Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pontosan melyik az a törvény,...

Pontosan melyik az a törvény, vagy rendelet, amelyik kötelez póráz használatára?

Figyelt kérdés

Elegem van azokból a kutyáktól (meg amúgy mindentől) rettegőkből, akik szerint mindenhol tilos póráz nélkül kutyát sétáltatni. Ha ez valóban így lenne, az önkormányzatok már milliomosak lehetnének.

Ezek az emberek mindig valami törvényre hivatkoznak, de még senki nem tudta megmondani, hogy ez konkrétan melyik jogszabály.

Néhány idióta, felelőtlen, hozzá nem értő kutyatartó miatt miért kéne egy normális, jól szocializált, játékos kutyának pórázon leélnie az életét?? Az én kutyám is egy nagytestű, békés természetű, okos kutya (kutyaiskolában taníttatott, minden körülmények között első szóra szótfogadó kutya) és kik kötnek belénk, miközben mögöttem, mellettem békésen sétál? Az ideggyenge, mindenkit támadó minikutyás, aki már attól pánikol és retteg a gazdájával az élen, hogy az utcára lépjen. A tapasztalat az, hogy a nagytestű kutyák jóval békésebbek, nyugodtabbak, mint a túltenyésztett zsebkutyák.

A kutyájáért mindenki maga felel, ha harap, kárt okoz, azért vállalnia kell a felelősséget. DE hagyják már békén a kutyásokat, akik hagyják játszani, szaglászni, önfeledten labdázni a kutyájukat. Akik meg rettegnek az állatoktól, forduljanak pszichológushoz, de ne büntessék a folyamatos kötözködéssel a kutyásokat.



2021. ápr. 11. 10:23
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
82%
Úgy látom a kérdező képtelen felfogni....
2021. ápr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
82%
Ez mind szép és jó hogy több ezer embernek van nevelt kutyája de sajnos több SZÁZezernek nincs. Így az hogy te ebbe a kategóriába tartozol(mondjuk kétlem de mind1) az édes kevés
2021. ápr. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
18%

Kérdező. Annyira átjött a szövegeden, hogy te sem az utcán engeded el, itt még is támadnak. Egy panel kutya agresszív. De egy nagytestű, amit nyilván nem 20nm - en tartasz nem lesz defektes. Engedd el szerintem, hiába írod a véleményed, itt előszedik azt hogy ezt hallottam ezt csinálta sgy kutya.


Egy Bernis gazdi :)

2021. ápr. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 A kérdező kommentje:
Azért járt iskolába, hogy ne egyen fel semmit, hogy behívható legyen első szóra, azért szántam rá az időt és a pénzt, hogy egy boldog kutya legyen, aki nem megkötve éli le az életét. Szabadon sétál, és hidd el, amikor szembe jön egy póráz végén rettegő gazdi, elég csak magam mellé mutatni és rátok sem néz, olyan szinten nem érdekli. Miért is kéne 10 évig póráz egy ilyen okos kutyára? Azért mert te félsz? Ezt te sem gondolhatod komolyan. Én nem lesz..om a többi embert, hanem egyszerűen nem zavarom őket, mivel a kutyám jól nevelt és első szóra szót fogad. Mások fóbiáit meg kezelje szakember.
2021. ápr. 11. 11:28
 35/69 anonim ***** válasza:
84%
Bár már tízszer elé lett mondva, elmondom még egyszer. Azért mert nem csak te létezel, rád jut tíz aki nem neveli kutyáját. És az emberek biztonsága KICSIT fontosabb mint a kutyád kényelme.
2021. ápr. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
80%
Tedd már meg hogy beütöd a keresőbe a kutyatámadás keresőszót, nézd me g az eltorzított arcú gyerekeket. EGY
2021. ápr. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:
85%
*Egy ilyen eset sem elfogadható.
2021. ápr. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
22%
2021. ápr. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
92%
Figyi, egy kezemen meg tudom számolni, hány valóban jól nevelt kutyát ismerek póráz nélkül, aki tényleg hallgat a gazdira. A többinél meg tapasztalom ezt az alkalmi süket viselkedést, és a gazdi meg mentegetőzik vagy szívrohamot kap. Attól függően, hogy mást vagy magát veszélyeztette a kutya. Sajnálom, hogy nem ellenőrzi senki, pedig lenne mit büntetni teljesen jogosan.
2021. ápr. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
100%
Ha közvetlen emberek közé viszed, akkor sajna kell a póráz, de ez ugyan úgy vonatkozik az összes méretű kutyára. Az is bosszantó, hogy a kistestű kutyák kilométeres pórázon mennek, és kötöszködnek azokkal a kutyákkal akik rövidebb pórázon vannak.
2021. ápr. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!