Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy menhelyi önkéntesnek mik...

Egy menhelyi önkéntesnek mik a feladatai?

Figyelt kérdés

Imádom, az állatokat, jelenleg három kutya, egy macska és egy kaméleon van a gondozásom alatt.

Egy ideje gondolkozom, hogy jelentkezem önkéntesnek a helyi kutyamenhelyre. Aki már volt ilyen helyen, le tudná írni, milyen feladatai voltak? Nem félek a kosztól, így a kutyagumi szedésével nem lenne bajom, de például olyan munkát, aminek sok köze nincs az állatokhoz, nem végeznék. Ismerősöm a helyi oviba jelentkezett, a gyerekek helyett a fal átfestésével foglalkozott. Ilyesmit nem szeretnék.

Illetve mennyire tartható középiskola mellett? Úgy gondoltam, hétvégenként járnék, amennyiben lehetséges, mert eléggé a külvárosban van a menhely, így utaznom kéne minimum húsz percet hozzá.



2021. ápr. 8. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

20 perc utazas, azta :DD


Egyebkent vannak olyan helyek, ahol nem nagyon valaszthatsz a feladatok kozul, de van olyan menhely is, akik direkt rakerdeznek, hogy miben szeretnel segiteni.

Csak rajtad mulik, hogy mennyire tudod tartani. Azert hetente egyszer 5-6 ora (mar ha egyaltalan ennyi, lehet sokkal kevesebb is) nem egy ervagas tanulas szempontjabol szerintem, de ez is egyentol fugg.

2021. ápr. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Ha onkenteskedsz akkor ne valogass a munkaka kozott, azt kell csinalni amit radbiznak
2021. ápr. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
Márpedig kezdőként nem fogsz közvetlenül az állatokkal foglalkozni.
2021. ápr. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azzal bajom nincs, ha mondjuk kennelt kell takarítanom, pakolnom, amíg a kutyák jólétét segítem vele, de kerítést mondjuk nem szívesen festenék, hisz azzal az erővel közmunkásnak is elmehetnék :D
2021. ápr. 8. 19:10
 5/10 anonim válasza:
88%
Önkéntességet szívességből csinál bárki, ha nem tetszik, nem élvezi..stb, otthagyhatja bármikor. sztem ha pl. felhívod őket telefonon, mond el miket csinálnál szívesen, miket nem, és akkor megmondják, hogy ahhoz hasonló önkéntes munka van-e éppen. vagy történhet fordítva is, elmondják, milyen jellegű munkák lennének segítségek, és azok közül választhatsz. de lehet pl. egy motivációs levelet is írni emailban, leírod, milyen jellegű munkákat vállalnál, miket tudsz, miért, és menyni időt szánnál erre. Ahol jó önkénteskedni, ott eleve olyanok, hogy ezt is meg tudod velük beszélni az elején is (és majd közben is).
2021. ápr. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Amit dob a gép. Lehet etetni, javítani karbantartani a dolgokat, ha valaki ért hozzá. Lehet sétálni vinni, weboldalt kezelni, meg mindent ami a telephely körüli munka, és képes vagy megcsinálni.
2021. ápr. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A 2-3-assal nagyon-nagyon ellentétben az önkéntes munka pont arról szól, hogy önkéntes! Vagyis olyan munkát végzel, amit akarsz, és amit nem akarsz, azt nem végzed. Ez nyomatékosan magától értetődő! És bármit vállalsz is, örülni fognak neked, kivéve most, amikor nem engednek be.
2021. ápr. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.

7: Nem egészen. Csak azt döntheted el, hogy mit nem csinálsz meg. Először látniuk kell, hogy tudsz is az állatokkal bánni.

2021. ápr. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%

A keritesfestessel es takaritassal is a kutyakat segited. Tiszta es szebb lesz a helyuk. Ez is fontos! Ha senki nem csinalna ezt akkor koszban elnenek.

Szerintem lehetne egyezkedni is veluk, pl elvallalsz 2 ora takaritast es cserebe jatszbatsz veluk egy orat! En biztosan benne lennek!!!

2021. ápr. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Menhelye válogatja. Én is sokat kijártam a helyi menhelyre. Mindig mást csináltam, éppen amiben segítség kellett. Volt, amikor egy konténerből pakoltuk és szortíroztuk a cuccokat, volt amikor kimentünk a bolhapiacra és ott árultunk cuccokat, volt amikor egész nap takarítottam és kakit szedtem, volt amikor sétáltattam a kutyákat, volt amikor egész nap a félő kutya kennelében ültem és próbáltunk haverkodni, volt amikor kenneleket építettünk, volt amikor kaput javítottunk, füvet nyírtam.
2021. ápr. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!