Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Több kutyus gazdik! Ti ezzel...

Több kutyus gazdik! Ti ezzel hogy vagytok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2 kutyám van. Egyik 9 éves kan, másik 5 éves szuka.

Mindkettő kölyök kora óta van velem. Mindkettő mentett kutya.

A 9 éves lefut engem a mai napig, nagyon elemében van szerencsére. Az 5 éves ő meg igazi kis bohóc, talán sosem nő fel.

De! 90%ban teljesen más érdekli őket. A lány teljesen labda bolond, és imád futni, a fiú szomszéd kutyákkal spanol, és inkább szagolgat, és intézkedik a kapu körül.

Napi szinten szinte végig külön vannak, este meg sokszor összebújva alszanak.

A fiú sokkal kevesebb törődést igényel, a lány nagyon nagyon ragaszkodó. Néha elkap egy rossz érzés, hogy nem tudok kettő felé szakadni. Vagy a lánnyal labdázom, vagy a fiúval focizom (azt szereti, de csak 1-1 arányban). A lány napi szinten 20x legalább odajön bújni, míg a fiú kb 2x. Ilyenkor mindig megsimogatom őt is, de ő teljesen más.

A lényeg az lenne, ahogy írtam, hogy néha elkap egy olyan érzés, hogy jó így? Hogy hogy szakadjak kettő felé, ha ennyire különbözőek ők?


Tudom, furcsa lesz ezek után ilyet írni, de nyáron, vagy ahogy sikeresen be tudtunk költözni az új házba, akkor szeretnék még egy kutyát menteni. Legszívesebben az összeset hazahoznám persze, de anyagilag még egy kutya belefér.


Itthon dolgozom, saját vállalkozásom van, az időt én osztom be. Nappal a kutyákkal vagyok a kertben (éjszaka bent alszanak velünk), és játszunk, elmegyünk sétálni. A munka időt próbálom mindig úgy beosztani, hogy a kutyáim napi szinten 100%ot kapjanak.



(volt 2 hétig nálunk barátnőm kutyája, amíg nyaraltak tavaly nyáron, 3 felé ugrott a szemem, és ijesztő volt, de közben szuper érzés!)


Arra is gondoltam, hogy nem kölyköt fogadunk örökbe.

Mindkét kutyám fekete. Szeretném, ha úgy alakul az új kis családtagunk is fekete legyen, mert a menhelyen mindig ők maradnak ott🥺 de persze ez nem feltétel.


Mit gondoltok erről? Saját történeteket is szívesen olvasok 😊


2021. ápr. 13. 23:42
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Szia. Én örülnék, ha nekem lenne ennyi időm rájuk. Nekem is van egy kb 13 éves kan (mentett) és egy kis fél éves szuka. Ezen felül van 3 macskánk és 3 kóbor, akiket mi etetünk.

Ma is fel 6-kor elindultam otthonról és este 5 körül érek haza. Egyébként már volt 3 kutyám is és azt vettem észre, hogy ha többen vannak jobban elvannak egymással, lefoglalják egymást, játszanak, kötekednek egymással, stb. Pl nálunk a kis szuka a macskákkal szokott kötekedni inkább, de van hogy az öreg kutyussal, ilyenkor rágja a lábát, tépi a farkát, de olyan jó kutyus a nagy, lehet azért mert mentett és öreg, hogy neki csak 1 harapás lenne a kicsi de sosem bántja :)

A cicák és a kiskutya is a nagy hátán fekszenek, lassan már el se férnek :D

Egy cicám pedig rendszeresen korbemasszirozza a nagy kutyust <3

Mikor megmentettük a nagyot, épp ideiglenes befogadonal volt, a férjem rá akarta tenni a nyakorvet, a kutyus leült és már adta neki a pacsit :))) ha nem látom saját szememmel el sem hiszem! Mintha tudta volna, hogy nagyon nagyon fogjuk szeretni és jó helyen lesz nálunk élete végéig <3

Imádom őket és én is úgy vagyok vele, mint te, az összeset megmentenem!

Ha megnyernem a lottót első dolgom lenne egy nagy tanyát venni és az összes kóbor jószágot befogadnam!

Mások szerint nem vagyok normális, de szerintem meg aki az állatokat nem szereti az jó ember nem lehet....

2021. ápr. 14. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
A kérdést elolvasva nem is gondoltam volna, hogy ilyen jó sztori lesz itt.:) Nagyon hasonlóak vagyunk kutyaszeretetben. Nekem egy kiskutyám van, Ő a mindenem, csak tervben van másik, így remélem nem gond, hogy válaszolok. Én is legszívesebben az összeset befogadnám... Én tavaly nyár óta mióta megvan a kiskutya nem dolgozom és azon vagyok hónapok óta, hogy egy olyan vállalkozást indítsak, amivel továbbra is itthonról dolgozhatok és nagyon remélem, hogy sikerül (jelenleg még csak hobbi, de az is érdekelne Te mivel foglalkozol). Lehet ez már tényleg őrültség, de még boltba elugrok se szívesen hagyom itthon. Pont ezért nagy gondolkodás a második kutya is. Úgy érzem, ahogyan Te, hogy biztosan mind a kettőnek (3-4-5-nek a továbbiakban) ki tudnám elégíteni az igényeit? Néha úgy érzem az egyetlenemnek is bár többet adhatnék. Különben kan és jó volt olvasni, hogy lehet egy szuka bújósabb típus, mert a kölyköm kamaszkorba is lépett,de kicsinek se tudtam annyira tutujgatni amennyire szeretném.:) Nagyjából ugyanazokat a dolgokat szereti, amiket Te is írtál. Máskülönben meg hiába érezzük úgy szerintem, hogy biztos jó ez így biztos jól csináljuk?...stb.mert jól csináljuk. Aki nem hordja ennyire a szívén a kutyája sorsát az nem gondolkodik ilyeneken. Nálad is jó helyen lenne a 3., ne aggódj!
2021. ápr. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
*hiába helyett azért.:)
2021. ápr. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
75%

Helló!

