Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mennyi az ideális...

Szerintetek mennyi az ideális séta alkalom egy nap?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk nem kéne a munkához alkalmozkodni, mit gondoltok ideálisnak egy lakásban tartott kutya esetén?


Én napi 3x viszem le őket, de egyébként a napi 4 sétát gondolnám tökéletesnek, de ez nem megoldható a munkám miatt.



2021. ápr. 13. 09:38
A kérdező szavazást indított:
3
4
5
6
21 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Én azt mondom 3-4 a minimum, attól is függően mennyit bír a kutya. De szerintem úgy tökéletes, hogy van napi 1-2 hosszú fárasztós séta, és ezen kívűl olyan gyakran viszed le amennyire lehet, pl az éjszakát leszámítva 3-4 óránként. Én így gondolom jónak. Más kérdés, hogy kivitelezni nem tudom sajna. Tehát olyan 6-8 óránként viszem ki a kutyát, ennél tovább max éjszaka kell tartania néha.
2021. ápr. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon nem mindegy

- a kutya kora, fajtája

- a séta típusa, hossza


A kölyökkutyámat 2 óránként vittem ki 20-30 percekre.

Fiatal felnőttként, átlagos mozgásigénnyel ha van időm, akkor reggel egy nagy, 1,5-2 órás séta, délben egy eü séta, este kb. 1 óra szerintem neki OK.

Idős korban nyilván több eü séta és kisebb távú séta lesz jó.

2021. ápr. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Az én vizsla jellegűim a napi egy sétát szeretik. Reggeltől estig. Pedig 12 évesek. (Ez természetesen a hétvégi kirándulás)
2021. ápr. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Kertben tartott kutyanal napi 1 kiados seta untig elegendo.


Lakasban tartott kutyaknal fugg a kutya koratol es aktivitasatol is, de szerintem 2-3 seta pont elegendo ... persze seta alatt en nem azt ertem, hogy kiviszem a kutyat a futiba es fosom a szot a tobbi kutyassal, vagy nyomogatom a telefonomat. De nem is a haztomb korokre ertem.


Kutyasetaltatas szerintem ha elmesz egy parkba, ligetbe, hagyre vagy erdobe es jo kiadosan megsetaltatod a kutyat, amiben van labdadobalas, mas kutyakkal szaladgalas es neg egy jo nagy csavargas is.

2021. ápr. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

Kolyok kutyat es idos kutyat ... tobbszor rovidebb idore


Felnott kutyat az aktivitasatol es a gazdi idejetol fuggoen ... 2-3-4szer hosszabb idore

2021. ápr. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Ha reggel elviszed a kutyat a termeszetbe es 2-3 orat barangoltok ... otthon a kutya estig meg sem mozdul, csak szuszog es horkol valahol :)
2021. ápr. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem kellene a munkámhoz igazodni, akkor én is 4-et gondolnék ideálisnak: reggel 7-8 körül, dél körül, délután 4-5 körül és este 9-10 körül.
2021. ápr. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

4-5

Vagy egyenletes 30-40 percek, vagy egy 1,5-2 órás a többi 15-20 perces.

Idős kutyusom már 6*20-30 percet van lent.

2021. ápr. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Maya Bunnyheart ***** válasza:
Szerintem a 3-4 séta az ideális. A séták időtartama meg attól függ hogy a kutyának milyen az igénye,életkora,egészségügyi állapota + az idójárás is fontos tényező. Nálam most van egy ideiglenes befogadott kutyus én 4x viszem sétálni egy nap ebből 2 rövidebb és 2 hosszabb séta van.
2021. ápr. 14. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!