Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám bolhás lett. Egy csomó...

Kutyám bolhás lett. Egy csomó mindent próbáltunk már, de nem használnak. Panelban lakunk. Mit tehetnénk még?

Figyelt kérdés
2010. aug. 20. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Fürdesd meg. Ültesd be a kádba és csak a feje lógjon ki a vízből 5 percen át. Megfullad az összes bolha. A fekhelyét, rongyait is mosd ki. Amúgy a Frontline ampulla nekem bevált, de kölyöknek nem lehet.
2010. aug. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

fokhagymafüzért a nyakába, vagy mit próbáltatok? :)

szappan meleg víz csodákra képes, bár ebben az esetben kutyasampon..

2010. aug. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bár nekem macskáim vannak, az Advantage nyakra csepegtetős bolhairtót használjuk. Ugyanez van kutyák részére is. Beszívódik, a véráramba jut és az onnan táplálkozó bolháknak annyi. Egy hónapig biztosan hatásos.
2010. aug. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos ,csak zuhanyzónk van.Bolhaírtó samponnal megfürdettem belett fújva bolhaírtóval ,kapott két spotontott(bocs nem tudom hogy kell írni) és nyakörvet is kapott.Hosszúszörű.
2010. aug. 20. 22:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Vegyél insecticide sprayt (pl fressnapfban lehet kapni), elpusztítja a bolhapetéket is. Az én kutyám is bolhás volt. Lefújtam ezzel a spray-vel a fekhelyét, 2szer a kutyát (de a kutyát nem szabad gyakran!), illetve megfürdettem. Utána Kiltix nyakörv. Mostmár semmi nyoma a bolháknak.
2010. aug. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2010. aug. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2 spot on egyszerre???

Ez a nyirokrendszerben szívódik fel,taccsra is tehettéktek volna vele.


Amúgy még rajta vannak a bolhák?


Én tudok egy nagyon jó sampont,az enyémet is ezzel fürdetem,plussz tavaly fürdettem vele menhelyi kutyát,annyira bolhás volt,hogy a bolhakakitől szinte nem látszott a bőre,kb. 50-60 db kifejlett,volt hogy egy centis is bolha volr rajta a kutya pincsi volt.

Azonnal meghalt mindegyik,a bőre is megtisztult.


De egyébként mossátok ki az összes fekhelyét,és ahova gyakran feljár,pl.ülőgarnítúrahuzat,ágyban a takaró párna.

2010. aug. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A peték a bundájáról a környezetbe hullanak le és rövid időn belül új élősködők jelennek meg. Mi az Insecticide 2000-t használtuk és ez bevált. [link]
2010. aug. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!