Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bernipásztor kutya kullancs?

Bernipásztor kutya kullancs?

Figyelt kérdés

Berni pásztor kutyámnak ma délután láttam egy kisebb puklit a bal szeme mellett.


Délután megnyomtam neki, valamk jött ki belőle.

Este fele sikerült jobban megnyomkodni ezt a puklit, ekkor már véres váladék, majd minimális vér folyott ki a pukliból.


Ha netán ez kullancs volt, ugyebár vér is folyott a pukliból ahogy kinyomtam neki. Igy a kullancs feltehetőleg el lett távolitva?


A kutyus minden évben a kombi ( drágábbik ) oltást kapja.


Lehet valami baja esetleg a kutyának, ha netán ez kullancs volt?


Vagy a kombi oltás jó a kullancsok ellen is?


2021. ápr. 15. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kullancsot nem tudod kinyomkodni belőle, maximum a kutya vakarta ki, és a helyét piszkáltad meg..

Ha fertőzött volt a kullancs, lehet baja.

Nem, a kombi oltás nem véd a kullancsok ellen.

2021. ápr. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Délelőtt amikor megnyomtam, akkor olyan volt mintha egy kullancs darad jött volna ki.


Este fele amikor erősebben megnyomkodtam, akkor vér folyott már ki.

2021. ápr. 15. 23:32
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A kullancs csak a szívószervét dugja a kutyába, ami kevesebb mint 1mm. Ezen kívül az egész teste kilóg, a lábaival együtt. A kullancsot nem nyomkodni kell, hanem egy gyors mozdulattal kitépni a bőrből, akár kézzel, akár csipesszel. Ha nyomkodod, akkor csak visszahányja a béltartalmát a kutyába, fokozva ezzel a fertőzés veszélyét. Kullancs ellen cseppekkel, nyakörvvel vagy tablettával lehet védekezni, ha eddig egyiket sem használtad, akkor itt az ideje, mielőtt babéziás vagy lyme kóros lesz a kutyád. Egyik sem mókás, halálos vírusok.
2021. ápr. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Helyesbitek, délután körömmel kicsipte édesanyám. Ki is jött igazából a kullancs darab.

De nem tudjuk hogy a teljes kullancs jött ki, vagy csak 1 része.


Este én nyomkodtam meg a helyét, ekkor kicsit vérzett is neki. Igen van nyakörve. Azt mindig szoktam neki venni. De már aktuális lesz neki az új nyakörv.


Hát reméljük nem lesz gond a kutyussal.

2021. ápr. 15. 23:45
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

hu inkább ne nyomkodjátok neki, kirántani kell csavaros mozdulattal

most ez ilyen időszak minden este át kell nézni a kutyust!

mi már mindent próbáltunk ellene mindig belemegy... (nyakörv,sampon,ampulla) most vettünk tablettát ami 8 hétig véd.... ugyanúgy belemegy de egyből elpusztul mielőtt szívná...

9000 ft volt ízesített tabletta bele tettük a kajájába észre se vette ...

Bischonunk van nagy a szőre idén már 3 belement..... tabletta óta egy volt benne az is elszáradt de ki kellett szedni így is

2021. ápr. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a tanácsokat!


Délután édesanyám kicsipte körömmel. Esti órákban én nyomkodtam meg a puklit. De nem láttam hogy lenne benne kullancs. Holnap azért felhívom az állatorvost, hogy mit javasol ebben az esetben

2021. ápr. 15. 23:58
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

Next gurd spectrt vegyetek neki az allatorvostol. Ez havi 1x tabletta. Nem fog belemenni kullncs se bolh se a szunyog. !!


A szunyog terjeszti a szivferget!


Ne hagyjatok enelkul a vedelem nelkul.

2021. ápr. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszolónak üzenem, hogy ezek a tabletták nem tartják távol a dögöket, ugyanúgy belemegy, csak elpusztult rögtön, amint szívni kezd a véréből.
2021. ápr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!