Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az emberek mit szeretnek...

Az emberek mit szeretnek annyira a bulldogokban, nyomott orrú (nem túl életképes) kutyákon? Nem kötekedés, tényleg érdekel.

Figyelt kérdés
2021. ápr. 8. 22:30
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos az emberi önzőség és butaság tekint vissza ezekről a kutyákról, hogy ilyen mértékben túl vannak tenyésztve, fittyet hányva az egészségügyi kockázatokra.
2021. ápr. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
77%
Azt olvastam azért, mert szélesebb és kerekebb a fejük, jobban emlékeztet egy emberi arcra.
2021. ápr. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
89%
Kicsiként én is cukinak tartottam, felnőttként már sajnálatot érzek és haragot, amiért ezt tette velük az ember.
2021. ápr. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
85%
#2 vagyok én amúgy szeretem őket, de nem a kinézetük miatt első sorban, hanem mert baromi jófej kutyák, tetszik a fajta habitusa. Sajnos ebben a méretben ilyen habitusú kutya, hosszú orral nincs. Legalább is én nem találtam.
2021. ápr. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
81%
Nekem se tetszenek én se kötegedésből mondom. Szegény bulldogok élet képtelenek, betegesek mivel rövid az orruk.
2021. ápr. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 Feketeruhasember ***** válasza:
87%

Ne használjuk ezt a szót hogy "túl vannak tenyésztve".


Sokkal egzaktabb ha egyszerűen leírjuk azt hogy olyan irányba vannak tenyésztve ami miatt életképtelenebb egyedeket hoznak létre.


Szerintem is rondák. Minden az a szép ami egészséges, életképes.

Én sem támogatom az ez irányú tenyészcélokat, be kellene tiltani.

Sokszor még vonaltenyésztést is alkalmaznak ami a következő:


"A vonaltenyésztés az állattenyésztésben az a tenyésztői módszer, amelynek során a fajtatiszta állatok bizonyos, előnyösnek vélt tulajdonságait felerősítendő, közeli rokonokat kereszteznek egymással. Az elnevezés a vérvonal követésére utal.

Előnye, hogy sokkal gyorsabb eredményeket produkál. Hátránya, hogy a beltenyésztés miatt romlik az utódok genotípusa, ezáltal fogékonyabbak lesznek bizonyos genetikailag öröklődő betegségekre. ezt köznyelven degenerálódásnak nevezzük." forrás: wikipedia


Na most valaki akkor magyarázza meg miért jó hogy ilyen fajtákat is létrehoztak.

2021. ápr. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
91%

A kettes miért lett lepontozva? A legtöbb ember valóban ezért látja őket cukinak, mert így van az agyunk kódolva...


Azért a kutyatartók, pláne akik ilyen divatos kutyákat tartanak általában nem olyanok, mint az itt válaszolók, hogy az állatot látják az állatban... Legtöbbnek azért lesz kutyája mert cuki, a szüleinek is volt, és mert menő.

2021. ápr. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Mert a mai emberek zöme buta, önző és lusta. Kell egy kutya ami menci, cuki es nem kell sokat mozgatni. Én sem szeretem az ilyen kutyákat, de manapság ez a menő. Fél óra séta után fuldoklik, nem kell vele többet cseszekedni. Én a mudimmal négy órákat sétálok, aztán kirohog kb :D
2021. ápr. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
87%
Nekem mindig a farkasra jobban hasonlító kutyák tetszettek, a nyomott orrúak meg ettől nagyon távol vannak. Viszont ezek a fajták, amennyire én látom, alacsony mozgásigényűek, és sokan kényelmesek. Egy embert ismerek, aki túrázik bucival, a többi nyomott orrú kutyát tartó, akiket látok, inkább otthonülő, és csak a kutya miatt sétálnak.
2021. ápr. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
14%

Izles kerdese. Szerintem meg mindig jobb egy bulldog mint egy pincsi kutya. En szemely szerint a kicsi vekony kutyakat nem birom akik allandoan sipitozva ugatnak. Nem tudom a nevuket sem, de nehany kicsi/mini kutya eleg durvan nez ki. Ok se eltkepesek. Kint megfagynanak, harapasuk gyenge!

De van akinek ez tetszik, es a legfontosabb az, hogy torodjunk a kutyankkal.

Egyebkent az angol buldog az nagyon helyes, a francia mar nem annyira, picit denever kinezete van:)

Egyebkent en a macifejű nagyobb testu kutyakat imadom.

2021. ápr. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!