Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A sok kutyás ember nem tudna...

A sok kutyás ember nem tudna összefogni, hogy változzon a kutyák helyzete Magyarországon?

Figyelt kérdés

Én eddig sem szerettem ebben az országban élni,de mióta kutyatartó lettem egyenesen utálok. A kutyások és kutyáik teljesen el vannak nyomva...semmit nem szabad nekünk,holott a törvényben rengeteg minden bele van foglalva,de valljuk be úgy lesz...ják ahogy van. Rengeteg ember egyenesen utálattal néz a kutyás emberekre és húzott szájjal sétálnak el mellettünk. De miért? Lassan már az is meg lesz tiltva,hogy lakótelepen tilos kutyát sétáltatni,mert veszélyeztetjük a kisgyerekeket..A kisgyermekes anyukák mindent megtennének azért,hogy egy kutya se legyen ott ahol ők laknak. Általában azt tapasztalom,hogy a kisgyerek jön oda a kutyához és kezdi el piszkálni,utána meg minket tolnak le,hogy vigyázzunk a hülye kutyánkkal,mert még kárt tesz a gyerekben. Ha egy kutya már kiteszi az utcára a lábát akkor egyből piszok lesz,de azzal senki nem foglalkozik,hogy a gyerekek szemetelnek a legtöbbet,ordibálva rohangálnak a lakótelepen csapatostól(pedig csendháborítás egész napra szól,nem csak éjszaka!)...,de ha egy kutya már vakkant egyet akkor;kussoltasd be a kutyád,mert baj lesz..

Én ahol lakok csak 4!játszótér van,nincs is annyi gyerek aki be tudná ezeket a helyeket tölteni,de egy kutyafuttatót sem bírnak építeni..Én 3 emeletes házban lakok,szerencsére a szomszédok nagyon jó fejek és szeretik a kutyámat,meg sem kellett tőlük kérdezni,hogy lehet e kutyám...2 hónapig észre sem vették,hogy vettem egy kiskutyát,de vannak olyan helyek ahol már egyáltalán nem is lehet tartani...Lehet,hogy hülye dolognak fog hangzani,de a gyerekekre miért nincs szabályozás? Mikor egy bérházban van 4 gyerek és egész éjszaka ordítanak,de nekik nem lehet szólni,mert hát viseljük el..csak gyerekek..

Múltkor is sétáltattam a kutyám,megszagolt egy virágot és az ott lakó idős mogorva nő kiszólt az ablakon,hogy ne pisiltessem ide a kutyám,mert baj lesz...Visszaszóltam neki,nem tudott mit mondani..de az nem zavarja ha a virágait letépik a dilis gyerekek. Állatkínzás is másik téma,ha egy állatot bántanak hát kit érdekel csak egy állat...volt az az eset mikor egy kutyát kezdtek el brutálisan bántani és azt hiszem az egyik állatbarát odament és bevert egyet a bántalmazónak..és még őt vitték bíróságra, a szegény kutyát meg le se szarták!

Nem lehetne valamit tenni,hogy ebben a kib...ott országban végre rendesen élhessenek a kutyák? Ha egy kutya megharap valakit már egyből jaj vigyük elaltatni(mikor az emberek miatt harapott lemerem fogadni),de egy gyilkost még etetnek a börtönbe...

