Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell nevelni egy...

Hogyan kell nevelni egy felnőtt kutyát? Több lent

Figyelt kérdés

Sziasztok! A szomszédban van egy 5 éves puli, pumi, snauzer vagy pudli keverék kutyus. Kan, nincs ivartalnítva. Az öreg bácsi, akié a kutyus idősek otthonába megy és én be szeretném fogadni a kutyust.

Nos nincs nevelve. Harapós, hamis. Kevés embert ismer és enged be, nem hallgat, pórázon nem tud menni, nincs szocializálódva. Nem lehet becsukni. Nagyon öntörvényű. Az öreg bácsira nagyjából hallgatott, de volt, hogy belékapott.

Hogyan kell egy ilyen kutyát megnevelni? Még nem volt kutyám és tudom, nem éppen egy felnőtt kutyával kellene kezdeni de ha nem fogadom be elaltatják.

Minden kommentet nagyon szívesen fogadok amik segítenek. Interneten is olvasgattam de itt inkább személyes tapasztalatokra, tippekre lennék kíváncsi.

Légyszi segítsetek a kutyus életéért. 🙏🏼



2021. ápr. 6. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
99%

Elsonek adj neki kajat, es baratkozzatok, simogasd, jatsz vele, ha felepult a bizalom koztetek, akkor kezdhetsz el foglalkozni a nevelesevel.

Fokent pozitiv megerositessel, dicseret, jutalomfalat, es akkor orommel fog tanulni.

2021. ápr. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első jókat írt.

Lassan, de határozottan közelíts felé, először próbálj kajával a bizalmába a férkőzni.

Hagyd, hogy ő nyisson feléd, építs fel vele egy napi rutint. Ha már megbízik benned, hallgat valamennyire rád keress egy hozzáértő trénert/kutyasulit. Első kutyának jó nagy falatot választottál, jobb, hogyha egy hozzáértő is segít neked.

2021. ápr. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egy személyes trénert keresnék első körben, illetve ivaralaníttatnám.

Egy elhanyagolt kutya, aki harap is, szerintem pusztán internetes segítséggel nagyon mélyvíz egy kezdő kutyásnak.

2021. ápr. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Ózd kutyasulit néztem, az van a legközelebb, mit gondoltok róla? Ismeritek?
2021. ápr. 6. 19:26
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Ez nem nevelés, ez kőkemény rehabilitáció. Ezt nem fogod kommentekből megtanulni. Még szakkönyvekből se. És ha már ráfrissítettem a kérdésre, én nem is kutyasulit ajánlanék, hanem házhoz járó kiképzőt. Részben mert leírás alapján arról sem vagyok meggyőződve, hogy gond nélkül kijutnátok a kapun, részben mert az otthoni viselkedést is az alapoktól kezdve kell tanulnia.


Ha már írtad, hogy harap, hagyok neked itt néhány videót, a kutya stresszjelzésiről, hogy legalább tudd mikor kell abbafejezned sürgősen bármit is csinálsz a kutyával. Ezek szokták a morgást, harapást megelőzni.

- https://www.youtube.com/watch?v=yaxCYgqh2ao

- https://www.youtube.com/watch?v=Tt0OkH5UvGg

- ez egy videó egy harapásról, sajnos az eredeti, nem beszélgetős verziót nem találtam meg. azt kell észre venned, hogy a fent megismert összes stresszjelzést produkálja a kutya nagyjából 3 másodperc alatt, mielőtt megharapja azt a marhát, aki nem vette a lapot és túlfeszítette a húrt. https://www.youtube.com/watch?v=PHLnjiISsOo

2021. ápr. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Házhoz járós kiképző. Főleg,mert valószínű pórázon kivinni sem tudnád az udvarról.


Igen,ez már inkább rehabilitáció,nem nevelés.


Ugyan is a kutyának szerintem kb minden kimaradt az eddigi életéből.


Most szabályok,határok kellenek.


Ivartalanítani én akkor ivartalanítanám,ha már azért jobban össze szoktok. Egyenlőre minden stressz lesz neki.


Egy jó kiképzővel szerintem javítható a dolog.


Rendes tőled,hogy befogadod :)


Kitartást és hajrá!

2021. ápr. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
igen, türelem kell hozzá, aztán rá fog jönni, hogy te barátkozni szeretnél vele :)
2021. ápr. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek! Nos most elmondom nektek mik történtek a napokban:

Ugye engem ismert, beengedett, de nem voltunk nagy barátok, néha néha félve megsimiztem. Vettem ilyen nyafúkolós dolgot, először félt tőle de már most örömmel játszik vele. Eldobom, nem hozza vissza hanem kergetőcskét játszunk futnom kell utána de élvezi nagyon, ez így helyes?

Kaját hordok neki, nos még nincs kutyakaja, nem értem el a városba venni, de ilyen gyenge “rántott levest” kenyérkockákkal adok neki nem moslék, ember is ehetné olyan étel és még meleg volt és mondtam neki miután kiöntöttem, hogy várj még meleg, (de már evett) legugoltam és belenyúltam a táljába hogy megkeverjem és ő csak nézte türelmesen, elvette a fejét nem evett, ez jó?

2021. ápr. 7. 12:34
 9/9 anonim ***** válasza:
A jatekot kicsit rakd kesobbre.
2021. ápr. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!