Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondja azt XY kutyakozme...

Miért mondja azt XY kutyakozmetikus, hogy nem vállal spánieleket?

Figyelt kérdés
Kerestem kozmetikust, de amikor meghallotta, hogy spánielt akartok vinni hozzá, azt mondta nem vállal spánieleket. Nem tudom mi baj van velük, ami más kutyákkal nincs, de ez eléggé meglepett. Nem tanítják meg őket minden fajta nyírására? Vagy miért mondhatta ezt?

2021. ápr. 7. 18:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Ezt szerintem tőle kellett volna megkérdezni.
2021. ápr. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom mert a spániel nem nyírós, hanem trimmelős fajta, és ő ezzel nem foglalkozik.
2021. ápr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
83%
Nem ismerem annyira a spánieleket, de apukám a tényleg jólnevelt retrieverével is ez volt. Megkérdezte és azt mondta, hogy sok kezelhetetlen, több túl izgatott volt, nem könnyű velük bánni, ezért nem vállalja. Lehet, hogy a te kutyakozmetikusodnak is volt valami rossz élménye és azóta nem vállal. Ne aggódj, a spánielek nagyon jószívűek, biztos nem kifejezetten veletek van baj!:)
2021. ápr. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%
Lehet, hogy csak sokkal tobb vele a munka mint egy masik kutyaval es nem eri meg neki egy kutyaval tobbet bajlodni ugyan annyiert.
2021. ápr. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
67%
Mi ezt honnan tudhatnánk
2021. ápr. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
72%

A kutyusom első (és számomra is első) kozmetikàjàn közölte a hölgy, hogy yorkit kellett volna vennem...

Ki érti ezeket a kozmikat. Azóta sem voltunk ott. 🤷‍♀️

2021. ápr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%
Pl. azért mert ismeri a képességeit, eszközeit. És tudja, hogy neki nem "kényelmes" és nincs rosszabb annál ha a kutyakozmetikus közben utálja amit csinál. Sok kutyakozmetikus rááll néhány fajtára, és főleg azokkal foglalkozik, ahhoz vannak meg az eszközei, esetleg elvégzett plusz képzéseket az adott fajtához. Miután kereslet-kínálat van keresni kell másikat aki vállalja. Nekünk uszkárunk van, és sokan nem vállalnak uszkárt, de vannak olyanok akik meg szinte csak uszkárt vállalnak. Keresgélni kell.
2021. ápr. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
29%

"trimmelős fajta, és ő ezzel nem foglalkozik."

Hát az nagyon aranyos. Akkor zárja be az üzletét, mert szakmailag alkalmatlan a tevékenység a végzéséhez, a papírját meg dobja kukába, mert ezek szerint vette valahol.

2021. ápr. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Értem, tehát nem kell alapból tudnia minden kutyát nyírni. Vagy pedig rossz tapasztalata volt. Mondjuk ezesetben szerintem ismernie kéne annyira a kutyákat, hogy tudja, nem csak a fajtától függ a viselkedés.

Azért nem kérdeztem meg, mert nem akartam felesleges konfliktust. Én fizetnék, ő dolgozna, ő nem vállalja, megyek fizetek másnak. Ennyi, nem akartam belőle ügyet.

Tudom, hogy trimmelős, de ő nem az a fajta, aki szépen mászkál egész nap, kerülve a bokrokat, pocsolyákat, hanem nagyon energikus. Mászna minden bokorba, patakba, fűbe, gazba. Űgyhogy kiskorától nyírjuk.

2021. ápr. 7. 20:54
 10/21 anonim ***** válasza:
16%
Kérdező. Kell tudnia minden fajtát nyírnia, trimmelnie, kozmetikáznia. Erre kapja a szakmai bizonyítványát. Az, hogy volt rossz tapasztalata, az megint csak egy kibúvó, szakmailag ilyen hozzáállás megengedhetetlen. Agresszív ebeket is meg kell tudni nyírni. Addig tegyen rájuk szájkosarat vagy adjon nekik nyugtató hatású bogyót. Más is ezt teszi hiszti helyett. Szerintem kifogtál egy pancsert, aki hobbiból csinálja, de hozzáértése az nincsen. Még jobb is, hogy nem hozzá viszed.
2021. ápr. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!