18/L


2010. aug. 21. 09:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az állat tartásra valóban ráfér a szabályozás, minden tekintetben. Eléggé sarkítottad a kérdést mintha kutyatartók ill. gyereket nevelők egymás ellen lennének. Nekem mindkettő van, vagyis volt :(. A gyerekeim nem szemetelnek, mert megtanítottam őket hogy nem szabad. A kutyám után, meg fölszedtem a kutyagumit, hogy ne lépjünk bele hazafelé. Bérházban lakunk, de még senki nem szólt sem a gyerekek ricsaja, sem a kutya ugatás miatt. Azt viszont én is tapasztaltam, hogy vannak anyukák akik túlféltik a gyereket, vagy éppen úgy engedik oda idegen kutyához, hogy nem kérdezik meg a gazdát lehet-e. Olyan gazdát is láttam aki panelban nagytestű szánhúzót tart , napi egyszeri rövid sétával, rövid pórázon a kutya meg mindenkit szétszaggatna ha tehetné. Először a felelős kutyatartást kellene a fejekbe "verni", aztán lehet tovább lépni.
2010. aug. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Norczy ***** válasza:
100%
Hát bizony a fejekben kellene először rendet tenni! Felnőtt emberében már nagyon nehéz, ritka aki meg tud változni! A gyerekek tanítási programjába kellene szerintem bevenni 1-2 ilyen órát ami a felelős állattartásról szól. Bár ha a szülő olyan akkor az sem ér semmit. Nálunk is van rokonoknál 2 kislány( 2 és 6 éves) és az anyukájuk azt tartja édesnek hogy a nyakánál fogva viszik a cicát aludni meg a kutyát a farkánál fogva sétáltatják és ha én rájuk szólok még ő szól vissza h "hagyjam mert az milyen édes!" Bezzeg ha a kutya védekezésből oda kap akkor az a szemét mert mért nem tűri h fájdalmat okoznak neki! Szóval itt vannak a bajok, h a szülők nem nevelik a gyerekeket felelős állattartásra! Meg amíg nem lesz megfelelő büntetés kiszabása állatkínzóknak addig nem is csodálkozhatunk ezen, mert nincs visszatartóereje a dolgoknak! Mert amig Pista bácsi kínozza a kutyáját azzal a szöveggel h max pénzbüntit kapok addig nem is lesz változás. Ez sajnos egy olyan probléma amit nagyon nehéz lesz kiírtani az emberek fejéből!
2010. aug. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
DE össze tudna csak elég nagy kampány kéne hozzá sajnos :S
2010. aug. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Ja és ha van kedved privibe vagy akár hogy megadhatod az e-mail vagy msn címed mert nagyon is egyet értek veled, és ha lesz kedved együtt is elmehetünk sétáltatni :) 17/L
2010. aug. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
utolsó, hol laksz?
2010. aug. 21. 13:03
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Próbáljunk valami rendezvényt szervezni, hogy pl: "Összefogás a felelős kutyázásért" és ennek a dolognak a keretében felvilágosítást tartania felelős kutyatartással kapcsolatban. Bár én nem értek a rendezvény szervezéshez, de gondolom kell valami szponzor is (mondjuk valami kutyatápot, kutyás felszerelést gyártó/forgalmazó cég)

és összehívhatnánk több alapítványt is, esetleg valami szereplőket a programhoz (kutyasulis bemutató, egy kinológus vagy állatorvos beszéde a témában) vagy saját szervezésű ügyességi vagy szépségverseny (hogy vonzza a kutyásokat) és egy kellemes helyszín valami zöldövezetben ahol van lehetőség a dolgok megvalósításra, ja és persze pénz...na igen semmi sem olyan könnyű mint amilyennek először hangzik de én ezzel az ötlettel (vagy akár valami mással is) tudok hozzájárulni a dologhoz.

2010. aug. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
El lehetne mondani a kutyatartás tévhiteit. Felhívni a figyelmet, hogy menhelyen nagyon sok szép kutyus van azoknak, akik nem tudják megfizetni a "jó minőségű" tenyésztett kedvenceket. Lehetne örökbefogadással egybekötni, a menhelyek biztosan szívesen hoznának kutyusokat. Esetleg még lehetne rögtönzött hogyan tanítsuk a kutyust? A gazdik helyben megtaníthatnák mondjuk az ül parancsot az ebnek, amit később otthon gyakorolhatnának. Szép lenne.
2010. aug. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
jót ötlet utolsó (utolsó elötti vagyok). :) Kéne mondom valamit csinálni végre. Talán tudnánk megoldást találni a problémára HA tényleg minden felelős kutyás készséggel tud segíteni e nemes ügy érdekében.
2010. aug. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az egyetlen problémát abban látom, hogy azok a kutyások akik rövid láncon tartják kedvencüket, rossz körülmények között, nem jönnének el. Hiszen ők csak egy kutyát tartanak, és nem feltétlen állatbarátok. Ám egy próbát mindenképpen megérne. Ki kellene jelölni a várost ahol a rendezvény lenne. Megkeresni az önkormányzatot, garantálni a kutyagumi mentességet. Területet időpontot kérni. Tényleg! Nálunk (Salgótarján)a vásárcsarnok mellett szoktak hasonló rendezvények lenni, Állati Jó vasárnap néven. Állat simogató, örökbefogadás kutyakiállítás is szokott lenni. Lehet, hogy esetleg ők is segíthetnének.
2010. aug. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!