Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csirkeallergiás kutyának ez...

Csirkeallergiás kutyának ez megfelelő táp?

Figyelt kérdés

[link]


Az a baj,hogy nagyon vegyesek a vélemények.


2021. ápr. 8. 17:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Ha jól látom, ez hipoallergén és csirkét se tartalmaz, szóval szerintem igen xd bár nem vagyok állatorvos
2021. ápr. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

A gyártót meg kell kérdezni, hogy az állati zsír egész pontosan mit takar? Ha csirkezsír, már pedig az szokott lenni, mikor egy tápot hypoallergénnek hazudnak, akkor ez is kilőve.

Továbbá, egy tápot akkor is szoktak hypoallergénnek nevezni, ha csak gabonától mentes, de csirkétől nem. Nyilván az sem jó megoldás csirkeallergiára.

Egy biztos, a csirkeallergiát sajnos nem lehet olcsón megúszni.


(egy mindenre is allergiás kutya gazdija)

2021. ápr. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Oooo:(

Már 2 napja a tápokat bújom :(

Írok a gyártónak.

2021. ápr. 8. 17:53
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

Összetétel: Hús- és állati származékok (bárány min 26%, halhúsliszt min 5%), kukorica, állati zsír, korpa, rizs, cirok, sárgarépa, digest, alma, omega 3, omega 6, kondroitin glukozamin, yucca schidigera kivonat, F.O.S.


Ebből hol látjátok, hogy csirkementes?!


"Hús- és állati származékok (bárány min 26%, halhúsliszt min 5%)"

Tehát, a szokásos vegyes vágóhídi maradék. Amiből a gyártó garantálja, hogy 26% bárány eredetű (de azt nem, hogy tápláló is), illetve, hogy 5% halhúsliszt. Azt NEM, hogy a maradék 70%-ban nincs csirke.


A hypoallergén meg önmagában annyit tesz, hogy kevésbé allergizál, nincs rá semmilyen szabvány, hogy mit tartalmazhat meg mit nem, amire ezt ráírják. Az a tuti, ha az összetevőket olvasod és értelmezed.


Ezt biztos nem venném meg.

2021. ápr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Esetleg Orijen? Vagy az már a drága kategória?
2021. ápr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok ismét. Mekkora a keret a tápra?

Van pár, amit mi is kipróbáltunk , végül a platinum ibericoja maradt a befutó. Nem olcsó, ez igaz, de szívesen eszi, csirkét biztosan nem tartalmaz, és minden egyéb szempontból is bevált. Hozzátenném, hogy nálunk ez a táp csak amolyan vészkaja, ha nincs időm szöszölni a főzéssel. Nagyrészt marhaságokon, és vadhúson él az eb, némi szétfőzött rizzsel, és zöldségekkel, almával megspékelve. Habár neki amellett, hogy allergiás, van egy állandó kezelésre szoruló Addison kórja (mellékvese betegség), illetve mérgezés miatt egy májkárosodása, de ezekkel az ételekkel rendben van.

Pollenre is allergiás hála a jó Istennek, de úgy vesze észre, hogy mióta kiegészítőnek kapja ezt a cuccot a kajájába, azóta kevésbé vakarózik:

[link]


Igen, az ára húzós de sokáig elég.


Remélem valamennyit tudtam segíteni. :)

2021. ápr. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha biztosra akarsz menni, készíts neki ételeket. Mi is főzünk a kutyáknak abban biztos az van, amit mi rakunk bele. Persze figyelni kell arra, hogy a megfelelő vitaminok is benne legyenek.
2021. ápr. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

6#,igen ez már a drága kategória sajnos.

A főzésen gondolkoztam,csak félek,hogy nem jól csinálom majd. Gondolok itt az arányokra. 2000-2500 ft/kg áron keresek,amiből azért ilyen áron van sok,de annyira nem tudom eltalálni,hogy mi lenne a jó. Mikor kiderült,hogy allergiás,nem olvastam el az összetevőket és brit premium lambot vettem neki,majd úgy 2 hét etetés után jöttem rá,h mennyi csirkét tartalmaz.

2021. ápr. 8. 18:13
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]



2.2265 Ft és csirke, csirkezsír mentes.


Én ezt a fajta tápot adom egy csirkeallergiás mopsznak.

2021. ápr. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elírtam bocsi


2.265 Ft/kg

2021. ápr. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!