Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érjem el, hogy a...

Hogyan érjem el, hogy a bulltype kutyám minden alkalommal, minden helyzetben hallgasson rám?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 11. 09:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Neveld. Gyakoroljatok sokat, mindenféle körülmények között. Nem olyan bonyi amúgy, nekem is bull type keverékem van, teljes mértékben hallgat rám.
2021. ápr. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
A kutya iskola rengeteget tud ebben segíteni!
2021. ápr. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Sehogy... Ha gyenge személyiség vagy, sose fog rád hallgatni! Annyi balfsz gazdát láttam már, aki vesz egy harcikutyát, mert nagyon menő vele villogni az utcán meg Instán, de valójában nem tud bánni a kutyájával... A kutyának van gazdája, nem a gazdának kutyája...

Múltkor, mikor tekertem, megtámadott egy ilyen harci dög! Szólt neki a gazdája, hogy menjen vissza, de csak odanézett, és ugyanúgy szaladt felém... Hála Istennek nem lett baj, mert a gazdája épp időben odaért.

Máskor is látom, mikor sétáltatja azt a dögöt, úgy kell visszafogni, mert menne neki minden mellette elsétáló embernek...

Szomorú, hogy minden egysejtű fogadhat örökbe harci kutyát...

Ebből szoktak a tragikus kimenetelű kutyatámadások lenni, mikor ilyen magadfajták képtelenek bánni a kutyájukkal, de mégis azt hiszik, nő 5 centit a pisilőjük, mert harcikutyájuk van...🙄

2021. ápr. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Felénk is van egy nyomi nő, akinek ilyen kutyája van, egy igazi idióta, mindenki utálja és kerüli őket. Annyira nem hallgat a nőre a kutya, hogy a múltkor sétáltunk a kislányommal, a kutya gazdája sehol és ráugrott a lányomra szemből, megmarta a nyakát. Úgy felidegesítettem magam, elkaptam a grabancánál és ráüvöltöttem, hogy nem szabad, de idióta a kutya is, nem bánt (még), csak ugrál mindenkire, játszani akar (1 éves). A gazda odaért, bocsi, nem bánt, ennyivel gondolta elintézni. Szépen elmagyaráztam neki, hogy rá fog nőni a fejére a kutya, ha nem kezdi el nevelni, neveltetni. Régebben is odarohant a mi kutyánkhoz játszani, hiába hívta vissza, a kutya nem reagál, engem kért meg, hogy fogjam meg, nehogy tovább szaladjon. Elkaptam, tartom a kutyát, odaér a nő és megdícséri, hogy okos kutya! Okos... mikor egy idegen fogja be.
2021. ápr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a null típusúak ¾-ét úgy nevelik, hogy egész kölyökkorukban ne engedik oda semmilyen kutyához, emberhez, gyerekhez, hogy agresszív legyen, persze utána meg nem bírnak velük, meg az utcán ordibálnak mindenkinek, hogy ne hozd erre, mert nekimegy és széttépi. Egyszer egy ilyen elszabadult, rá a rottimra, ez enyém meg jól megrendezte, aztán meg a drága gazdájának állt feljebb, mikor az enyém pórázon volt és tök normálisan sétáltunk, mikor ránk rontott az ő neveletlen kutyája.

Nem értem, az ilyeneket miért nem tiltják el a kutyatartástól.

2021. ápr. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
bull típusúak ****
2021. ápr. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ritka az a kutya,aki mindig szot fogad. Azok az alacsony energiaszinttel szuletettek szoktak lenni.


Minel alacsonyabb az energiaja,annal szofogadobb. Ezert szoktak rendszeres mozgast ajanlani.


A masik a sorrendisegi szabalyok betartasa=megtanulod kutyanyelven kozolni,h te vagy a fonok: a fitualeknal megfelelo szereposztast kell vallalmod. Rituale az etetetes,seta,tavozas,megerkezes(azaz ujratalalkozas a kutyaval)

2021. ápr. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenre mit lehet írni? Neveléssel, tudatossággal és szocializációval.

Egyáltalán nem lehetetlen.

2021. ápr. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Esetek 70%ban hallgat rám.

Olyan dolgokra gondolok, hogy pl egyik haveromnál voltunk, és kaja volt az asztalon mindig ment volna kaját lopni, mindig tiltottam de folyamatosan bepróbálkozott..

Vagy, hogy egy bizonyos szobába nem mehet be, ott ia mindig bepróbálkozik...

2021. ápr. 12. 09:20
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha draga hussal eteted,barfozzok ,nem fog a pizza stb szemetert odaszagolni se a havernal se.


A dominans kutya probalkozni fog mmindig is a szabalyokat felrugni.

Kocogj vele pl epiti a bizalmas,csokkenti az energiaszintet. Noveli a presztizsedet a szemeben a rendszeres kozos sport.

2021. jún. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!