Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyust válasszam...

Melyik kutyust válasszam szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Képzeljétek, lehetőségem akadt, hogy kapjak egy kutyust. 4 fajta van megadva, amiből választhatok, mert az ember akitől vesszük 4 kutyája van és mind eladó. 16 éves vagyok, jön a nyár sok időm lenne a kutyusra, és szeretnék egy olyan kutyát aki játékos, pörgős, családbarát. Az udvaron lenne alvóhelye. Nem csak a szavazás fog dönteni, de érdekel azért mások véleménye/tapasztalata. :)


Szóval az alábbiak közül ki melyiket választaná? :)


Labrador

Tacskó

Francia buldog

Angol cocker spániel



2021. ápr. 15. 13:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Ha csak udvaron lenne akkor labrador, bár ők nagyon emberközpontúak, de legalább nem kapna tüdőgyulladást kint télen. Számít még nagyon, hogy mennyit foglalkoznál a kutyával? Napi hány óra séta, esetleg sportolsz és vinnéd magaddal?
2021. ápr. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Labrador
2021. ápr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
De nem kellene szaporítót támogatni, ha csak nem ingyen adja őket, vagy max oltás és chip áráért.
2021. ápr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Egyedül a francia bulldogot nem ajánlanám. Betegségekre hajlamos, főleg ha szaporítótól veszed, és amúgy se hosszú életűek. Lusta fajta, inkább bennt szeret punnyadni. A többi eléggé pörgős, de rövid szőrű fajtákat nem tartunk kinnt.
2021. ápr. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Labrador!

Kis testű kutyust nem tartunk kint, a labrador sem igazán kintre való viszont ezek közül inkább az.

2021. ápr. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%
èn tacskó fan vagyok de az inkább benti....
2021. ápr. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

Egyedül a labradort lehet innen kint tartani, lévén hogy viszonylag nagyobb testű és kanadai...

De télen neki is kell egy fűtött kutyaház (százezertől kezdődik).

2021. ápr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
Szia! Én azt ajánlom, hogy kintre inkább ne válaszd a Francia Bulldogot mert elég lusta. A Tacskót én félteném hogy megfázik kint. a Spániel és a Labrador szerintem mind a kettő játékos, családbarát és "alkalmas" lehet számodra. Itt szerintem már csak a méretet nézd hogy melyiknek tudsz megfelelőbb körülményeket biztosítani. Remélem segíthettem!
2021. ápr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
74%
Labrador.
2021. ápr. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%

Ott kezdodik a dolog, hogy szaporitokat nem tamogatunk! Ha egeszseges kutyat akarsz kerdezo, keress fel egy tenyesztot a szuleiddel egyutt. Ezek kozul valoban max a labrador johetne szoba, de ha szapitol veszed, boritokalhato a diszplazia. Olvass utana, nem egy kellemes dolog, es a folyamatos kezeles, ha kell mutet is iszonyu draga. Mar ha tuleli a kolyokkort, gyakori, hogy oltasok es minden hianyaban elkapjak a parvot, es mar betegen adjak el neked.

Egyebkent 16 eves vagy, nyaron van idod, oke, de utana mi lesz? Ha esetleg egyetemre mesz, akkor a szuleid tudnak gondoskodni a kutyarol? Naponta, iskolaidoben is, tudsz vele foglalkozni? Egy porgos kutyanak nem eleg, ha heti egyszer setaltatod es napi ketszer eldobod neki a labdat.

Nagyon at kell gondolni!

2021. ápr. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!