Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Emeletes házban lakó kutyatart...

Emeletes házban lakó kutyatartók: Ha reggel mentek és este jöttök, hogyan oldjátok meg, hogy kutyátok napközben is el tudja végezni a dolgát? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nagyon-nagyon szeretnék kutyát már régóta, de úgy élek, mint oly sokan: Ingázom. Ha mondjuk reggel 7-kor elmegyek és este 7-re érek csak haza, az 12 óra és addig visszatartani szegénynek a pisilést szerintem szenvedés. És nem is futhat. Akik így éltek, hogyan van oldjátok meg, hogy a kutyátok el tudja végezni a dolgát napközben is? Valami „kutya wc-t” építetek otthon és megtanítjátok, hogy oda mehet? Vagy hogy? Nincs mindenhol hivatásos kutyasétáltató és ha találnék is, az egy vagyon szerintem napi rendszerességgel.

Egyedül élek, nem tudok megkérni mást a sétáltatásra, tehát ez nem opció.

Köszönöm előre is!



2021. ápr. 14. 16:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%
Nem megoldható
2021. ápr. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
74%
Hat ha kicsi kutyarol van szo (csivava, pomeraniai, tacsko) akkor pelus.
2021. ápr. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
73%
Attól még hogy te nagyon szeretnéd nem kellene szegény blökit szívatni.
2021. ápr. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
91%

Átlag ember 8 órát dolgozik, ez mondjuk cirka 10 óra távollét. Egy nagyobb testű kutya kibírja, ha muszáj - egy kisebbnek pelus kell.

Ideális esetben pedig az ember nem egyedül él, van családtag, aki a sétát beiktatja, hogy ne legyen 10 óra.

12 órás napi távollétre egyedül nem vállalnék be kutyát.

2021. ápr. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim válasza:
73%
Egy kutya felelősséggel jár. Gondozni, etetni, törődni kell vele. Ha te naponta 12 órán át távol vagy, egyedül szenvedni fog, lelkileg összetörhet, ráadásul mire hazaérsz, valószínűleg fáradt leszel vele törődni, tanítgatni. Úgy gondolom, hogy csak akkor legyen kutyád, hogyha az életviteled is megengedi.
2021. ápr. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
82%

Kerdezo, sajnalom, de ez igy nem fog mukodni. Nem csak az urites a baj itt, hanem az is, hogy kutyat egyszeruen nem hagyunk ennyit egyedul.

Illetve mikor fogsz vele foglalkozni? Ejszaka? :D Akarmilyen picike a kutya, tobb setat es tarsasagot erdemel ennel.


Ha mindenkeppen szeretnel allatot, akkor talan egy kevesbe tarsasagkedvelo macska birna ezt az eletvitelt.

Egyebkent en ugy oldom meg a dolgot, hogy 8,5 orat vagyok tavol, reggel van egy nagyobb setank munka elott, igy a kutya is birja a napot.

2021. ápr. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Látom, megérkezett már a segítséget ugyan nem adó, de kéretlen tanácsot mondó (3.), okoskodó (5.) tipikus komment.

Én igazából megoldást keresek, nem tanácsot kértem. Eddig még nem vállaltam be, lehet, ezután sem fogom. Csak tudom, hogy nagyon sok ember él úgy egyedül, hogy van kutyája és valahogy mégis megoldja..

Köszönöm okos 5! Igen, tudom, hogy egy kutya felelősségel jár... Ez csak egy kérdés volt..

Köszönöm 2!Te tényleg próbálsz segíteni.

Emberek! Csak tájékozódom! Ne szedjétek le a fejemet!

2021. ápr. 14. 16:40
 8/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm 6!
2021. ápr. 14. 16:41
 9/27 anonim ***** válasza:
79%

6-os vagyok, en is egyedul elek, lehet egyedul is tartani kutyat szerintem, nalunk mukodik. De 12 ora sok! Erre az az egyetlen megoldas, hogy a kozeledben keresel munkat, mas nincs.

Senki nem szedte le a fejedet, csak ez egy eleg felelotlen dontes lenne, nyilvan mindenki probal lebeszelni.

Vagy osszeszedsz valami kutyas csajt/pasit, talan meg ez is egy megoldas lehet :)

2021. ápr. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

De igen, többen is leszedték a fejemet, beszólogattak, kéretlen tanácsot adtak.

Felelőtlen? Tudod, évek óta nagyon-nagyon szeretnék kutyát, de épp ezért mégsem veszek. Ha felelőtlen lennék, már lenne kutyám.

Nem kívánok itt vitázni vadidegenekkel.

Köszönöm.

2021. ápr. 14. 16:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!