Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Folyton rámordulnak, kapnak...

Folyton rámordulnak, kapnak az amstaffom felé más ebek. Most az enyém is kezd kicsit ''elvadulni'' és igyekszem megakadályozni, de mi lenne a legjobb?

Figyelt kérdés
Kutyafuttatóban gyakori az atrocitás, oda már nem viszem. 1 éves kora óta vittem, de már akkor megugatták a kis ideggörcsök, egyik nap is meg akarta kapni az egyik, el kellett rántanom, szerencsém volt. Úgyhogy 1 évig próbálkoztam a kutyafutival, de akármilyen időpontban mentem, csak megugattak minket. Egyszer egy nagykutya is meg akarta kapni, (sharpei) tőle is el kellett húznom. Pár napja az enyém is rámorgott egy kutyára, (sosem láttam ilyennek) ott helyben leteremtettem, meghúztam a pórázt meg a földre nyomtam, utána jól viselkedett, azóta nem volt ilyen. De félek, hogy meghülyült a sok rossz élménytől. Mit tanácsoltok? 2 éves. Kutyasuliba vittem párszor a szocializáció miatt, de borzalom ami ott megy.
2021. ápr. 9. 12:32
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja, és a kutyus akire rámordult, az aranyos volt, ismertük, kerítésen belül volt egy háznál, és még így is beleállt az enyém. Azért szidtam meg.
2021. ápr. 9. 12:34
 2/14 anonim ***** válasza:
42%
Rosszul szocializalt a kutyad, tehat vissza kellene menni egy olyan kutyasuliba, ahol nem borzalom ami ott megy.
2021. ápr. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
35%

1. kiskutya ugaterozasa nem agresszio, hanem kiskutyaskodas

2. erre egy jol nevelt nagykutya egyaltalan nem reagal

2021. ápr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A környéken sajnos nincs olyan, ahol normálisak az emberek. Vennék neki társat, de akkor nem tudnék félrerakni dokira pénzt arra az esetre, ha bármi baja / bajuk lenne.
2021. ápr. 9. 12:44
 5/14 A kérdező kommentje:
3-as, nem reagál rájuk egyáltalán. Akkor tört ki belőle a morgás, amikor pont csendben nézett minket egy másik. Mintha felgyülemlett volna benne.
2021. ápr. 9. 12:46
 6/14 anonim ***** válasza:
15%

A kornyek kutyasai is baratsagosabbak lennenek veletek ha azt latnak, hogy jol nevelt a kutyad. Valoszinu inkabb az latszik a kulso szemlelodonek, hogy nem vagy ura a helyzetnek a kutyad pedig egy csoretoltott fegyver ... ezert kerulik a baratsagot veletek.


Neveld meg ugy a kutyad, hogy megbizzanak bennetek az emberek es akkor barhol fogsz tudni kutyazni.

2021. ápr. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
6-os, Te milyen kérdést olvastál? :D Jól nevelt a kutyám, de amennyi fost kapott a többitől, már tart tőlük. Ha én nem húzom el őt mindig, már vagy 3x biztos megkapták volna az elmúlt fél évben. Ő sosem kapott oda, nem mordult vissza egyikre sem, a héten valami mégis megváltozott, hogy csak úgy előjött belőle. Azóta elmentem ott párszor, de nem volt semmi. Csak meg akarom akadályozni.
2021. ápr. 9. 12:52
 8/14 anonim ***** válasza:
44%

Ez en kutyammal ugyanigy bunkoznak a kis fergek ok nelkul. Mi se jarunk futtatoba. Inkabb futunk poraz nelkul. Ott meg,ha kutyat latok ,magamhozhivom es porazazom,h ne menjen oda.


A vele megegyezo nemuek kozul a legtobben felkostoljak bunkoznak vele. Egy amstaff meg nem fogja hagyni magat..😂



Kutyasulisok idegbeteg oktatokat tartanak,orditoznak. Az amstaff higgadt udvarias banasmodot kovetel.


Nincs semmi baj a kutyaddal.


Nalunk a csaladban van hasonlo kutya ellenkezo nemmel: baratnak valasztottuk (a kutyammal) .

Te is ossze eszelhetnel egy kozel lako baratoddal vagy csaladtagoddal.

2021. ápr. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
43%

8)


Valamit sportolj vele 1,5 eves kora utan,mert a futtatozgatas keves mozgasnak. Meg sok a bunko ott. Ertelmetlen oda menni.


Ha nagyon lassan kocogsz vele majd,az sokkal tobbet er,mit a futtatozas.

2021. ápr. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%
A kutyával futás és a kutyák közti bandázás 6 külön fogalom.
2021. ápr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!