Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász nevelése, pórázon...

Németjuhász nevelése, pórázon viselkedés tanácsot tudna adni valaki?

Figyelt kérdés

Egy 8 hónapos németjuhász szukám van, nagyon energikus és makacs jellem. Mindene a játék, illetve más kutyák és emberek. Ezzel nem lenne semmi gond, azonban egy egy séta alkalmával nagyon gyorsan eltűnik felém a figyelme hogyha elkezd ugatni rá egy kutya, vagy szembe jön egy ember. Rögtön elmegy láb mellől, ugat és húz. Hiába szólok rá, vagy hívnám vissza lábhoz mintha a falnak beszélnék. A másik probléma, hogy gyakran húz pórázon. Azt a módszert csinálom, hogy amint húz megállok és megvárom amíg újra a lábam mellé jön és akkor megyünk tovább de még így is abból áll az egész séta, hogy fél percenként meg kell állni mert húz. Folyton sietni akar. Tudna esetleg valaki még valamilyen tippet vagy tanácsot adni, hogy mit próbáljak meg ki?

Egyébként kiskora óta neveljük. Ül, fekszik, lábhoz, pacsi, hempereg. A kapu szabályt is folyamatosan alkalmazzuk, illetve reggelijét és vacsoráját is úgy kapja meg, hogy leültetjük, letesszük elé és akkor eheti meg ha mondjuk, addig ülnie kell a helyén.



2021. ápr. 5. 13:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Nekem is 8 hónaposom van! :)


Én a sétát a kezdetektől úgy csináltam, hogyha rámnéz = juti. Maradjon ki a mai étkezés, holnap kapja meg sétánál esetleg. A megállósdi is beválhat, a fordulásos módszer is, de kitartónak kell lenni.


Esetleg amikor húzni kezd, mielőtt feszülne a póráz, szépen rántsd vissza. Ne legyen folyamatos feszültség a pórázon, mert az húzásra sarkallja.

2021. ápr. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is német juhászom van, de már nem kölyök. Rengeteget szenvedtünk a húzással. Kutyasuliban tökéletesen ment lábnál, élesben soha. Mindig fél méterrel előttem. Aztán egyszer vettem egy hámot (mindenki kinevetett, hogy csak rosszabb lesz). Mióta hámmal sétáltatom, szinte soha nem húz. Nem tudom, mi lehet az oka.
2021. ápr. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
30%

Nekünk a kutya iskolában ezt a nyakörvet ajánlották:

[link]


Nekünk bevált, nem húz a kutya.

2021. ápr. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%
Szöges nyakörvet soha nem tennék a kutyámra. Meg elektromosat sem. Inkább tanítom, semmint kínozzam! Szégyen, hogy ezekre még van igény. Lehet lepontozni!
2021. ápr. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Én utolsó megoldásnak ajánlanám a szögest. Nem ellenség, de meg kell tanulni használni. Egyedül semmiképpen se kezdd el használni.
2021. ápr. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

"Egyébként kiskora óta neveljük. Ül, fekszik, lábhoz, pacsi, hempereg."


8 hónap alatt ennyit sikerült megtanítani? Ez édeskevés egy németjuhásznak. A probléma abban keresendő, hogy egyénileg akartok képezni egy magas ösztönszintű, ő-v fajtát, de nincs meg hozzá a tudásotok. A képzés is csak egy dolog, kellene mellé aktív foglalkozás is, amiben le tud fáradni. Az ország minden részén van már őrző-védő foglalkozás, miért nem fizettek be egyre?

2021. ápr. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

ŐV-t kipróbálhatjátok valóban, bár nem biztos hogy a kutyátok bírja idegileg. Nem tudjuk honnan vásároltad, milyen az idegrendszere. Attól, hogy energikus, nem biztos hogy ösztönileg is oké a kutya, de vesztenivalótok nincs. Ott is tanulod a kutyádat irányítani.


Ismerek olyan, viszonylag jó vérvonalú németjuhászt (showline...), akinek nulla a zsákmány-. és védőösztöne.

2021. ápr. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Jártunk vele kutyaoviba és kutyaiskolába is, tehát nem magunktól vágtunk bele azonban ott erre a kettő próblémára nem tudtak megfelelő választ adni. Őrző-védő pedig még szóba se jöhet, mivel túl fiatal. Ahova mi jártunk ott 2 éves kortól lehet menni a kutyával. De onnantól szeretnék is járni vele oda rendszeresen.

A szöges nyakörvet pedig nem találom valami humánus megoldásnak, plusz mint írták nem is vennék egyet magamtól hisz nincs tapasztalatom e téren, sérülést okozhatok.

Egyébként köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2021. ápr. 5. 18:39
 9/13 anonim ***** válasza:
78%
Én onnantól járok őv-re, hogy megkapta az oltásokat. :D Nem túl fiatal a kutyád, sőt!
2021. ápr. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne jöhetne szóba az ő-v? Ebben a korban már rég a bevezető feladatokat lehetne csinálni. Esetleg nyomkövetést is kipróbálhatjátok, de azt is már rég el kellett volna kezdeni. :)
2021. ápr. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!