Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja a németjuhászu...

Mi lehet a baja a németjuhászunknak?

Figyelt kérdés

Van egy rajzos németjuhászunk, de már elég öreg, 10 éves. Világ életében kinti kutya volt, de gondoskodtunk róla. Eddig nem volt ennyire úgymond rossz a lába, de ez a tél egy kicsit betette neki a kaput. Nem sántít, viszont, ha lefekszik akkor nehezen kel fel és mostmár nem lehet elmenni mellette úgy, hogy gyorsan, hanem óvatosan és megvárva míg arrébb megy vagy felkel mert különben morog és megkap. Soha nem bántott és nem is bántana nagyon szeretjük és nagyon szeret ő is minket. Ha leülök kint a kanapéra képes belefeküdi az ölembe. A múltkor történt egy olyan, hogy amikor mentem ki (ez este volt) aludt az ajtóba. De elfértem mellette és úgy gondoltam hogy nem keltem fel elmegyek mellette. És akkor megkapott. Valószínű megijedt. Eddig engedte megfogni a lábát de mostmár nem, mert akkor is megkap. Most mentem volna ki felkelt megsimogattam és mikor indultam volna kifele fújtatott morgásra készület. Szerintem a mancsa feletti izület fáj neki. Beszélni fogok állatorvossal is, de valami ötlet miért ilyen agresszív? Van mellette egy törpe tacsi. Vele egész nap harcolnak.

Viszont ha mondom neki hogy ül (ekkor szorosan a lábam mellé ül) és oda tartom a kezem a lábához ad egy pacsit és nekidönti a fejét a kezemnek.


Kicsit aggódom érte, mert nem volt ilyen. Régen nagyon sokat harcoltunk, lábánál felemeltem nem bánta akár mit csináltam vele. Persze sajnálom is mert valószínű valami baj van. Nem volt ilyen. Sokszor félek tőle mert nem tudom mi lesz a reakciója egyes mozdulatomra. Esetleg nem lát jól és nem tudja kit akarok??


Kérlek segítsetek!



2021. ápr. 11. 20:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Fàjdalma van, és nem reagàltok rá, így vèdekezik. Talán diszplàziàs. Ne majd akarj orvost keresni, hanem akár holnap vidd el. Ne halogasd. Ugye a törpe tacsi nem kinti kutya?
2021. ápr. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

A kutyák gyakran agresszióval reagálnak a fájdalomra.

Adj neki kúraszerűen valami izületvédőt, azzal lassítani tudod az állapotromlását és valamivel javítani tudsz az életminőségén. Az állatorvos biztosan tud majd valami jó készítményt ajánlani.

2021. ápr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Tehat ez mar honapok ota van, de allatorvos meg nem latta?

Attol meg, hogy 10 eves, nem erdemel rendes ellatast?

Egyebkent valoszinuleg a hallasa se lehet a regi+fajdalma van, ezert csinalja ezt.

2021. ápr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A törpe tacsinak fűtött helye van télen. Ez kb. Egy hete ennyire durva. Tehát egy hete vettük észre hogy valami baj van. Nem tudom elvinni orvoshoz mert az autóba nem jön fel magától mert nem mer. Betenni nem tudom mert megkap. De kihívom hozzá az állatorvost jövő héten. Persze hogy megérdemli a rendes ellátást csak már nem tudok vele úgy bánni vagy nem tudom úgy “utasítani” mint eddig. Állatot sajnálom a legjobban ha beteg szóval...
2021. ápr. 11. 21:05
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

Házhoz járó orvos ezt nem fogja tudni megoldani és kezelni! Miért nem vagy hajlandó elvinni rendelőbe? Igen, tudom, mert neveletlen, szocializálatlan és elhanyagolt.


De komolyan, idős kutyádat hagyod, hogy idáig leromoljon, hogy szenvedjen, fájdalmai legyenek. Majd a normális ellátást sem akarod neki megadni. Tényleg ez a szeretet a részedről? Hát remélem, hogy téged is pont így szeret a családod.

A tacskó pedig nem kinti kutya! Édes mindegy, hogy van-e fűtött helye, vagy sem! De persze ilyen felelőtlen vidéki paraszttól, aki szerint a kutya helye kint van, akkor is, ha beteg vagy kistestű, aki ennyire sem tiszteli, szereti az állatait, mit is várunk.