Én rendszeres befogadó vagyok,általában agresszív Valami traumatikus dolgokon áteső kutyákat akik nem kellenek senkinek fogadok be

És igen a feketék mindig ott maradnak

Nekem a rottweilerem 14 évet élt kölyök korában kiközösítés áldozata lett így alig kapott enni mindig bántották a testvérei

Egy srác befogadta de nem nagyon értett hozzá és nem is nagyon foglalkozott vele a család meg ellenezte mert féltek tőle

Így amikor szóltak hogy nézzem meg akkor egy 1 éves félre nevelt kutya volt akinek a testi ereje volt a fegyver hogy megkapja amit akar

Elhoztam és 3 éve halt meg

Minden nap első dolgom a sírjához kimenni

Nekem olyan volt mint a testvérem a gyerekem a barátom

Egy olyan kutya lett belőle aki ha evett és oda szálltak a madarak arrébb ment hogy csipegethessenek

Szerintem elmondja ez hogy a morgó agresszív minden bútort széttépő kamaszbol milyen társ lett

Mellé került egy puli keverék mert menhelyre akarták rakni aztán gondoltam jó lesz az itt nagy a telek el fér

És a kis puli áttért a gyümölcsös leckerítésen és hozta ki a rottweilernek az almát

Így lettek végül 2 év különbséggel hagytak itt minket

Most is egy hasonló kis pit Mali keverék lett befogadta szintén harap és hát ő sajnos pár hetesen fel akarták gyújtani,meg van égve de egy gyönyörű kutya

Az ideiglenes befogadója egy kis asztal alatt kerítette el ott élt fél éves koráig

Túl sok inger nem érte csak akkor szedték ki amikor orvoshoz vitték

így nem tudja hogy érjen az emberhez vagy hogy nem azért vagyunk hogy bantsuk

De már 1 éves és bár bizalmatlan és ebből adódóan agresszív velem olyan mintha a kölyköm lenne

A páromat is elfogadta már csak ő szigorúbb mint én sokszor kiküldi és akkor a kutya csak néz rám hogy most tényleg ki kell menni

Szóval ezen még dolgozunk hogy 100%-ban hallgasson rá is

Be kell osztani a napot ekkor ezt akkor azt legyen rutin jobb a kutyának ha tudja a rendszert

Boldogabb nyugodtabb ha nem azon gondolkozik ma vajon mikor eszek

És ez a több kutya külön érdeklődésnél is fontos ha nem akarnak együtt játszani akkor üljön ott legyen veletek amíg ti szórakoztak ,majd a másik várjon ugyanúgy

Én nem nagyon tudom milyen úgy indulni hogy egy kezelhető kutyát kapsz de nem is fontos ha érzi hogy biztos helyen van és szeretik akkor azt minden kutya megbecsüli

És szerintem nem szín sem fajta sem semmi nem követhető a kutya választásban

Szerintem olyan mintha valaki szőke zöld szemű 178 magas nőt keresne és mással szóba se állna

Minden kis állat valahogy szerelem de van amelyik megváltoztat mindent

Én általuk alakultam úgymond emberré

Látom bennük az egykori önmagam,hogy félnek támadnak és bármire képesek hogy elkergessenek


Sok örömöt és kutyás éveket kívánok mindenkinek és személy szerint köszönöm minden gazdinak aki mentett kutyát vesz magához!


Üdv.:AK

2021. ápr. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 mentett szuka kutyám van, egy 11 éves, aki sokáig egyke volt. Két éve fogtam az utcán egy akkor fél év körüli kölyköt, befogadtam. Persze játszott volna az öreggel, neki meg ez nem tetszett, így alakult ki az, hogy az öreg bejöhetett a házba, nyugiban pihenhessen, a kicsi meg kinti kutya lett. Teljesen mások mai napig, az öreg soha nem volt játékos, ő is fiatalon került hozzán de soha nem játszott semmivel. Inkább bújós volt, de kint mindig elvan magában. A kicsi nagyon játékos, eleven, több nevelést igényelt, elég rendetlen volt kezdetben, kutyasuliba is jártunk emiatt. Mikor otthon gyakoroltunk, az öreg szívesen csatlakozott, és utánozta a kicsit.

Tavaly novemberben hoztam egy harmadik kutyát is, szintén akkor fél év körüli kölyök, szerencsére a másik kettő hamar elfogadta. Ő a legbújósabb, de játékos is, így most a két fiatal sokszor egyszerre játszik velem, de nagyon sokat játszanak együtt is. Úgy látom a két éves is kiteljesedett, hogy van egy társa, akivel játszhat végre.

2021. ápr. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!