáltatott...

Póráz nélkül sétáltatott kutyákkal (és tulajdonosaikkal) mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Rendszeresen találkozok az utcán szabadon sétáltatott kutyákkal, és nagyon elegem van, hogy rendszeresen odajönnek össze-vissza szaladgálnak körülöttem, megugatnak, megnyalják!! a lábamat, elkezdenek bökdösmi a mancsukkal stb. Itt a gyakorin valahogy minden kutyatulajdonosnak behívható kutyája van aki szófogadóan sétál póráz nélkül, de sajnos ez max. 10 % a gyakorlatban amelyik tényelg ilyen. Nem lenne baj ha elmegy mellette mkultúráltan egy póráz nélküli kutya, csak ne érjen hozzám. Ráadsáu allergiás is vagyok a szőrre, így ha hozzám "dörgölőzik" valamelyik akkkor utána órákig kiütéses leszek.


Mit csináljak, hívjak rendőrt? Gondolom főleg a mostan helyzetben nem foglalkoznának ilyennel. Jegyzőnél már lett jelentve hogy ez rendszeres az utcában, de érdemi intézkedés nem történt.


2021. ápr. 5. 02:19
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
26%
Rendszeresen, hát persze. Totálisan hihető, nem kitalált, nem provokatív történet.
2021. ápr. 5. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
21%

Miért zavar téged? Én imádom amikor odajönnek, kedvesen beszélek hozzájuk, odatartom a kezem hogy megszagolhassák, és ha benne vannak, meg is vakarászom a fülük tövét. Pedig sosem volt saját kutyám, de nagyon jópofa állatok. Mellesleg a gazdájukkal is jó alkalom egy-két kedves szót váltani.

Szerintem te is inkább a hozzáállásodon változtass, sokkal boldogabb leszel tőle.

2021. ápr. 5. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
54%
Ezen az oldalon ne várj normális választ ,a kutyás kategória 99%-a olyan kutyabzi h ha a saját kutyája megölné a gyerekét azért is a gyerek lenne a hibás...Itt az embernek nincsenek jogai ,a kutya istenítve van...
2021. ápr. 5. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
55%

Sajnos ez van, az emberek nagy része magasról szarik az együttélés szabályaira.

Annyit tudsz tenni, hogy mikor látod, hogy jön a kutya, megpróbálod elzavarni, ha elkezd összenyálazni, belerúgsz egyet.

2021. ápr. 5. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
90%
Ez bunkóság és tiszteletlenség, semmi egyéb. Nem tudom mit szólnának, ha a vállukra dobnám az albinó házipatkányomat, hogy csak megszaglássza őket, mert olyan cuki. Múltkor kiosztottam egy ilyen "felelős" gazdát, mert a kutyája megijesztette a 3 éves fiamat az utcán póráz nélkül, aztán még ő hőbörgött. Barom állat az ilyen.
2021. ápr. 5. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
75%
Fényképes dokumentáció, szabálysértési feljelentés. Ja, és az oltási könyvnek is a gazdánál kell lennie, mihelyst közterületre lép.
2021. ápr. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
85%
Én csak külterületen szoktam őket elengedni. Ha a városban sétálunk mindig pórázon vannak. Engem is idegesít ha valaki póráz nélkül viszi őket az utcán. De max annyit tudsz tenni, hogy szólsz előre, hogy fogja meg mert allergiás vagy rá.
2021. ápr. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
67%

Pár napja egy fiatal srác három kutyát sétáltatott. Az egyik pórázon volt, a másik kettő szabadon. Nem barátkoztak, látszott, hogy jólneveltek, a gazdájuk mellett mentek.

Na most mi van, ha vki kutyafóbiás? Mert egyik barátnőm pl. az. És nagyon. Egy ilyentől ki tudja, milyen állapotba került volna.

És mi van azzal, amit mondanak, hogy a kutya MINDIG engedelmes, behívható, stb.? A nagy frászt. Ezek állatok. (Ahogy az emberek is azok bizonyos értelemben, tehát ösztönösen cselekszünk egy-egy helyzetben.) A kutyafuttatóban egyszer egy boxer békés szaladgálás közben fogta magát és kiugrott a kerítésen a p.csába. A gazdája csak lesett.

Nem beszélve arról, hogy két kutya egymás között interakciója igencsak kiszámíthatatlan.

Az meg egyenesen megengedhetetlen, hogy egy kutya "molesztáljon" vkit.

De némely kutyás tényleg eszetlen tud lenni és hány olyan videó van, ahol (felnőtt) kutya morog a gazdájára, esetleg felé kap, netán meg is harapja (!!) és az idióták csak röhögnek rajta.

2021. ápr. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
28%

Viccesek vagytok pro es kontra :) Esetleg a bekes egymas mellett elessel nem probalkoznatok meg? Tudjatok, elni es elni hagyni?


Egyik utalja, hogy szabadon van a kutya, a masik pedig szeretne engedni a kutyajat relative szabadon elni.


Elferunk mind a Foldon! :)))

2021. ápr. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
69%
9-es: Éppen ezért találták ki a kutyák részére kijelölt helyeket (pl. kutyastrand, kutyajátszótér, kutyafuttató). Aki meg nem tudja a kutyája számára biztosítani a megfelelő körülményeket, az ne tartson kutyát (gondolok itt pl. a panel 10-ik emeletén 35 nm-es lakásban tartott ebekre). Miért mindig az alkalmazkodjon, aki nem tesz semmi ártót. Csak sétál. A kutya jön oda baxtatni, meg xarja össze az utcát. Akkor ezeket én is megtehetem szerinted, mert elférünk a Földön?
2021. ápr. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!