Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erkélyre jó szokatni az elejen?

Erkélyre jó szokatni az elejen?

Figyelt kérdés

Panelban lakunk, a kutyusnak meg nincsennek meg az oltásai, a kutyapelenkat nem nagyon ajanlottak, szoval kiotlottem hogy az erkely amit nem hasznalunk soha ott ki tudnek alakitani neki egy kisebb “udvart”, csinalnek neki oda homokos részt, 1m*1m-eset ahová végezhetné a dolgát, es maradna hely boven a jatekhoz is.

Persze ugy alakitanam ki hogy a homokot idonkent tudjam cserelni.

Neki is jobb az ingerek,frisslevego miatt es konnyebb is lesz szerintem a setara valo szokas, illetve nekunk is jobb hogy nem tanulja meg hogy a lakasba vegezze a dolgat, plusz nem lesz idovel kellemetlen szag a lakasban.

Mit gondoltok jo otlet belekezdeni?

Az alapanyag ahogy szamoltam kb 5000ftba kerulne, szerintem ez igy gazdasagosabb es kornyezetkimelobb is a pelenkanal.

Szerintetek?



2021. ápr. 9. 13:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
2021. ápr. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Azt fogja megtanulni, hogy az erkelyre vegezze a dolgat, a szomszedok nagy oromere. Igyis le kene vinni gyakran, tehat szerintem tokmindegy. Max nehezebb lesz kintre szoktatni, csak ugy, mint a pelenkanal, ezert nem szoktak ajanlani.

Ha veletlenul nem a homokba sikerul, hanem lecsorog a falon, vagy mittudomen hol a pisi, az aztan jo lesz.

A szagrol meg nem is beszelve, nagyon konnyen budos lesz a homok, naponta cserelni meg nem gazdasagos gondolom.

2021. ápr. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Nekünk is van erkély de én soha nem szoktattam volna erre a kutyát. Ahogy 2-es válaszoló is írta, rá fog szokni arra hogy oda végezze a dolgát. Ismerősöm ugyanezt csinálta és a kutya végül sehol máshol nem volt hajlandó csinálni csak az erkélyre, hiába volt naponta 3-4x lehordva. Nehezen tudták átszoktatni.
2021. ápr. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Én éltem úgy panelban, hogy az egyik fölöttünk lakó az erkélyre szoktatta ki a kutyáját, nagyszerű volt mikor csurgott le a kutyapisi napi többször az erkélyünkre. Szerencsére a kutyagumi szagához mi túl messze voltunk, de a közvetlen szomszédok azt is nagyon értékelhették.... :(

Szerintem borzalmas ötlet, biztos van a ház környékén olyan zöldterület, ahova nem szoktak mások túl sűrűn kutyát vinni, inkább oda vidd le szerintem.

2021. ápr. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Zárt erkélyunk van nem tud lecsorogni es az oldalakat megoldanam takarofoliaval hogy ne legyen pisis semmikepp a fal 😅 es homok helyett meg mindig ott a szag es nedvesseg szivo kutyanak valo alom. Ha a hazban vegzi akkor meg arra szokik ra.

Azt hogy most oltas elott levigyem egy olyan kornyeken ahol rengeteg kutyat setaltatnak a nap minden szakaszaban teljesseggel kizart, ugyanis az allatorvosunk kulon felhivta a figyelmet erre hogy nem szabad, en pedig nem kockaztatnam a kutya egeszseget semmikepp.

Probalok koztes megoldast talalni ami mindenkinek jo. Neki is nekunk is.

2021. ápr. 9. 14:06
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

#5

Ha zárt erkély, akkor a szomszédok részéről nem problémás. Viszont lehetséges, hogy akkor meg az eredmény ugyanaz lesz mint a pelenkánál: a kutya megszokja, hogy a lakásban végzi a dolgát.

2021. ápr. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
Ideiglenes megoldásnak jó, gondolom, amint megvannak az oltások, vinnétek is ki rendesen.
2021. ápr. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
19%
Kb ugyanaz a hatás, mint a pelenka. Mégis, hogyan gondolod? Futkározik a lakásban a kicsi, majd elkezd pisilni, erre te felkapod és végigtrappolsz a szobán az erkélyig?
2021. ápr. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%
Az erkélynél ugyanaz a probléma mint a pelenkánál. Szóval mindegy hogy erkélynek vagy pelenkának hívjuk.
2021. ápr. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#8

Abban a helyisegben tartozkodik a kutya ahol az erkely van

A fekhelye konkretan az erkelyajtotol 2meterre van.


Es eddig pelenka van neki leteve amit ugyesen hasznal, 3napja van nalunk meg nem tortent baleset. Viszont tobb het mire vihetem setalni, es tartok attol hogy egy ido utan kellenetlen szag lesz a lakasban a napi sepregetes felmosas szelloztetes mellett is, hiszen mindenhol (furdot,konyhat,erkelyt kiveve) melegburkolat van (laminalt padlo), aminek egyebkent sem tesz jot hogy mindennap felmossuk szerintem, de a szag is hamarabb megmaradhat(?! Ebben nem vagyok biztos, meg nem volt lakasban tartott kutyam, masbol pedig nem szarmazik ilyen ‘veszely’)

Szoval ezert gondoltam az erkelyre, ha nem is homokkal hanem mas alternativaval is, mivel az lenne legkozelebb ami hidegburkolatos, a konyhaba meg nem szivesen szokatnam ahol eszunk, a furdo meg megint offos, messze is van es kicsi is, ablak sincs rajta hogy szelloztessek. Mas otletem nincs.

2021. ápr. 9. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!