Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tiltottak ezek az ebek?

Miért tiltottak ezek az ebek?

Figyelt kérdés

Szóval most olvastam a helyi ebtartási rendeletet és ezek a fajták voltak feltüntetve amik tiltottak:

Fila Brasileiro

Perro de Presa Canairo

Perro de Presa Mallorquin

Cao de Fela de San Miguel

Ca de Bestiar

Broholmer

Bandog


Még a Bandogot meg Fila Brasileiro meg társukat "megértem" (bár leszögezem megfelelő neveléssel Ők sem "vadállatok" csak gondolom a test felépítésük alapján sokan félnének Tőlük) DE Broholmer és a Ca de Bestiar miért?


Ezek a fajták úgy vannak feltüntetve, hogy tiltottak. Lapoztam tovább és van jó pár olyan kutya fajta még felsorolva amik meg nem tarthatóak. Ha gondoljátok leírom azokat is mert azokra is kíváncsi vagyok, hogy miért hátha tudjátok a választ rá. (Ilyenek szerepelnek ott amiket pl ott sem értek: Hovawart, basenji, tervueren) Köszi a válaszokat előre is!


2010. aug. 20. 22:43
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
Felsorolt fajtákból van olyan,ami valószínűleg nincs is Magyarországon.
2010. aug. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Szerintem az nem ok rá, hogy tiltott legyen. Sok más fajta sincs Magyarországon még is csak ezek tiltottak?
2010. aug. 20. 22:54
 3/42 anonim ***** válasza:
100%

Ca de bestiar egy olyan fajta,ami nem sok embernek való,nagyon fejlett védőösztönű,egygazdás,mint a fila,idegeneket egyáltalán nem vagy csak néhányat fogad el.


De egyébként én sem értem miért nem lehet őket tartani,tenyészteni.


Mondjuk gondolom,hogy miért nem.


Van olyan ország ahol az úgymond veszélyeztetett fajták tartásához engedély,alkalmassági vizsga kell.

Na most ha az adott ország nem engedélyezi a kutyák tartását,akkor nem kell ilyen teszteket csináltatniuk.


Meg oké engedélyezik mondjuk alkalmassági nélkül.

A szaporítók úgyis minden hülyének adnak kutyát csak perkáljon meg fizessen,szaporító meg mindenhol van.


Vagy ha kell a tartáshoz vizsga,akkor se tudnak mindenkit leellenőrizni,ha meg a kutya már rossz kezekben van,és harap,öl,támad,akkor már késő bánat.Persze nyilván az ilyen kutyákat nem ellenőrzött helyről veszik.

2010. aug. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim válasza:

Miért, ezek tiltott fajták? Hol írnak róla?

Amúgy feltételezem, hogy bizonyos fajták tartását azért szigorítják, mert ahhoz, hogy jól nevelt kutyák legyenek, igen határozott gazdi kell, hogy legyen az ember, plusz a gazdiról még feltételezésként se merüljön fel, hogy esetleg illegális dolgokra használja a kutyát. De nem tudom, csak tipp.

2010. aug. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
50%
És ha azért "tiltott" fajták, mert nem akaráják, hogy ezek a 'ritkább' kutyafajták is agyon legyenek szaporítva Mo.-on? Mint mondjuk a Yorki. Vagy a ritkábbik, a Biewer Yorki is elindult már a "lejtőn", vagyis elindult a Biewer szaporítása is elég nagy iramban...
2010. aug. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
leírnád azokat is mert nekünk tervuerenünk van :O
2010. aug. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 riita. ***** válasza:
69%

Akkor ennyiből minden kutyát tiltsunk be,hogy ne legyenek szaporitva.

Kérdező:

Még keresem a választ,mert magamtól énsem jöttem még rá..írok ha találtam valamit.

2010. aug. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 riita. ***** válasza:
Belinkelnéd az oldalt ahol ezeket találtad,mert én enm találok ilyet!!Köszönöm.
2010. aug. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
Jól van, hát csak egy tipp volt. Mondjuk a Basenji-ből kiindulva tényleg valami "turpisság" lehet az ügy hátterében, mert a Basenji kösznőviszonyban sincs az agresszióval. Szóval még egy Bandog-ot megértek, mert agresszív kutya hírében áll, de egy Basenji? (??) :S
2010. aug. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

Ez a ott érvényes ahol én lakok abban a városban! Itt a link leprinteltem nektek és felraktam képfeltöltésre azoknak a kutyafajtáknak a nevüket amik nem tarthatók nálunk elvileg. (de volt egy olyan ismerősöm akinek tibeti masztiffje volt csak elköltöztek)

[link]

2010. aug. 20. 23:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!