Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vészeltétek át a kutyátok...

Hogy vészeltétek át a kutyátok elaltatását?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 12. 21:16
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

14 éves puli kutyánk,nem nagyon eszik,ha eszik is kihányja,nem jön ki az óljából,egész nap alszik.Holnap jön ki az orvos,valószínüleg az altatás mellett dönt.

(Ezt nem engedte kiírni)

2021. ápr. 12. 21:16
 2/24 anonim ***** válasza:
92%

Szörnyű volt! 14 éves kutyám volt, nála kedvesebbet elképzelni sem lehet. Imádott engem!

Végig ott voltam vele, s még utána is... Mikor meglátta az orvost, olyan volt, mint aki tudja, miért jött. :(

Még most is fáj, ha rá gondolok, pedig 7 éve már..

2021. ápr. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
90%
Első vagyok: ha teheted, a kertedben temesd el őt, nagyon megnyugtató kimenni hozzá. Sok erőt! :(
2021. ápr. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
3%
Normálisan kivizsgáltatni és meggyógyítani miért nem opció? Bocs, de ha hagyjátok szenvedni (talán már többedjére) akkor megváltás lesz annak a kutyának az altatás.
2021. ápr. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
89%
Az én 17 éves németjuhészomhoz már későn érkezett az orvos, de lehet nyugodtabb lettem volna, mert rettenetesen szenvedet az utolsó óráiban. Azt is biztosan nehezen éltem volna meg, ha elaltatják, de az, hogy szenvedett is az egy plusz fájdalom a számomra.
2021. ápr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%

Nem egyszerű, de én úgy tapasztaltam könnyebb átvészelni, ha van másik állat, vagy veszel/befogadsz egy másikat. Nekem ez könnyít annyit, hogy nem roskadok bele, a hiányt nem fogja pótolni, de szerintem így könnyebb, plusz egy következő kutyusnak adhatsz egy szép életet és szeretet amit viszonoz.

Amúgy az, ha már többet alszik azt jelenti hogy hamarosan el is menne, és ezért sem jön elő már.

2021. ápr. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
89%
6-os vagyok, köszönd meg neki, hogy veled volt, és búcsúzz el tőle, amíg megteheted
2021. ápr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon megrázó és fájó.


Az első kutyám egy fekete angol cocker spániel kan volt. 15 évesen aludt el egy családi bográcsozás után. Már 4 napja csak kézből etettem, tudtuk, hogy ennyi volt. Kb 10 éve volt akkor már epilepsziás, bár nem abba halt meg. 11 éves korától vak volt és süket. A szíve is rendetlenkedett.

Közben, míg a spánielem élt, volt egy beagle kanom is, de ő nagyon beteg lett 8 évesen, el kellett altatni. Egyik nap még kijött a doki, mondta, hogy meg vannak duzzadva a kutya szervei. Azt mondta akkor, még nem altatja el. Másnap már hátrafelé ment körbe-körbe az udvaron. Kihívtuk a dokit..


Mindkét kutyámat én temettem el. Az maradt meg rossz emlékként. Meg ahogy vonaglik a beagle a halálos injekciótól... :(

Azt sose felejtem el, pedig már kb 15 éve volt.


Jelenleg egy mudi kanom van, 11 éves. Hát, mit mondjak, rettegek a naptól... Ilyen kutyám még nem volt, sosem akarom elveszíteni :'( Belegondolni is rossz.


Ami még megdöbbentő volt számomra, hogy milyen nehéz egy tehetetlen kutyatest.

Igaz, én nő vagyok, nem vagyok annyira erős. De mennyire nehéz volt mozgatni egy halott kutyát.

Rettenetes. Az még jobban fokozta a fájdalmamat, hogy alig bírtam a sírba tenni a testüket, amit természetesen én ástam ki.

(a családom inkább bement a házba, minthogy segítsen).


Egymás mellett nyugszik már 3 kutya a mpgyoróbokor alatt (míg gyerek voltam, volt egy tacskó keverékünk, ő 10 évig élt).

2021. ápr. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a választ
2021. ápr. 12. 21:49
 10/24 A kérdező kommentje:
És sajnálom ha régi sebeket téptem fel😔
2021. ápr. 12. 21:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!