Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha fajtamentéstől hozunk...

Ha fajtamentéstől hozunk kutyát, az is pénzbe kerül?

Figyelt kérdés

Mármint nem lenne gond fizetni, meg minden, de ez nem örökbe fogadás?

Valamint ha fizetni kell, kb mekkora összeget?


2021. ápr. 11. 18:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Mindenhol más, de egy 10est szerintem illik adni.
2021. ápr. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%

Az örökbefogadásért is fizetni kell, hiszen nekik is pénzbe került és kell a pénz az utána érkező sorstársakra is, természetesen a fajtamentésnél is.

A fajtamentések is nagyjából ugyanúgy működnek mint a menhelyek, csak ők nem fogadnak be akármilyen kutyát, hanem egy bizonyos fajtára korlátozzák a tevékenységüket.

Szóval de, ez is örökbefogadás, és ennek megfelelően hozzájárulást is kérnek, mint minden örökbefogadásnál.

Egyedül a sintértelepeken nem kérnek hozzájárulást, mert azokat az önkormányzat tartja fent. Viszont ott is illik adni, én adtam egy adományt amikor elhoztam a kutyámat a gyepiről. Hogy a többieken is segíthessek legalább egy picit.

2021. ápr. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
Helyfüggő. A legtöbb helyen az ivartalanítás árát szokták megjelölni, esetleg chippelés és ivartalanítás árát. Szerintem ez fair, hiszen ha nem onnan hozod el, akkor neked kéne ivartalaníttatni, és úgyis kifizetnéd.
2021. ápr. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

+ A fajtamentőknél szigorú örökbefogadási feltételek vannak, nemhiába.

Mi "sima" kutyamentőktől hoztunk el kutyát, ott sem volt egyszerű menet, de megérte. Kijöttek megnézni hol lakunk, volt beszélgetés, többszöri sétáltatás. A kerítésnek szökésbiztosnak kell lennie, ha kinti-benti kutya (csak kintre nem nagyon szoktak kutyát "adni").

2021. ápr. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

Menhely, fajtamentes, allatotthon fog penzt kerni, 20-30 ezret szoktak. Bar lattam olyan helyet is, ahol 40 ezret kell fizetni.


Gyepi 5-10 ezret szokott kerni, vagy semmit, ez valtozo.

2021. ápr. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Engem jelenleg a német juhászkutya fajtamentés érdekelne.

Egy fiatalabb, mozgékonyabb szuka ára mennyi lenne?

Ha nem lenne ivartalanítva én ivartalaníttatnám, chippelés szintén

2021. ápr. 11. 18:49
 7/19 A kérdező kommentje:
Kint lehetne amennyit szeretne, a nappaliban pedig aludhat/tartózkodhat ha odakint rossz idő van
2021. ápr. 11. 18:51
 8/19 anonim ***** válasza:
89%
Leirtàk többen. Az oltàsokat, a chipet fizetned kell. Az ivartalanitàst is , ha pedig nincs a szerződèsbe bele lesz foglalva hogy meddig teszed meg. Ezzel szűrik ki, hogy felelős gazdi vigye el, és ne szaporító
2021. ápr. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%

Ez nem igy megy kerdezo, nem piac, itt nem szokas es nem is lehet alkudozni.

Vagy elfogadod a felteteleiket (es mondjuk akkor sem biztos, hogy megfelelsz) vagy nem.

De olyan nincs, hogy valamit nem kersz, aztan olcsobb a kutya...

Illetve oke, hogy vannak igenyeid, de nem biztos, hogy pont lesz otokbefogadhato fiatal, egeszseges szuka. Chip nelkul pedig torveny szerint gazdat se valthat a kutya, kb az az elso dolog, amit megkap. Illetve visszamenolegesen ha allatorvosi kezelesre szorult, akkor nyilvanvaloan ezen se tudnal valtoztatni. Faj neked amugy az a 20-30 ezer? Vagy mi?


Te azt tudod ugye, hogy kb csak az ivartalanitas lenne 40-50 ezer egy nagytestu szukanal? A tobbi dologrol nem is beszelve. Ha picit gondolkozol, magad is lathatod, hogy nem kernek nagy osszeget erte.

2021. ápr. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
11%

Nekem mindig az szokott az elvem lenni ilyen és hasonló eseteknél, hogy utánaolvasok és félreteszek annyit, amennyi valószínűleg már bőven fedezni fog mindent. Itt most a válaszolók 10 ezertől 40 ezerig mondtak mindent, akkor én félretennék 60-70 ezret, és ez 99% százalék, hogy bőven elég lenne, valószínűleg még néhány havi táp is beleférne a leendő családtagnak.

Ennél többet már csak azért sem gondolnék reálisnak, mert 60 ezerért például már törzskönyves macskákat lehet kapni (valid, papírral rendelkező, bejegyzett tenyésztő ismerőst kérdeztem róla). Ennyit nem kérne egy menhely/fajtamentés még kutyáért sem, legalábbis az én józan paraszti eszem ezt súgja.

2021. ápr. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!