Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy másfél éves amerikai...

Egy másfél éves amerikai bulldogot, hogyan kell leszoktatni arról hogy ne ugráljon rám, ha hazajövök, esős időben ez meglátszik a ruhámon?

Figyelt kérdés

Nagyon szeleburdi kutya,mindent megrág,szétszed! Ki kellene találni vmit,hogy ne legyen ennyire rossz,mert anyám már a sintért emlegeti!

Segitsetek!

S.O.S


2008. dec. 5. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:

én úgy tanottam meg a kutyámnak, hogy megtanítottam rá h ga felugrik rám v vmire tapsolok 2-t és leugrik...:)

és azt is megtanítottam neki h "Nem szabad!" ezt erényesen mondd neki és adj neki egy-két pofont is ha nem használ és a legfontosabb: jutalmazd meg ha hallgat rád!!!

bye: edit

2008. dec. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, mond neki olyankor, hogy Nem szabad! Vagy még jobb, a célirányos Ne ugrálj! Hamar meg fogja tanulni csak szigorúan kell fellépni. A szétrágás ellen ha nem akarod sokat bántani nincs más megoldás, mint jól elpakolni a veszélyeztetett dolgokat.
2008. dec. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
18%
Nem szabad megütni mert akkor azt fogja hinni h félnie kell tőled csak szólj rá eréjesen és pöcköld meg az orrát vagy fröcskölj egy kis vizet.unokatestvérem igy csinálta és neki megtanúlta a kiskutyája.
2008. dec. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az aranyos válaszokat,igyekszem betartani a tanácsaitokat!
2008. dec. 5. 19:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Az ugrálást megelőzheted azzal ha lehajolsz hozzá és leülteted, aztán sok simi.


A rágás ellen pedig sok olyan dolgot kell neki elől hagyni amit rághat, és elpakolni amit nem.

2008. dec. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ültesd le, és csak akkor köszönj neki, ha megcsinálja. Ha felugrik, lépj hátra, hogy leessen, lépj rá picit a lábára, hátha megérti, mi a lényeg, és mondd neki közben, hogy ezt nem szabad.

Próbálhatsz nem foglalkozni vele hazaérkezéskor (de tényleg rá se nézz, amíg abba nem hagyta és el nem kullogott a helyére), ez is segíthet, bár a hatás csak hetek múlva jelentkezik.

Általánosan neveld meg, tanítsd meg neki a "NEM" szót, hogy tudd fegyelmezni. Vidd kutyaiskolába.

2008. dec. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azt nem is írtam a rágcsálásról, hogy egyrészt nem lehet lebuktatni, csak a szétrágott eredményt látjuk, másrészt van neki sok játékja, de úgy tűnik az újdonságokat szereti (pl: unokatesóm átjött egy délutánra hozzánk, és ezidő alatt szétrágta a biciklipedált, meg az autónak a vontatóhorog kupakját...) Ezeket a dolgokat nem lehet elrakni előle! Rágcsáláson kívül még rossz tulajdonsága, hogy elhordja a dolgokat (pl lábtörlőt, meg amit talál, de mindig talál valamit). Ja, még valami ha ütésre kerülne a sor akkor mindig elmenekül, és nem lehet elkapni, vagy begerjed a pofontól főleg, előtör belőle a játékosság! nem hiszem, hogy ennél létezne rosszabb kutya! Vagy mégis? :D
2008. dec. 8. 17:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Neked nem való kutya, amíg nem tanulsz egy kicsit róluk, a viselkedésükről. Egy kutya nem elemes játék, amit előveszel ha kell. Nem sértegetni akarlak, csak segíteni - elsősorban szerencsétlen kutyádnak. Olvasd el Fennel kutyanevelésről szóló könyvét, mindenre választ találsz benne a kérdéseidre!
2008. dec. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!