Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám véletlen nyers báránylá...

Kutyám véletlen nyers báránylábat evett. Lesz következménye?

Figyelt kérdés
A tesóm kivitte a kutyámat az erdőbe sétálni és amikor hazaértem közli velem, hogy a kutya talált egy levágott báránylábat és, hogy megette. Egy vizsla keverékrôl van szó. A kutyának lesz baja, vagy milyen túneteket figyeljek meg?

#kutya #Nyers bárányláb #Báranyláb
2021. ápr. 13. 20:43
 1/10 anonim válasza:
83%
Engem az a kérdés is foglalkoztat, hogy mit keresett ott egy bárányláb
2021. ápr. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 PetheD ***** válasza:
81%
Az attól függ, mennyire volt friss a hús és egészséges az egykori bárány. Amúgy az 1. hozzászóló kérdése engem is foglalkoztat.
2021. ápr. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Húsvét után gondolom a falusi emberek ide vitték mivel többet is láttam szoval a 2. Kommentelonek a valasz kb 1 hetes lehetett az a láb
2021. ápr. 13. 21:31
 4/10 PetheD ***** válasza:
83%
Köszönöm a választ. Remélem, nem lesz baja a kutyádnak. A biztonság kedvéért figyeld, és legyen kéznél az állatorvos telefonszáma.
2021. ápr. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Feltételezhetően nem lesz baja, de a 4. kommentelővel egyetértve szerintem is figyeld nagyon és ha bármi gyanúsat látsz, akkor hívd a dokit, illetve addig is adj neki féreghajtót, ha nem kapott 3 hónapon belül.
2021. ápr. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Csak ilyesmit eszik a kutyam.

Jo lenne,ha te is igazi hussal etetned. Akkor nem kenyszerulne az eldobott husokat csontokat osszeszedni.

Kepzeld el,h a baranycomb romlottan is taplalobb a premium kutyaeledelnel.

2021. ápr. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

De hogy ette meg? Úgy értem..láttál már bárány lábat? Az nem olyan,hogy oda engeded a kutyát harap kettőt és megette..miért nem vette el?

Vagy nem megette csak bele evett? Mert az meg megint csak más.


A kutya gyomra erős.Egy kis hasmenésen kívül nem lesz baja.

2021. ápr. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A tesomra biztam a kutyat ő nem vette ki a szájából, és este már csak egy két bárányszőrt vagy valami olyasmit találtam a házában, volt rá egy egész napja, hogy megegye. De gondoljatok bele megette a patáját, egyelőre semmi furcsát nem észlelek, de valaki megnyugtathatna hogy tényleg nem lesz semmi baja :)
2021. ápr. 14. 11:56
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A kutya húsevő,de nem csak friss hús.Dögevök ahogy a vadkutyák is.

Nagyon erős gyomorsavuk van ami nagy mennyiségű (akár dög)hús feldolgozására képes.Most vitathatnánk,hogy mennyi maradt meg ebből a tulajdonságból a sok fajta nemesítés és fajtatenyésztgetés után,de nyílván éppen elég ahhoz,hogy a kutya kutyaféle maradjon a silány tápok mellett is. :D


Simán lenyelnek egyben nagyobb darab csontos húsokat is (amit úgy érzi,hogy nem tud lenyelni abban apróra zúzza foggal a csontot és úgy nyeli le egyben a húst vagy épp akkora darabot amekkorát le tud nyelni gond nélkül.Ha nagy,vissza öklendezi és tovább csócsál rajta) és azokat meg is emészti a gyomra.Ezért van,hogy nyers hússal etetők nagy testűnek szigorúan egyszer vagy megfelelő idő eltelte után adnak újabb adagot.Lassan,de alaposan emészt a gyomruk minden húsalapú ennivalót. :)

A tápokat pillanatok alatt fel tudják dolgozni,a nagy része növényi alapú tápok ezért nem jók a feldolgozott elviekben 70-100% húst tartalmazók pedig túl hamar el is emésztődnek.A növényit nem tudja feldolgozni rendesen a gyomruk (mert nem növény vagy mindenevők),bele dagad,felszívja a gyomorsavat és kellemetlen szagú szelek mellett rossz állagú salakanyaggal távoznak ezek a tápok (vagyis ami marad belőlük).Nem tudnak feldolgozni belőle semmi hasznosat sem ahogy bemegy úgy kijön,legalábbis tápértéket tekintve.



Kis előadás lényege: a kutyának semmi baja nem lesz.

Ha mégis hányna,hasa menne az szalmonella.Nem adsz neki enni,sokat adsz inni és két nap alatt átmegy rajta.

Ha nem akkor állatorvos antibiotikumot és pre-probiotikumokat ír fel.De eddig nagytestű főleg vadászkutyás gazdik nem jutnak el.:D

2021. ápr. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
80%

A kutyanak minden nap ilyen kajat kene adnod. Ez a barf. Ettol egeszseges. Szorostul borostul csontostul!!!


Nem lesz baja a patatol se!! Egeszseges az is!!


Inkabb tapot ne adj neki. Az a karos!!

2021. ápr. 15. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!