Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Festéktől ha megnyalná vagy...

Festéktől ha megnyalná vagy olyan lenne a szőre/orra lenne különösebb baja?

Figyelt kérdés
Festeni tervezek valamelyik nap, falfestékkel, vizes bázisú festék spray-el, meg rozsdaátalakítóval is és nyilván majd megbeszéljük, hogy nem szabad, de addig is míg megérti a kiskutyám, el tudom képzelni, hogy lesz pár próbálkozása... Természetesen nem úgy értem a kérdést, hogy a tömény festékbe lenne alkalma belenyalni, hanem mondjuk a frissen festett objektumot tesztelné egy nyalással.:)
2021. ápr. 10. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Amíg festesz, a kiskutyád elvonulhatna pihenni. Ami "objektum" kész van, tedd általa nem elérhető helyre.
2021. ápr. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Frissen festett objektum? :) ... azzal nem lesz baj, csak a sok vegyi anyaggal ami egy felujitassal jar. Szerintem a kiskutya inkabb ne labatlankodjon a mesteremberek kozeleben, nehogy belerakjak a szendvicsbe es megegyek :)))
2021. ápr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
... uzsonnara :DDD
2021. ápr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Jobb elkerulni a bajt, foleg ha a kutyad egy nagy csibesz.

Mindenkeppen zard el ot arrol a helyrol, ahol festesz.

Akar kivancsisagbol is belenyalhat, es kitudja mi lenne a vege. En nem kiserleteznek inkabb.


Jo festegetest:)

2021. ápr. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Soha az életben nem fog nyalogatni a kutya egy frissen festett dolgot. Büdös.
2021. ápr. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azert csak zard el ot mert magara ontheti, ha fiatal kutya aki futkos es jatszik..

Es az se jo ha belelegzi szerintem.

2021. ápr. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok, de sajnos választ nem kaptam. Én is abban bízom egyébként, hogy a szag miatt nem akarja majd megnyalni {bár az ecet vagy a citrom,ami köztudottan kutya riasztó szag, kiskutyámnak az is nyalogatni való:)}.

A kennelét és a nagykaput fogom pl.festeni, tehát sehova nem tudom ezek elől elzárni, vagy eltenni a festett tárgyat, mellesleg nem is szeretném. Mellettünk van mindig bármit dolgozunk itthon és segítkezik is.:) Nem is két perc egy ilyen festés procedúra, de még két percre sem szívesen zárom el.:)

Szóval a szőre/orra ha olyan lenne, gondolom kikopik idővel a nyelvét meg majd kordában tartom, ha mégis...:) Különben inkább az ecset lesz ami érdekelni fogja, oda van az ilyesmi szőrös vagy kefés holmikért. Köszi azért mégegyszer, hogy ötleteltetek!

2021. ápr. 13. 12:17
 8/10 anonim ***** válasza:
En nemreg festettem keritest es a kutyam odament megszagolni kivancsisagbol, nem nyalta meg...de osszekente magat. Nem tudom kiszedni a szorebol mar ket hete! Mert nem csak befogta hanem beleragadt. Aztan par napig a szeme is konnyezett mert a pofijanal kente ossze magat. Plussz jott egy macska az uton, es hiaba tudta, hogy nem mehet kozel a keriteshez (oreg kutya es szofogado), megis osztonbol nekirohant ugatni es osszekente magat.
2021. ápr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A valasz tehat a kerdesedre, a vas es fafestek beleragad, azt nehez lesz kiszedni. A falfestek szerintem hamar kimenne a szorebol, ha bekenne magat. Termeszetesen ha beleiszik az mergezo, ha te is megkostolnad neked se csinalna jot es a kutyusod valoszinuleg kisebb testu, tehat jobban megart neki (pont ugy mint a kutyagyogyszerek sokkal kevesebb osszetevot tartalmaznak mint az embernek valo, kilohoz merik). Tehat ha az embernek valami kemiai dolog mergezo (festek, higito) , az a kutyanak meg jobban mergezo mert kisebb.

Rozsdaatalakitot nem ismerek, de valoszinuleg maro hatassal rendelkezik, tehat dupla veszely.

Szerintem meg lehet oldani a kutya elzarasat, ha kaput akarsz festeni akkor biztosan kertes hazad van, ott azert csak van hely.

Vagy ahol eppen dolgozol vagy ahol festve van rakd korbe ladakkal vagy akarmivel, amirol latja, hogy el van keritve es ha okos kutya nem lepi at. De a kutyadat te ismered. En amint irtam elobb, en a keritest ugy festettem, hogy a bekevert festek a kezemben volt meg az ecset is. Semmi nem volt a foldon szethagyva, mindig mindent elzartam. A kutyus meg ult az udvaron es nezett engem. De ismerem a kutyam es tudom, hogy engedelmes+ idos is es nem hulyeskedik mar annyit mint egy fiatal kivancsi kutya.

2021. ápr. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Jaj köszönöm szépen a 9-es válaszod!:) Én is így tervezem, hogy a kezemben lesz a festékdoboz meg az ecset is, azért is írtam, hogy nem úgy értem, hogy a festékbe lenne alkalma belenyalni.

Ilyen a rozsdaátalakító: [link]

Különben kb.ugyanannyi kilók vagyunk a kutyámmal, szóval attól mert még kölyök, nagy.:) De nyilván akkor sem szeretném, hogy megnyalja. Na meg a Te kutyádnál is pont az a baj, hogy az arcán van, különben lenne egy két szer, amivel el lehetne távolítani. Na majd kiderül, mi lesz itt. Most az idő úgyis elnapolta a produkciót, addig még filózom. Köszönöm szépen!

2021. ápr. 13. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!