Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pontosan melyik az a törvény,...

Pontosan melyik az a törvény, vagy rendelet, amelyik kötelez póráz használatára?

Figyelt kérdés

Elegem van azokból a kutyáktól (meg amúgy mindentől) rettegőkből, akik szerint mindenhol tilos póráz nélkül kutyát sétáltatni. Ha ez valóban így lenne, az önkormányzatok már milliomosak lehetnének.

Ezek az emberek mindig valami törvényre hivatkoznak, de még senki nem tudta megmondani, hogy ez konkrétan melyik jogszabály.

Néhány idióta, felelőtlen, hozzá nem értő kutyatartó miatt miért kéne egy normális, jól szocializált, játékos kutyának pórázon leélnie az életét?? Az én kutyám is egy nagytestű, békés természetű, okos kutya (kutyaiskolában taníttatott, minden körülmények között első szóra szótfogadó kutya) és kik kötnek belénk, miközben mögöttem, mellettem békésen sétál? Az ideggyenge, mindenkit támadó minikutyás, aki már attól pánikol és retteg a gazdájával az élen, hogy az utcára lépjen. A tapasztalat az, hogy a nagytestű kutyák jóval békésebbek, nyugodtabbak, mint a túltenyésztett zsebkutyák.

A kutyájáért mindenki maga felel, ha harap, kárt okoz, azért vállalnia kell a felelősséget. DE hagyják már békén a kutyásokat, akik hagyják játszani, szaglászni, önfeledten labdázni a kutyájukat. Akik meg rettegnek az állatoktól, forduljanak pszichológushoz, de ne büntessék a folyamatos kötözködéssel a kutyásokat.



2021. ápr. 11. 10:23
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
95%

Tessék:


17. § (1) Belterület közterületén - kivéve az ebek futtatására kijelölt területet - ebet csak pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes.


17/I. § * (1) Veszélyes ebet közterületen vezetni, tömegközlekedési eszközön szállítani csak a harapás lehetőségét megakadályozó, biztonságos szájkosárral és a kibújást megakadályozó nyakörvvel, két méternél nem hosszabb, nem kihúzható pórázon, a tartási engedélyben megjelölt személy felügyeletével szabad. E helyeken az ebet a pórázról elengedni és a szájkosarat levenni tilos.

2021. ápr. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
76%
Ettől függetlenél én is elengedem a behívható kutyámat a mezőn. Ha jön valaki, megkötöm.
2021. ápr. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
7%
függetlenül*
2021. ápr. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
22%
A patkányméretű kutyások ilyenek, én kifejezetten nem kedvelem őket. Se a kutyájukat, se aki ilyet tart. Ha kutya nélkül közlekedik az ember, és szembe jöv velük egy ilyen, akkor még a vakarcs rád morog. Neveletlenek, a gazdájuk felelőtlen. Liftben egyszer mellémszállt egy ilyen és meg akart harapni, és még a gazdájának nem tetszett, hogy mondtam, hogy fogja meg a cseppet sem aranyos Cuki nevű kutyáját. Hát minden volt az a kutya csak nem cuki..
2021. ápr. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
66%

Nekem meg elegem van azokból a kutyásokból, akik kutyafuttatónak használják a közterületet, és 6-8 méteres pórázon vezetik a kutyájukat. Nehogy már nekem kelljen pszichológushoz fordulnom azért, mert nem akarom, hogy a kutyád a ruhámhoz vagy épp a bőrömhöz nyomja az orrát! Te mit szólnál, ha odamennék hozzád, és elkezdeném a lábad nyalogatni? Vagy mondjuk játékból fellök a kutyád. Azok oké, hogy vállalod a felelősséget, de attól, hogy megbírságolnak, én még esetleg hetekig kórházban fekszem. Amúgy még a póráz sem garancia, mert ha egy nagyobb testű kutya igazán megindul, a 60 éves néni, vagy a 13 éves lány csak repül utána.

Tiszteletben kell tartani a másik embert, szomorú, hogy sokak számára ez nem egyértelmű. Kutyát tartani nem kötelező. Ha neked kell kutya, elviszed a kijelölt futtatóba, vagy keresel olyan elhagyatott helyet, ahol nem zavarsz másokat. Sajnos nem tudom, mely jogszabály rendelkezik a pórázról és szájkosárról, lehetséges, hogy település szinten szabályozzák a kutyatartás és -sétáltatást.

2021. ápr. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
16%
5 ös Abban igazad van, hogy nem akarod, hogy hozzád érjwn más kutyája, viszont ez jellemzőbb a kisméretű divat kutyákra, akik nem tudnak viselkedni.
2021. ápr. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: ez melyik jogszabály a több ezerből? A paragrafus nem sokat mond. Egyáltalán hatályos még?

Utolsó: az utcán egy kóbor macska is hozzád dörgölheti magát, egy jól nevelt kutya pedig marhára nem akar odamenni hozzád sem megnyalni, sem más okból. A cipőd talpával több patkány vizeletet viszel be a lakásodba, mint kutyanyálat. Miért nem lehet békésen együtt élni? Hányszor ugrott rá bárkire is úgy kutya, hogy hetekig kórházban volt?? Olyan durva túlzások ezek, a saját frusztrációd miatt hibáztatsz másokat!

2021. ápr. 11. 10:45
 8/69 A kérdező kommentje:
Rengeteg magányos, vagy idős embernek az egyetlen társa a kutyája. Kit zavar az, ha leviszi naponta sétálni és elengedi, hogy játsszon, vagy labdázzon? Kutyafuttató? Mutasd meg, hogy egy lakótelepen, vagy egy Pest megyei kisvárosban hol van kutyafuttató? Egy idős ember nem fog 4-5 km-t sétálni, hogy mindig ugyanoda vigye a kutyáját, hanem lesétál, leül egy padra beszélgetni, miközben a kutyája órákig játszik, szaladgál.
2021. ápr. 11. 10:49
 9/69 anonim ***** válasza:
93%
41/2011.(II.26.) Kormány rendelet
2021. ápr. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
92%

"41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet

a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról"


De ha csak kimásolod amit írtam, és beilleszted a googleba, kidobja a linket...

2021. ápr. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!