Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy egyesek...

Miért van az, hogy egyesek szinte csókolóznak a kutyával?

Figyelt kérdés

Pl az arcukat/szájukat nyalatják vele.


Én sosem engedem hogy az arcom/szám megnyalja.

Max a kezem, vagy a lábam engedem neki.


Nem ártalmas az egészségre ha pl a kutyanyál véletlenül bemegy a szájba/orrba/szembe?

Pl higiénia



2021. ápr. 10. 17:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
66%
4 éve van kutyám, ha akarja nyalni az arcom, én hagyom neki. Egyelőre kutya bajom :D
2021. ápr. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
35%

Amikor a kutya megnyalja a szam,azzal elismeri,h en vagyok a fonok. Ez igenis jo dolog es orulni kell neki.


Amiota kutyam van,soha nem vagyok beteg. Pedig van eleg szajnyalas puszilgatas olelgetes minden nap. Kezbol etetem nyershussal.


A kutya nyala savas,a sebet is fertitleniti. Igy nem lehetsz beteg tole.


Nem kell bura alatt elni.

Nincs megtiltva senkinek az se,h kordaban tartsa az immunrendszeret .

2021. ápr. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
71%

15 évig nyalt a kutyám orrba-szájba. Még csak herpeszem sem volt, de még egy megfázásom sem. Amióta tömegközízek több betegséget szedtem össze emberektől.


Az, hogy te mit engedsz meg neki. Nos a te dolgod. Az, hogy én mit engedek meg neki meg az enyém.


Érdekel, hogy milyen betegséget lehet így elkapni. Én tudatlan vagyok ebben a témában és a saját tapasztalatom nem érvadó, mert nem lehet belőle általánosítani.

2021. ápr. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
82%
Ha a kutya higénikusan van tartva, rendszeresen viszik oltásokat, nincs nyílt seb az arcodon(mondjuk ha a kezedet nyalja ez akkor is igaz), és utána lemosod, nem sokkal nagyobb higéniai kockázat mint emberrel csókolózni
2021. ápr. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem meg az a beteg ha valaki a gyerekét szájon csókolja :D nyilván a kutyámat se csókolom szájon de ha ő megnyalja az arcom az semmi ahhoz képest, mint amikor anyuci lesmárolja a gyerekét. Fuj.
2021. ápr. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
58%

Nincs is ennél szebb dolog, különösen, amikor a fenekét tisztára nyalja kakilás után és az arcodra cuppan.

Légy már egy kicsit haladóbb gondolkodású. :D

2021. ápr. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 hun_74 ***** válasza:
39%

6# "Szerintem meg az a beteg ha valaki a gyerekét szájon csókolja :D"


Ez nem vagy-vagy, hanem ez is, és az is, beteg dolog.

Ahogy az előttem szóló mondta, a kutya adott esetben kinyalja a saját alfelét. Az erdőben láttam olyat, hogy a sz@rba beledörgölőzött, sőt még meg is ette. Pocsojából is simán iszik, illetve pl. az erdőben talált dögöt is simán megeszi, ha hagyod.

Nekem is van kutyám, amit szeretek, de azért van egy ésszerű határ.

2021. ápr. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 hun_74 ***** válasza:
89%
*észszerű
2021. ápr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
60%

"Nem ártalmas az egészségre ha pl a kutyanyál véletlenül bemegy a szájba/orrba/szembe?"


Nem tudom mikor furodtel utoljara a Balatonba ... de akkor tudd! ... belepisalok rendszeresen es bele is szoktam kakalni :)))


De finnyaskodj nyugodtan. Hozzateszem eleg aktiv eletet elek, mas strandokra is jarok :DDD

2021. ápr. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
59%

Az ésszerű szót kár volt kijavítani, inkább nem amit, hanem aKIt szeretsz, hiszen nem tárgyról írsz.

Különben a kérdést olvasva az jutott eszembe, lehet látott a Kérdező a minap a teraszon a kutyámmal?:D Néha néznek nagyokat az emberek...de nem csak ezért. Én szétcsókolom mindig! Ő meg nem mindig viszonozza, de ma adtunk az érzéseknek.:) Az emberi nyál is fertőtlenítő, a kutyáé meg pláne.

2021. ápr. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!