Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudok szagtalanítani a...

Nikoláj Gyeprefos kérdése:

Hogyan tudok szagtalanítani a lakásban kutya tartás alatt? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szóval, első benti kutya, panel lakásban amit bérlünk. A szobatisztasággal illetve a szagokkal sincs még probléma (2 napja van nálunk, de már rászokott a pelusra, két nap alatt 2x ment neki mellé.) sétáltatni hogy kintre szokjon nem tudom még az oltások miatt ugye. Persze itt nem csak a vizeletből származó szagokra gondolok, hanem a kutyának van alapból is egy “szaga”. Vagy ez benti kutyáknál megszűnik a fürdetéssel? (Tudom nem kell őket minden nap)

A lakásban a nappali illetve szoba parkettás a többi helyiség csempés.

Attól tartok parkettán meg fog maradni a szag. (Illetve kan kutya, a jövőben valószínűleg elfog kezdeni jelölgetni, amit enyhit az ivartalanítás, és le is lehet szokatni róla, de az első úgyis befog következni)

Milyen szerrel mossak fel, tisztítsam ki a jelölt területet ami 100%-os?

Most domestosos vízzel mosok fel eddig még nincs kellemetlen szag a lakásban, de szeretnék ez ellen maximálisan felkészülni, és megelőzni.

Olyan ember válaszát várom akinek van tapasztalata, és a kötekedésből nem kérek.

Válaszotokat pedig előre is köszönöm.



2021. ápr. 7. 10:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Én domestossal szoktam minden felületet ami nem nagyon kényes, heti 1x-2x. 2 havonta viszem kutyakozmetikushoz, ott alaposan megtisztítják a bundáját, a vedlést is elviselhetőbbé teszi. A fürdetéssel viszont valóban nem szabad túlzásba esni mert az kiszáríthatja a bőrét. Ha sétáról koszosan jön be akkor egyből lemosom róla. Egy kutya és két macska mellett teljesen jó így. Nyilván én ebben élek, ha nagyon rossz lenne a helyzet, sem feltétlenül tűnne fel, de szerintem így jól szinten lehet tartani.


Ha nagyon büdös lenne látszólag ok nélkül esetleg a szája vagy maga a kutya, akkor vidd állatorvoshoz, mert betegségre utalhat.


Hallottam már olyat, hogy egy kiadott lakásban ózonos tisztíttatást (?) Kellett végezni a kutyás bérlő miatt, de ez már biztosan az elhanyagolt kutya kategória.

2021. ápr. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Barátnőmnek egy uszkárja van, ápolt, tiszta kutya, nála is tisztaság van, fertőtlenít, szellőztet, de amint belépek hozzá érzem a kutyaszagot.
2021. ápr. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Ilyen ez a kutya tartás. Valamennyi szaggal jár.


Láttam szagtalanítókat a Fressnapf-ban, ill. létezik textilre is szagsemlegesítő. Talán Sanitol. Ha esetleg a bútorokat összefetrengi.


Addig is marad a felmosás. Esetleg egy robot porszívó sokat levenne a válladról. Nekünk macska mellett van, és életünk legjobb döntése volt beruházni férjemmel egy komolyabb darabra. Fel is tud mosni.

2021. ápr. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Sanytol! :)))


[link]


Minden flancra talalsz valamit a kinalatbol.

2021. ápr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
2021. ápr. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
2021. ápr. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%

Hát nem tudom,nálunk nincs kutyaszag...csak kutyaszőr :'(

De amiket megteszek(és talán ezért nincs kutyaszag):

2-3 naponta porszívózok,ecetes illóolajos vízben felmosok,2 hetente a futószőnyegeket beszórom vékonyan szódabikarbónával,havi 1x pedig a szőr miatt vizes feltörlővel áttörlöm a szőnyeget(jobban felszedi a kutyaszőrt és illatos is). Plusz,mindennap elégetek egy kis teamécsest a párologtatóban.


A kutyám nem büdös,de havonta száraz samponnal átfésülöm,2-3 havonta meg megfürdetem.

2021. ápr. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Az élőlényeknek van szaguk, de nem egyforma még egy fajon belül sem. Vannak szagosabb kutyák, vannak olyanok, amiknél meg alig lehet érezni valamit. Emberekből is van büdösebb meg olyan, ami fel sem tűnik, és nem azért, mert hozzászoksz.

Takarítani, szellőztetni kell rendszeresen, létezik alom szagtalanító is, amit pl. a fekhelyére használhatsz. Amint lehet szoktasd ki a szabadba a pelenkáról, most érthető, miért használjátok azt, de ne maradjon így. Ne hagyd vedlési időben felgyűlni a szőrt, az is lényeges. Nem kell gyakran fürdetni, nem is tesz jót, de a száraz sampon jó kiegészítője a tisztán tartásnak, létezik kutyáknak ilyen.

2021. ápr. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
26%

Én annó mosogatószerrel mostam fel. Féltem hogy belenyal, vagy megcsípi a lábát a domestos.


A parkettában nem maradt meg a szag.


Én akkor sem érzek kutya szagot amikor nap végén haza megyek (nincs hozzászokva az orrom). Lehet más érezne, nem tudom. Mondjuk mindig is volt egy alap illat a lakásba lépve ez számomra nem változott mióta megvan a kutya.


Büdösnek csak akkor érzem ha már régen fürdött és szétterül az ágyon de akkor is csak a közelében.


Fürdetni amúgy 1-2 havonta szokott.

2021. ápr. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
18%

Nagydarab ivaros kanom van. Nem jelol a lakasban,mert kutyanyelven minden nap kozolve van vele,h en vagyok a fonok,o a koveto. A sorrendiseg szabalyainak betartasa koi a kutyaval,h en vok a fonok.


Furdetes utan nem lesz dogszaga. Kiveve,ha hemperegni hagyod kakiban vagy halott allatban.

2021. ápr. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!