Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám meggyőzni...

Hogyan tudnám meggyőzni anyum, hogy egy menhelyról elhozzunk egy kutyát? Tényleg kellene a segítség, a bátyámnak is nagyon tetszik a kutyus, a többi lent.

Figyelt kérdés

szóval az a helyzet, hogy volt egy nagy fajtiszta kutyánk, pár évvel később vettünk mellé egy kis menhelyi keveréket, nagyon szerették egymást, de pár hónapja meghalt a nagy kutya, 12 év után, és a kicsi most depressziós. kerestem menhelyeket és találtam egy gyönyörűszép, hatalmas kislány kutyát, két hónapos, de már akkora mint, nemistudom, egy angol bulldog, sőt nagyobb. szóval anyumnak még mindig nagyon hiányzik a nagy kutyánk, persze nekem is, hisz vele nőttem fel, de úgy gondolom jót tenne nekünk egy új nagy kutya, de egyszerűen nem tudom rávenni anyum, hogy elhozhassuk, meg azt is oknak véli, hogy a nagymamám azzal fenyeget, hogy nem ad pénzt a kutyakajára... pedig nagyapám keresi a pénzt, nem ő, ő csak elkölti :\

tényleg nagyon szeretném azt a kutyust, minden este sírva alszom el, annyira szeretném :( elnézést a hosszú fogalmazásért, de gondoltam leírom a körülményeket is... előre is köszönöm a válaszokat, ha kapok, és tényleg nagyon fontos nekem az a gyönyörű, intelligens arcú kutyus


2010. aug. 20. 23:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

ezt a két videót mutasd meg neki :)

én is ezzel győztem meg a szüleimet hogy legyen kutyánk menhelyről


http://www.youtube.com/watch?v=JL1vNUcuyCY

http://www.youtube.com/watch?v=WbDC7cpW56g&feature=related

2010. aug. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem kapunk meg mindent amit szeretnénk, addig amíg nem a saját házadban laksz, addig nem te mondod meg, hogy mikor és milyen kutyát viszel oda. Az anyukád nyilván nem akar bajlódni egy nagytestű kölyökkutyával, nincs pénz az etetésére, kölyökkori oltásokra, vagy biztos meg van neki az oka, hogy miért nem engedi. Ti foglalkoztatok az előző és a mostani kutyával, vagy az anyukád eteti, takarítja, sétáltatja? Ha az utóbbi, akkor semmi jogod nincs követelőzni, ne varrj még egy gondot anyukád nyakába. Egy ilyen kiskutya nem kis pénzzel, fáradsággal és gonddal jár.

Nekem is tetszik minden második kutya, amit az interneten látok, mégsem verem magam a földhöz, hogy márpedig ez kell nekem. Foglalkozz a már meglévő kutyusoddal, biztosan hiányzik neki a társa, de pár nap alatt túllép rajta és nem hiszem, hogy nagyon örülne egy borjú méretű, kelekótya kölyöknek.

2010. aug. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Figyelj egy nagy tesű kölyök kutya táplálása sokba kerül,csak minőségi tápot ehet,nem maradékot,pedigree-t,és néha még étrend kiegészítőt is kell neki adni.Ez nem kevés pénz.


Plussz ha szuka a kutyus,akkor majd ivartalanítani kell,ami szintén olayn 20ezer felett/körül van.


Azért még próbálj meg beszélni anyuddal,látogassátok meg együtt a kiskutyát.

2010. aug. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, de sajnos egész biztos vagyok benne hogy az a két videó meggyőzi :\

igen, terveztem hogy a bátyámmal elrángatjuk a menhelyre, csak hogy megmutathassuk neki, de kocsija még csak neki van :\


én se vere magam a földhöz minden egyes kutyáért, nem vagyok már gyerek, de mire nekem saját lakásom lessz addigra ez a kutya már elpusztul. anyu is ragaszkodik a nagytestű kutyához, az előző is nagyon nagy volt. és nem heverte ki pár nap alatt a kicsi, infúzíóra is kellett vinni, mert nem evett :( szörnyű volt, azt hittük ő is utána megy :( de most, hogy anyum már nem dug jutalomfalatot a kutyánk sírján a földbe, úgy véltük lassan elfogadna egy másikat, ő is gondolkozott, szeretne, de fél a pénz miatt... tényleg az a gáz, hogy minden félretett pénzemet rászánnám, de még csak havi száz forintot se kapok, nem hogy zsebpénzt :\ így csak kb húsz ezer forint az amit rá tudnák szánni erre a csodás állatra:( valami olyan válasz kéne, amivel tényleg sikerülne meggyőznöm

2010. aug. 21. 00:05
 5/14 A kérdező kommentje:
elnézést, abba vagyok biztos hogy nem gyűzi meg, elírtam
2010. aug. 21. 00:06
 6/14 anonim ***** válasza:

Hivatkozz a másik kutyusra,meg arra,hogy így megmenthettek egy kutyust,a régi kutya is ezt akarta volna.


De egyébként azért tényleg nagyon gondoljátok át,mert nemtudom milyen nemű a másik kutya,de szinte mind1 is,a kislány kutyát akit akarsz hozni a menhelyről azt ivartalanítani kéne,ami ugye nem 2 fillér.

Mondjuk tüzeléséig még tudtok gyűjteni.

Vagy lehet segítséget kréni a menhelytől ahonnan elhozzátok.


Szóval lehet,hogy te szeretnéd elhozni,de a kutya érdekét is nézni kell.


Egyébként nem tudsz róla képet linkelni?

Melyik menhely?

2010. aug. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
a Noé Állatothon az, ahol van, de nem találom, jajj ugye nem fogadták örökbe?:(
2010. aug. 21. 01:29
 8/14 anonim válasza:
Nem lehet, hogy anyukádnak is fáj az előző kutyus elvesztése, és pont ő az, aki még nem kész arra, hogy befogadjon egy másik kutyát a szívébe "helyette"? Hagyjatok neki is időt.
2010. aug. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem szeretnélek bántani De attól még h te meg a báttyád kész van egy új kutyára lehet az anyukád még nincs kész rá Sztem minden anyuka megérdemnel annyit h beárjuk ! Lehet neked kéne az új kutyus de most egy kicsit foglalkoz a másik kutyával is sztem ! Tényleg bocsi nem akarlak bántani!
2010. aug. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
megérdemel bevárjuk
2010. aug. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!