Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt kutyát hogyan tanítsak...

Felnőtt kutyát hogyan tanítsak meg utcán sétálni?

Figyelt kérdés

Még mikor kölyök volt rendszeresen kivittem sétálni, de mivel ebben akkor kudarcot vallottam nem igazán tanulta meg a helyes sétálást. Most már felnőtt, de még mindig nagyon kiszeretném vinni sétálni.

Pár napja elkezdtem újra pórázhoz szoktatni, udvaron elég jól megy, sétál mellettem, nem húz, stb. Néha még elkezdi rágni, de gyorsan le lehet állítani. De az utca már más tészta. Ott átváltozik és már húz is, irányíthatatlan lesz.



2021. ápr. 5. 18:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%

Kölyök kortól kellett volna szocializálni és nevelni. De ha ez számodra derogáló volt, nem is értem, minek kellett kutya.

Vidd el kutyaiskolába vagy keress neki egy jobb gzadát!

2021. ápr. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek először nagyon rövid távra, és fokozatosan növeld, ha a rövidebb már jól megy. Persze, hogy húz, sok az új inger.
2021. ápr. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Egyik ismerősöm szöges nyakörvet rakott rá, befelé állnak a szögek. De ez egy kaukázusi, hatalmas bundával, szóval egy kisebb kutyára, vékonyabb szőrrel én nem ajánlanám.

Egyébként valószínű a rendszeres séta lenne a megoldás, minden nap, lehetőleg többször, hogy ne hasson annyira az újdonság erejével.

2021. ápr. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egyébként úgy csinálom, kis utakra megyek vele. Nem mindig húz, csak ha meglát valamit, ami neki érdekes. Régen kis korában egész hosszú utakra is elmentem vele, néha jól ment néha nem. Aztán a sétáltatás hanyagolva lett.
2021. ápr. 5. 19:40
 5/12 anonim ***** válasza:
32%

Akkor ez még javulhat. Tarts ki és vidd rendszeresen.

A mi kutyán kezelhetetlen. Nincs sok időm sétálni vinni, de kialakult az ördögi kör, hogy már azért sem viszem, mert leizzaszt. Pedig alig 12 kg. Gyerekkel már szinte el se merek indulni vele, mert balhézik a kutyákkal, gyerek nélkül meg ritkán van alkalmam vinni. Próbáltam a kutyaiskolát is, de ott olyan flegmák voltak, azt várták volna, hogy egy jólnevelt kutyával menjek, én meg pont azért mentem, mert problémám volt. Meg ráadásul agresszívek voltak vele, én nem agyonveréssel akarom megtanítani sétálni.

Itthon semmi baj nincs vele, egy angyal. Kutyákkal is jól kijön, csak pórázon rizikós.

2021. ápr. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
De miért lett hanyagolva? Komolyan, minek kellett kutya, ha aztán ráuntál és hanyagoltad? És majd most ha újra ráunsz, akkor újra elkezded hanyagolni?
2021. ápr. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem a kutyát hanyagoltam el, csak nem vittem sétálni. Mint mondtam kudarcot vallottam a sétáltatásban. Se neki se nekem nem volt kellemes élmény. De szerencsére nagy az udvar.
2021. ápr. 5. 21:19
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, ha egy mentett felnőtt kutyát meg lehet tanítani sétálni, a te kutyád sem veszett fejsze nyele.

Gyakoroljátok a sétát közel, séta közben legyen ideje szimatolni, de legyen feladat is, főleg, ha nagyon kezd húzni. Van, akinek működik a megfordulós technika, az én kutyám játéknak tekintette (és mivel télen került hozzám, külön vicces volt neki, hogy csúszkáltam a jeges járdán), de lehet, hogy nektek működik, érdemes kipróbálni. Ha kajamotivált, lehet valami finom falattal az orránál fogva vezetni, először gyakran adogasd neki, aztán egyre ritkábban. Gyakorolhatjátok azt is, hogy néhány lépésenként megálltok, az állj parancs nagyon fontos amúgy is, esetleg le is ültetheted, amikor megálltok. Az irányokat is taníthatod neki séta közben, ez is nagyon hasznos, az enyém jobban tudja, mint én. Ha vége a járdának, előbb álljatok meg, vártok egy kicsit, utána mentek át. Ha nagyon eltereli valami a figyelmét, álljatok le, ültesd le, csináltass vele pár feladatot, hogy újra teljesen rád figyeljen (ül, fekszik, pacsi, bármi, amit helyben lehet), és utána menjetek tovább. Kerítés mögött lévő kutyához ne engedd oda, legyen közömbös velük, akkor is, ha nagyon ugatnak.

2021. ápr. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
27%

Nagy az udvar. Ahol a kutya az utolsó fűszálat is úgy ismeri már, mint te a tenyeredet. Ahol semmi új inger nem éri és ahol nem fogja magát lemozgatni. Nem vitted sétálni, nem szocializáltad, nem nevelted. Teljesen elhanyagoltad. De persze ezt csak bizonyos intelligenciaszint felett értik meg az emberek.

És ha most sem lesz neked kényelmes a séta, csak mert azóta magától nem tanult meg jól sétálni, majd most is hagyod az egészet és újra beleunsz a kutyádba.

2021. ápr. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Ne setaljatok,hanem fussatok minden nap vagy kocogjatok. Neked is jottesz. Futas kozbe lehet ovtaskabol jutfalatot adogatni a labnalkoveteshez.


A kutyad nincs lefarasztva,ezert is huz.

2021. ápr. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!