Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyűlölöm a harci kutyákat....

Gyűlölöm a harci kutyákat. Ti,hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés
Szeretem az állatokat,de ha meglátok pl. egy pitbullt vagy más harci kutyát akkor hatalmas gyűlöletet érzek a kutya felé és a gazdája felé is. Legszívesebben tennék valami csúnya dolgot ezekkel a kutyákkal. Neten sok videót lehet látni ahol ezek a kutyák megtámadják csak úgy a másik állatot és megölik vagy a saját gazdájukat vagy egy gyereket. Ha engem vagy a gyerekemet támadná meg egy ilyen kutya akkor biztos tennék utána valamit a kutyával és a gazdájával is. Én nem tartom normális embernek aki harci kutyát tart,főleg lakásban. Ti,hogy vagytok a harci kutyákkal?

2021. ápr. 13. 22:15
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
86%

Nekunk egyebkent egy ugyanugy 40 kgos nemetjuhasz keverekunk van. O is szettudna barkit tepni aki hivatlanul jon be, foleg akiket nem bir. De velemenyem szerint ezzel nincs baj. A sajat teruletet vedi, ezert van. Van kint csengo, aki beakar jonni az var.

Ellenben setaltatasnal sosem volt problema hogy nekiment volna barkinek is. Lab mellett jon.

Alapbol igy kene elkepzelni egy pit-et is. De ahogy en tapasztalom tenyleg a legtobb olyan mint egy macska. Nagyon kenyelmes kutyak.

2021. ápr. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
83%

Egyébként a sztenderd szerint a pitbull egy barátságos fajta.


"Az emberrel való kapcsolatában a fajta alapvetően készséget mutat az alárendeltségre, ami a dicstelen állatviadalok idejében azért volt nagyon fontos, mert mindig volt egy ember, akinek ki kellett szakítania az állatokat a küzdelemből, mégpedig úgy, hogy őt magát közben ne támadják meg. [...] Így azután a gondos szocializáción átesett pitbullok béketűrők, s intelligens lényükkel, játékosságukkal kiváló kutyák sportos családok számára, s pompás társai a gyermekeknek."

Ez a kis idézet is mutatja, hogy a pitbull alapvetően úgy lett tenyésztve, hogy emberre semmilyen körülmények között nem támadhat. Az emberre agresszív kutyát mindig kiszelektálták, sőt a bizonyítottan veszélyes ebeket még ma is altatják.

Persze azért a cikkben arra is kitérnek, hogy olyan nevelje akinek van tapasztalata, de akár tapasztalatlan gazda is tarthatja, ha jár vele suliba, vagy kér segítséget kutyaoktatótól.

Rossz híre a pitbullnak az miatt lett, mert rengetegen szaporítják felelőtlenül, de a szaporított "pitbull" az nem is fajtatiszta, hanem valami pitbullhoz hasonló keverék, nemcsak papíron, de genetikailag is.

Ezen kívül sokan azért vesznek pitbull jellegű keveréket, mert "milyen erős harcikutya". Pedig nem az, mert mondjuk egy német juhász is lehet ugyanolyan veszélyes.

A harmadik dolog pedig a hírek. Arról nem fognak írni, hogy milyen barátságos, meg aranyos pitbullal találkoztak, mert nem érdekes. Arra fogják az emberek felkapni a fejüket, ha agresszív kutyáról írnak, és valószínűleg neked is az tűnik fel. Mondjuk 100 kutyából 1 agresszív, de Magyarországon van (a hasamra ütök) 1 millió pitbull. Akkor van kb. 10 000 agresszív egyed. Ha ennek csak a felét jelentik be, akkor is 5 000 cikk agresszív kutyákról, barátságosakról pedig legfeljebb elvétve néhány. Az nem tűnik fel az embereknek, hogy 90 000 kutya barátságos, mert nem igazán írnak róluk. Az tűnik fel, hogy hoppá, itt egy kutyatámadás, meg amott írnak agresszív kutyáról, így arányaiban sokkal többnek tűnik az agresszív kutya, pedig nem az, csak sokkal jobban feltűnik az embereknek.


Az idézet forrása: [link]


De a wikipédia is azt írja, hogy megfelelően tartva nem veszélyes: [link]

"Jellemzően erőt, életkedvet és magabiztosságot sugárzó. Embertársai és gyerekek iránti barátsága kívánatos. Fajtársai irányába mutató agresszivitása, körültekintő és szakszerű szocializációval, valamint következetes engedelmesség megkövetelésével ellensúlyozható kell legyen.

Emberekkel szembeni agresszív megnyilvánulások nemkívánatosak."


Egyébként ne utálj egy kutyát csak azért, mert "harci kutyának" született. Egyrészt nem tehet róla, másrészt ő nem is tudja magáról, hogy annak tartják. Attól hogy ebbe a fajtába tartozik, még lehet barátságos, és jól szocializált kutya.

Lehet, hogy én vagyok a szerencsés, de én eddig még nem találkoztam agresszív pitbullal, pedig ismerek egy jópárat.

2021. ápr. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 Lost princess ***** válasza:
93%
Az ember teszi a kutyát agresszívvá. Ne a kutyát utáld hanem a gazdáját.
2021. ápr. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
90%
Én az ostoba embereket lőném fejbe, csak sajnos büntetik. 🤷
2021. ápr. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
87%
#34 afom
2021. ápr. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
89%
Úgy értem: adom.
2021. ápr. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
89%
Én azokat gyűlölöm, akik kutyaviadalra "nevelik" szerencsétleneket, és ilyesmiket rendeznek.
2021. ápr. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
71%

Jah.

Én meg a németjuhászokat utálom, mert a gazdájuk balf@szul neveli őket, hogy minden elhaladó embernek nekiugorjanak.

2021. ápr. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
83%

4-es, hát én pl egy kistestűt rúgtam fel, mikor a másféléves unokahúgomnak támadt, szóval ennyit erről. És engem sem a pit akart megharapni, hanem egy öregasszony agresszív Fifikéje.


Egyébként "harci kutyázol", de fingod nincs, mire használták ezeket a kutyákat, és hogyan bántak az emberrel. Nem magyarázom el, gyűlölködj csak, ostoba.

2021. ápr. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
85%

"Csivavárol még nem hallottam olyat,hogy megtámad és megöl egy másik állatot vagy embert :D"

Nyilván "kicsit" erőfölényben vagyunk egy csivavával szemben... Ettől függetlenül nagyon sok neveletlen kistestű kutyát látok (tisztelet a kivételnek), aki szemrebbenés nélkül nekimenne bárminek, ami mozog, csak könnyű visszafogni, mivel 2 kiló az egész kutya.

Egy ismerősöm kutyáját egy cuki goldi kapta szét. Amit első kutyának ajánlgatnak, meg milyen okos, szép és barátságos.. Jah az, de bármelyik kutyát el lehet rontani, vadítani. (Nem került be a hírekbe, vajon miért? Bezzeg, ha "pitbúú" lett volna..)

2021. ápr. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!