Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék még?

Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

Volt ezelőtt egy kérdésem, amiért majdnem mindenki lecseszett, de megint csak hozzátok fordulnék.

Van egy másik kutyusom akinek már hosszú ideje megy a hasa. Voltunk már sokszor orvosnál, kapott nem egy szurit, változtattam étrendet nem e attól van, kapott kutya bérescseppet....stb. és semmi változás, ugyanúgy megy a hasa. Az étvágya az nagyon jó. Kérdeztem a dokit nem e lehet ez idegesség, de azt mondta ilyen nincs a kutyáknál, most már tényleg nem tudom, hogyan segíthetnék szegényen. Ötletek? Köszönöm.



2021. ápr. 7. 15:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre azt mondanám, hogy orvosváltás, székletvizsgálat és teljes vérkép. Leírás alapján ez lehet bármi is: makacs parazita, baktérium, vírus, ételallergia, de akár rosszul működő belsőszerv vagy daganat is.


Viszont....


"De nem ilyen nagyon drága márkás eledelt szoktam venni, de nem hinném hogy ez számítana, vagy igen?"

Rengeteget számít. De nem az árán van a hangsúly, hanem az összetételén. A legtöbb olcsó cucc (és az agyonreklámozott cucc, mint a Pedigree, Darling, Chappi & társai), gabona + vágóhídi maradék és "nedves" eledel esetében víz.

Szóval ezt, ha éppen nem fosna a kutya, akkor is helyre kellene tenni, mert minőségi éhezést jelent. Viszont elég sok minden bánthatja a pocakját is, úgymint:

- a rengeteg szénhidrát

- a folyamatos száraz / nedves váltogatás

- nagyon sok kutya a gabonát nem bírja

- nagyon sok kutya bizonyos fehérjékre allergiás. (az enyém pl. az összes szárnyasra allergiás)

A nedves eledelre gyakorlatilag nincs szüksége a kutyának, szóval jobban tennéd, ha azt az összeget, ami most a nedves tápra megy el, szárazra költenéd.


"Főtt rizst szokott kapni nedves kutyatáppal, akkor főtt tésztát azt is nedvessel. Van hogy csak szárazat kap."

Ez kutyáéknál már összevissza etetésnek számít.

2021. ápr. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Pedig össze vissza eteted, ami nem tesz jót az emésztésének. Én mindenképp megpróbálnám huzamosabb ideig jobb minőségű táppal etetni. Mondjuk 2-3 hétig vagy tovább. Semmi más cifraságot mellé, csakis a tápot.
2021. ápr. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Székletvizsgálat volt?


A diétás kaja pedig úgy néz ki, hogy nyákosra főzött rizs, és főtt csirkehús.


És igen amúgy szarul eteted.

2021. ápr. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Megis melyik doki szerint elfogadott az a dieta, amikor nedves tapot keversz el tesztaval? Majd csontot es szaraztapot is adsz? Ez milyen dieta? Hiaba nem egyszerre, de ez mar az ossze-vissza etetest boven kimeriti.
2021. ápr. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
71%

Menjetek másik orvoshoz, kérjetek tenyésztést 5 napon keresztül vett mintából és közben meg szerezz be neki normális tápot, csak azzal etesd, semmi rizs, konzerv, csont stb., pl már egy fit active hypoalergenic is jó lehet.


A táptól ne várj azonnali változást, ha már egy-két hét múlva szilárdabb a kaki, jó jel, hogy használ valamit.

2021. ápr. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
88%

Kutya hasa mehet idegi feszultsegtol! Mehet tovabba tul zsiros eteltol, de okozhat gondot valahonnan mashonnak felevett valami (seta kozben siman felvesz olyan dolgot amit nem kellene).


Nalam is volt egy ilyen idoszak. Dokitol-dokiig jartam, soktizezer forintom banta ... mire a legnormalisabb doki azt mondta: ... egy napig ne adj neki semmit, masnap csak haztartasi kekszet - ha nem javul, majd meg beszelunk ... (elotte volt antibiotikum kura, mit tudom en milyen kezeles meg, nem egy orvos kezelte a kutyat) ... szoval egy napig koplaltattam, egy napig csak haztartasi kekszet kapott, a kutya kezdett jobban lenni ... gondoltam addig utom a vasat amig meleg, ezert el is vittem a dokihoz vizsgalatra ... tovabbi kezeles annyi volt, hogy valami fertozesre gyanakodott az orvos, ezert eloirt klion kurat, amit 2 napig csinaltam is ... de azota a kutya rendben van.

2021. ápr. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
25%

16+

Van meg klionom ha kell, a szavatossaga is rendben van ... szivesen odaadom ha szukseges :)

2021. ápr. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen etetes mellett a vilag osszes gyogyszeret bele lehetne tomni a kutyaba, nem fog valtozni semmi.


Egyebkent meg nem jo otlet venykoteles gyogyszert ajanlgatni a kerdezonek, mert a vegen meg baj lesz belole.

Keresni kene egy jobb orvost es surgosen valtoztatni a kutya etrendjen.

2021. ápr. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként a kutya nem egyétkű hanem mindenevő "


Méretes nagy tévedésben vagy.

2021. ápr. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent az, hogy hosszú ideje megy a hasa? Mióta?
2021. ápr. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!