Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség kutyát nevelni!?

Segítség kutyát nevelni!?

Figyelt kérdés

szóval van egy 5 hónapos kanom és egy 4 hónapos szukám


egész nap itthon vagyok anyámmal, home office-ban dolgoznánk, ha lehetne


a gond az, hogy a kan kutya az összes ajtót nyitja, mindenhová bemegy


ott mindent összeszarnak és szétszednek

van, hogy beletopognak a szarba és széthordják


papucsokat megsemmisítik, széthordják

a papucsot nem lehet elvenni a szájából, akkora erővel szorítja és húzza a másik irányba, azonnal szétszakad a papucs


egyedül nem tudok dolgozni a szobába, ha kedve szottyan a kannak, bejön, és azonnal rág, rombol

most adtam nekik 1-1 dentastixet, ameddig azt rágják, csak addig nem mást


az előbb kicsuktam az udvarra őket, és fél órán belül tuti meglepnek a szobámba

kint van egy szúnyogháló ajtó, már megsemmisítették

közte van egy faajtó, szétkaparják, szétugrálják ha bezárom, egyébként meg nyitogatja a kan

a szuka termetre sokkal kisebb, az nem éri el, nem is tud olyan erővel kaparni, rombolni


egyébként lehetnének bent is, ha nem rombolnának, szarnának mindenhová

este bent is alszanak, de ott reggel 7-koir keltenek, ott vasajtó van, abban nem tudnak kárt tenni


napközben a konyhában vannak anyával, a saját fotelukban

tehát nincs rossz helyük (a fotelból már nem sok maradt, de az még belefér)

napközben el kellene lenniük az udvaron, el is játszanak, de aztán be akarnak jönni elég hamar és itt bent rendetlenkednek


2021. ápr. 7. 08:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%

Huh nem tudsz kutyat nevelni es egybol kettovel kezdesz gratula.

Vidd oket el hagy fussak ki magukat labdazz veluk a kertbe, szerelj nekik fel rongyot a fara, koss egy botra rongyot es pecazz veluk, agyilag is treningezzd osszes vezenyszot tanitsd meg.

Vegyel nekik hatalmas csontokat es szetraghatatlan jatekokat, kong labdat tolts meg majkremmel pl.

Le kell fogalalni oket! Szobatisztasag meg alap meg kell tanitani az nem az nem az enyemek a nyitott ajton se jonnek be ha parancsot kapnak.

2021. ápr. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Hogyan lehet megnevelni?
2021. ápr. 7. 08:29
 3/26 A kérdező kommentje:
hogyan kell megtanítani?
2021. ápr. 7. 08:29
 4/26 anonim ***** válasza:
11%

#1

1,5 eves korukig allandoan menetbe lesznek nezz utana kutyas sporroknak, orulj mert jo a kanod vere konnyu lesz vele sportolni. Mehettek agarpalyara kovetkezo honapba mar futtatni. Vannak edzoparkok kerdezz ra az ottani emberektol hogy mivel faraszd le. Ha ennyire szeret huzni vegyel neki koteljatekot hogy tudjanak ketten jatszani.

Harapoparnat is erdemes beszerezni jarjatok orzo vedore 6 hosan mar el lehet kezdeni.

Orulj neki hogy ilyen rossz kesobb remek soprtkutya lesz. Bikejourning is szuper sport!

Logas, kotelhuzas, sulyhuzas, ha van penz lehet futopadot is venni, magasugras, tavolugras, uszas.


Amig kolyok vidd el sokag uszni kimeli az izuleteket de nagyon lefarasztja a kutyat.

2021. ápr. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
80%

Nevelessel kapcsolatos problemaid 80%-at megoldja ha a kutyaid faradtak es van eleg szorakozasuk a kertbe.

Ha a papucsot szet akarja szedni ne kedj el vele kotelhuzosat jatstani mert elvezni fogja. Raszolsz erosen es hangosan hogy NEM! FUJ! Majd nem veszed ki a szajabol hanem megfogsz egy labdat fele mutatod es megvarod mi elengedi. Ha elengedi megdicsered es jatszol vele kicsit. Ha a labda miatt nem engedi el adj jutalomfalatot de csak ha elengedte vagy mas jatekot.

2021. ápr. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

reggel hétkör kelnek, 1-2 órán keresztül aktív és rombol utána nyugton vannak pár órát.

utána ismételten ugyanez 2x



nekem reggel dolgoznom kell, meg napközben is


valami dolog kellene, ami jól lefoglalja őket

valami játékot felszerelek nekik az udvarra, az megoldható

2021. ápr. 7. 08:35
 7/26 A kérdező kommentje:

bikejöring?

Én dagadt informatikus vagyok, a kutyáimat direkt olyan fajtát vettem, ami nem sportkutya


2 masztiff-ról van szó

2021. ápr. 7. 08:37
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

1,5 eves koraig porogni fog.

Ha a reggeli orakba aktiv tolts meg neki egy xl es kong kutyajatekot mintha harom labda lenne egymasban olyan az alakja rakd ki nekik azzal elvannak fel orat.

Marhacsontot szoktunk meg adni csakis nyersen azt is elragcsaljak.

Masodik robolasi szakaszban egy rugoval erosits a fara egy kotelet, harapoparnat es biztasd hogy szedjek le.

Delutan meg akar motorral is viheted oket kesobb (1 eves kor utan) van aki autoval viszi a szantasba kutyak meg futnak utan. Masztiffoknal vard ki a 1,5 eves kort nehogy izuleti bajai legyenek.

Elotte labdazz veluk mondjuk vagy biztasd oket kotelhuzasra.

2021. ápr. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj ugy nem lehet kolykot tartani hogy nincs ra idod kulonben a fejedre no.
2021. ápr. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
90%
Hűha, te valamit nagyon elrontottàl. Tisztàban voltál vele, hogy a kutyàval meló van? Rég szoba tisztànak kellene legyenek. Legyél kint velük míg elvègzik a dolgukat, alvás és éves után vidd ki őket, ha kész vannak dicsèrd meg, foglalkozz velük, fàraszd le őket, azért rombolnak mert unatkoznak. Nem az ő hibàjuk. Előttem leírtàk nagyjàból. Ivartalanísd őket, mert így kiskutyák is lesznek, ami neked épp nem hiànyzik. Miért kellettek neked ők? Ha ennyire nincs időd, és tudàsod hozzàjuk?
2021. ápr. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!