Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyűlölöm a harci kutyákat....

Gyűlölöm a harci kutyákat. Ti,hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés
Szeretem az állatokat,de ha meglátok pl. egy pitbullt vagy más harci kutyát akkor hatalmas gyűlöletet érzek a kutya felé és a gazdája felé is. Legszívesebben tennék valami csúnya dolgot ezekkel a kutyákkal. Neten sok videót lehet látni ahol ezek a kutyák megtámadják csak úgy a másik állatot és megölik vagy a saját gazdájukat vagy egy gyereket. Ha engem vagy a gyerekemet támadná meg egy ilyen kutya akkor biztos tennék utána valamit a kutyával és a gazdájával is. Én nem tartom normális embernek aki harci kutyát tart,főleg lakásban. Ti,hogy vagytok a harci kutyákkal?

2021. ápr. 13. 22:15
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
82%
Persze, mert Kinaban ... Kungfu Panda van :DDD
2021. ápr. 14. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
88%

A menhelyen imádok velük sétálni és játszani, sok bull típusú tényleg hatalmas egyéniség, ahogy bújnak és amilyen gesztusokat tesznek feléd...


A saját kutyáimat viszont nem engedem oda hozzájuk, ha az utcán látok egyet sétálni. Általam felelőségteljes bull gazdiktól is hallottam már olyanokat a saját kutyájukról, hogy ebben mindig megerősítést találok (semmi durva, csak pl hogy a láthatóan szuper szociális kutyáit nem meri egyedül hagyni, mert szerinte megvan rá az esély, hogy összeugranak)

2021. ápr. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
75%

Harci kutya tényleg nincs, de a bulltype-okban van elég erö és elég ösztön ahhoz, hogy öljenek.


Nekem is volt pitem (többé nem lesz már szerintem) pontosan ezért az a felfogásom, hogy: egyetlen egy bulltypeban bízom, amelyiknek én vagyok a gazdája. Az összes többit messzire elkerülöm, és a kutyámat nem engedem oda. Miért? Mert ezek csöre töltött fegyverek, zömmel idióta gazdák kezében, akik nem alkalmasak a tartásukra és az alapvetö szükségleteiket nem elégítik ki. Fél óra andalgás a városban egy ilyen kutyának lófütty, idözített bombák.


A gyerekes megjegyzéshez két hozzáfüzni valóm van:

1: milyen borzasztó zsákmányosak, ezért gyakran nézik zsákmânynak a gyerekeket. Ezért van elpofázva, hogy SOHA nem hagyjuk öket együtt felügyelet nélkül (amúgy semmilyen kutyával se, nem csak pittel)

2: a kutyák nem gyerek-játékszerek. Nem kell eltürniük a basztatást. A csivi ugyanigy odakap a pofátlan kölyöknel, ha baszogatja (hozzátennèm, teljesen jogosan), csak hát méretéböl fakadóan nem tépi ki a karják belsö szervekkel együtt a gyereknek. Az ilyen esetelben nem a kutya a hibás, hanem a debil szülö, aki kiszolgáltatja a kutyák a kölykénel, mert ö inkább pötyög a telefonon.

2021. ápr. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
92%

Annyit hozzátennék, hogy valami sokeszű ember elkezdte a hírekbe tolni ezt a harcikutya dolgot. És mindig csak a pitbull támadást mutatják, pedig ha utanézel egy labrador előbb harap mint egy pitbull. Sőt a németjuhász is az élen van embertámadások terén csak hát ezek a kutyák támadása nem annyira érdekes a hírekben mint pl. egy pitbull.


Csivavák is rengetegszer harapnak, ugyan ez a tacskó, csak ők ugye kisebbek.


Szóval igazából a pitbullok a hülye hírek miatt szenvednek, amik persze igazak, de ha belegondolsz mekkora hülyeség már, hogy csak a pitbull támad emberre. Ugyanúgy más fajta is simán támad, ha szarul nevelik csak az nem annyira érdekes, hogy mutogassák a tévében vagy a neten, pedig van dögivel mindenféle fajta problémás kutya.