2021. ápr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

És akkor ezt mondod úgy, hogy ez a kutya 5 évesen került hozzánk, mert az előző gazdája 5 éven keresztül egy 5x3-as kenelbe tartotta. Reggel elment este hazajött. A szomszédja etette mert különben a kutya éhen halt volna. 5 éves kutyát már ne is haragudj de nem tudom megtanítani ilyen dolgokra főleg úgy hogy nem is próbáltam mert ilyenre nem volt szükség mióta itt van. (Gondolok itt arra hogy nem bírom betenni az autóba) mi az hogy hagyom hogy odáig leromoljon? Szerinted szólt nekem ez a kutya hogy figyelj már lassan kezdek leromlani. Röhejes. Most mondtam hogy EGY HETE KEZDŐDÖTT EZ AZ EGÉSZ! Annyira bírom azokat az embereket akik a hátteret nem ismerve ítélkeznek mások felett.


És szerinted a tacskó az csak mostanában létező faj???

Régen nem is volt ugye? Szerinted annak idején mindenki bent tartotta? Mi baja lesz annak a szerencsétlen kutyának odakint? Be tud menni FŰTÖTT helyre. Nem fagy meg. Enni is kap. Foglalkozva van vele! Napközben 70%ban itt van bent velünk. Ha pisilni, kakilni kell kikéredzkedik. Sőt!! Van hogy csak úgy kikéredzkedik. Nyáron meg megint mi baja lesz neki kint? Hallgatom. Kiváncsi vagyok rá hogy mi baja lesz ennek a szerencsétlen tacskónak ha kint van és gondoskodva van róla és télen fűtött helye van. Mondjad. Ez egy hülyeség hogy jajjjjaajjj kistestű. Ki ne vidd mert jajja beteg lesz megfujja a szél a hátát... nyilván a panelpatkányok nem tudjàk hol tartani. (Ha már én egy vidéki paraszt vagyok)



Segítséget kértem de rögtön az ítélkezés megy hátteret nem ismerve.


Köszönöm.

2021. ápr. 11. 21:47
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Valószínűleg azért agresszív, mert fáj a lába. ,, Eddig engedte megfogni a lábát de mostmár nem," Ez elég egyértelmű jele. Ha rendbe jön a lába, akkor szerintem nem fog morogni.


Orvosra mindenképpen szükség van, egy hete kezdődött, akkor holnap mindenképpen vidd be egy rendelőbe. Ha máshogy nem megy póráz, szájkosár és beteszed a kocsiba,ha r igen rossz lesz neki, de ha az kell ahhoz, hogy meggyógyuljon, muszáj.


Későbbiekben adhatsz ízületvédő készítményt, ha megkérdezed biztos ajánl valamit az orvos.

2021. ápr. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

A németjuhászok hajlamosak a diszpláziára sajnos. Nézz utána mivel jár,ha hasonló a tünet akkor azonnal orvos. A kutyám anyjának volt csípő diszpláziája és kezelésekre is szorult.

Ahogy írták az elsők között a kutya (akármilyen) képes agresszív viselkedésre ha fáj valamilye.

Az még egyáltalán nemtetszett a momdanivalódban hogy egy felnőtt németjuhászt képes vagy az első lábaival megemelni. Itt is lehet a gond mivel az összes súly a hátsó lábakra irányul. Más ha egy 10 kilós kutyával csinálod,mint egy 30 kilóssal...

2021. ápr. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
41%

A németjuhász egy sajnos nagyon nem kímélt fajta.

Az egyenes hátú standard NJ megúszta a csípő diszplázia okozta fájdalmakat,de ez a "Rex" féle görbehátú NJ nagyon megszenvedi a tenyésztés okozta örökletes csípő bajokat.

Alighanem diszpláziás,és már nagyon rossz stádiumban van,ha ennyire fáj neki.

2021. ápr. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

10 éves nagytestű kutyáknál már fennáll az ízületek kopása. Emiatt gyulladás keletkezik.

A mellső lába azért érzékenyebb már, mert nem egyik percről a másikra lesz az ízület elkopva. A kutya pedig nagyon is tudja titkolni, ha fáj valami. Így már régebb óta kímélte a hátsókat és ezzel megterhelte az első lábait.

Valószínűleg romlott már a hallása, látása is némileg.

2021. ápr. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!