Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivava melle csehszlovak...

Csivava melle csehszlovak farkaskutya?

Figyelt kérdés
sziasztok. parommal nemsokara veszunk hazat es osszekoltozunk, csak a problema az , hogy nekem van ket csivavam , egy fiu es egy lany (mind a ketten ivartalanitva vannak, sosem gondolkodtam szaporitason), ok hazban laknak de sokszor vannak az udvarban is illetve naponta setalunk. a parom nagyon szeretne egy csehszlovak kutyust, ha lehetseges akkor testverpart szeretne, hogy ne legyen egyedul akkor sem ha a kicsik a hazban vannak. na , a lenyeg az, hogy ha ugy neveljuk oket, hogy ne bantsak a ket csivavat ha egyutt vannak, akkor kesobb sem akarjak oket bantani? neten mar keresgeltunk, de ott azt irjak macska es kistestu allatok melle nem ajanlott mert kergetheti oket es banthatja oket. viszont ha mi ugy nevelnenk oket, hogy ne bantsak? a kesobbiekben , ha pl nagy lesz, akkor sem akarja majd bantani oket? lehet hulyenek tunok, de inkabb kerdezek, mint sem vegyunk egy/ketto olyan kutyat, amelyikrol nem vagyunk mindennel tisztaban. elore is koszonom a valaszokat
2021. ápr. 6. 20:37
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
ertem, beszelek vele meg errol. o arra hivatkozik, hogy mar volt egy pitbullja akit vajra lehetett volna kenni, annyira baratsagos volt. mindenesetre megprobalom lebeszelni errol a fajtarol, mert en sem kockaztatnam a ket kicsi eletet. mindenkinek koszonom a valaszat, ment a zold
2021. ápr. 7. 11:32
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Egy pitbull teljesen más.


“Az amerikai pit bull terriernek, hála állhatatosságának, atletikus felépítésének, erejének, intelligenciájának és bátorságának, sikerült a ringben maradnia. Nem mellesleg azért is maradhattak, mert kellően figyeltek gazdájukra. Mikor egy kutyát vissza kellett hívni a küzdelemből, gazdája anélkül tudta őket irányítani, hogy hozzá kelljen érnie. A ringen kívül azáltal váltak ismertté, hogy családjukkal szemben hűségesek és ragaszkodó természetűek voltak.”


A fenti idézetet azért másoltam ki, mert szemlélteti, hogy a pitbulloknak sosem kellett az emberekkel szemben agresszív ösztönt kialakítania.


Nekem volt régen egy vadászkutyám, aki mindenféle képzés nélkül kölyökkora óta odahozott nekem bármilyen leeső dolgot. Pl. labdát.

A jelenlegi kutyám egy terelőkutya, nála még erősebben lehet érezni a terelő ösztöneit. Ezek igazi ösztönök. Ahogy a hibridekben a vadászat is. Nem nevelés kérdése. Természetesen lehet ezeket kontrolálni valamilyen szinten. A kutyám is megtanulta, hogy az autók és a turisták nem birkák. De sosem lehet 100%-osan kiölni belőlük.

2021. ápr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
89%

Az az igazság, hogy Magyarországon nem fogtok kutyát kapni. Pláne nem kettőt. Null tapasztalattal ( a bull nem az) egy tenyésztőnek sem ment el az esze, hogy rögtön két kölyköt adjon el.


Tényleg jópofa, jól néz ki, meg menő, ismeretségi körömben is van három, de kösz nem.


Iszonyat munka van egy ilyen állatban, hogy jól nevelt kutyaként viselkedjen.

2021. ápr. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!