Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz gazdi vagyok, ha időnkén...

Rossz gazdi vagyok, ha időnként nincs türelmem a kutyáimhoz és így, hónapok után kezdem soknak érezni őket?

Figyelt kérdés

Amióta távoktatás van, tehát hónapok óta, reggeltől estig velük vagyok. Imádom őket, emiatt szó ne érjen, de így úgy érzem magam, mintha anyukaként lennék itthon a két gyerekemmel, akik sosem nőnek fel. Néha megyek dm-be, postára, a 2 percre lévő kisboltba, de ezek sem nagy körök.


A türelmem fogyatkozása valószínűleg ehhez kötődik, és ahhoz, hogy bár rengeteget foglalkoztam/foglalkozom velük és nagyon sokat fejlődtek, a napi három séta sosem szórakozás és habos torta.


Nagyon szeretem őket, nem bántam meg, hogy jöttek, csupán ez olyan, mintha túladagolásom lenne a kutyáimhoz... bármilyen hülyén hangzik.


2021. ápr. 13. 09:23
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem vagy rossz gazdi.
2021. ápr. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%
nem teljesen értem a problémát. Amíg távoktatás volt ugyan ennyit foglalkoztál velük mint most, vagy nem? Akkor mi miatt sokalsz be? Ha rosszul viselkednek, az gondolom távoktatás nélkül is így volt, tehát a távoktatás csak kifogásnak hangzik. Ha jól értelmezem az írásod, és az a baj hogy a kutyák sokat nyaggatnak, akkor pofon egyszerű a megoldás.
2021. ápr. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
82%
Nem vagy rossz gazdi. A homeofficeban dolgozo szuloknek is elege van egy ido utan a gyerekeikbol, es ok sem rossz szulok :)
2021. ápr. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Nem vagy rossz gazdi.
2021. ápr. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
1 éve itthon vagyok 3 kutyával, imádom őket, nálam nagyobb kutyamániás szerintem kevés van, de néha én is azt érzem, amit írsz. Szinte csak vásárolni és kutyát sétáltatni mozdulok ki. Barátaimmal hetente, két hetente találkozom szerencsére, de azért én is érzem a sok itthonlét hátrányát.
2021. ápr. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
19%

Amiota kutyam van, eldontottem ... erte elek. :) Vele vagyok a nap 24 orajaban es sehova nem vagyok hajlano elmenni, ahova nem vihetnem magammal.


Persze sokszor legszivesebben eret vagnek magamon vagy az idegtol vagy a faradtsagtol ... de aztan egy perc mulva mar el is mulik az erzes, mert a kutya csinal valami olyan aranyos dolgot, hogy minden negativ erzesem elszall :)

2021. ápr. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%
Jo vagy rossz gazdi vagy-e, ezt a kutyadnak kell megitelnie.
2021. ápr. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
44%

Én nagyon élvezem, hogy itthonról tanulhatok a kutyáim pedig mellettem fekszenek :)


Viszont nekem is vannak rosszabb napjaim és előfordul, hogy a kutyákkal türelmetlenebb vagyok. Próbálok ezen változtatni, de nem gondolom, hogy emiatt jelölnének a "Legrosszabb gazdi" címre.


A kutyáim amúgy tudják, hogy ha leülök a gép elé, akkor nem szabad engem idegesíteni, ők addig alszanak az ágyon. Nem volt teljesen tudatos tanítás, nem foglalkoztam a figyelemfelkeltésükkel, ha pedig rosszalkodtak, rájuk szóltam. Szerintem egy jó gazdi is állíthat fel korlátokat a kutyáinak, a jó gazdiság nekem inkább abban rejlik, hogy kielégítem a kutyám mentális és fizikális igényeit és megfelelően táplálom, védem a betegségektől.

2021. ápr. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!