2021. ápr. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
19%

24: Igen, csak hogy ha egy labrador megharap vagy ahogy előttem írták, egy csivava elkapja a lábad, még mindig hamarabb túléled, mint amikor egy 35-40 kg-os pitbull leszakítja a karod vagy a lábad.. akkora állkapcsa van, hogy lazán átéri a derekamat is és simán kettéroppant. Egy kisgyerekről meg nem is beszélve...

Megmondom őszintén, hogy az összes kutyától tartok, teljesen mindegy milyen fajta, nem igazán érzem magam biztonságban a közelükben, nem bízom bennük. De vannak olyan fajták, akiktől a méretükből adódóan még jobban tartok, ilyen a pitbull, az amstaff, a káj, cane corso, argentín dog stb. De ezektől függetlenül soha nem bántanék egy kutyát sem, csak ha ő bántana engem.

2021. ápr. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
89%

Én pont most megyek örökbefogadni egy pit jellegűt.Fasza lesz,ha ezen túl mindenki félni & utálkozni fog csak mert egy ilyen kutyával jelenek majd meg.

De...legalább nem szólnak majd hozzám.

2021. ápr. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
82%

A labradorra ne vegyél mérget, eredetileg vadászkutya, és az én 9kg-os cukipofa mentettem is odakap (jogosan), ha valaki túl szemtelen és nem veszi a jelzéseit, hogy nem kér belőle.

Az ilyen hülye szülőket sem értem, akik odaengedik a gyereket random kutyákhoz. Engem még rokonoknál is harapott meg kutya, mikor vendégségbe mentünk falura pici koromban, és csak egy pár percre nem néztek oda a felnőttek, mi gyerekek meg mentünk kutyázni. A kistestű fene tudja, milyen fajta jelzőkutyus meg helyre tett, velem meg rohantak orvoshoz oltásra. Random idegen kutyához viszont nem engedtek oda soha, rokonoknál meg nem gondolták, hogy baj lehet.

2021. ápr. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
81%

Ja ertem szóval szerinted csak a pitbull, amstaff es hasonló "harci kutyak" tepnek szet gyerekeket es babakat meg mindent.

Szoval egy nemetjuhasz, egy nemet dog, egy bullterrier, egy moszkvai or, ok nem. Csak a pitbull.


Megsugom: ismerosnek van, 1-1 pit, es stafi. Konkretan egesz nap alszanak, olyanok mint a macskak. Nem sűrűn jarok hozzajuk, de szokásos: megugatnak amig meg nem szagolnak. Aztan tessek maris az olembe maszna hogy vele foglalkozzak.

Ellenben draga 3ad szomszed keverek labradorja ( egyszer volt eletebe sétáltatva hogy mindenkinek megmutassák hogy van) ha nem lenne lancon szerintem mindenkit aki a haz elott elmenne (kerites sincs) nekiugrana.


Buta vagy. Ennyi.

2021. ápr. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
100%

Egy labrador nem rég ikerlányokat tépett szét ameddig az anyjuk kint beszélt a ház előtt a szomszéddal.

Talán tavalyi ügy.Rengeteg kutya tép szét gyereket.Ez nem fajta függő.Buta szülő függő.GYEREK mellett NEM hagyjuk a kutyát FELÜGYELET NÉLKÜL.Akármilyen megbízható.. :D

2021. ápr. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
93%

#24

Egy pitbull egyáltalán nem nagytestű kutya, valamivel kevered. 15-25 kilós kutyákról beszélünk.


Tehát egy labi nagyobb mint egy pitbull. Szóval ha tényleg vad lenne egy labrador ugyan úgy szét tud kapni egy embert ha akar.

2021. ápr. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!