Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha a kutya megmoro...

Mit tegyek, ha a kutya megmorog, miközben a kajájához nyúlok?

Figyelt kérdés

Fontos infók:


A kutya 2 hete van nálam, 6 évig menhelyen volt, így azé volt az étel, aki korábban megette.

Egyértelműen én vagyok a domináns, ezt ő is tudja és mindig úgy is viselkedik, ez alól csak az étel a kivétel.


Sokat olvastam a befogadás előtt és olvastam, hogy nyúljak bele az ételébe, hogy tudja, jogom van hozzá. Ezt rendszeresen minden étkezésnél csináljuk. Már szépen leül, miközbe beleteszem az ételét a tálba és csak akkor kezd el enni, ha megengedem neki. Úgy szoktam hívni, hogy közben túrkálok az ételébe ami jól is szokott menni EGY IDEIG. Sajnos ha már a felénél jár, akkor már szörnyen félti az ételét. Ha morgott lenyomtam őt a földre és miután úgy láttam rendben van minden ehetett tovább. Volt, hogy ez után is megmorgott, akkor elvettem az ételét.


Kérdésem az, hogy örüljek annak, hogy legalább az eléj megengedi, hogy belenyúljak és fogadjam el azt, hogy az előélete nem biztos, hogy engedi, hogy változtassunk ezen vagy töretlenül csinaljam azt,amit eddig? Vagy esetleg valami mást javasoltok?



2021. ápr. 16. 08:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
18%
Morogj rá amikor ő próbál kunyerálni!
2021. ápr. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
76%

Ez egy eléggé rossz módszer, hogy morogj rá, nyomd le a földre, túrkálj az ételébe.


Nem tudom ki terjeszti ezt a baromságot, hogy fizikailag kell ledominálni egy kutyát, de hatalmas hiba... És egy megfelelő méretű pásztorkutyával szerintem ne próbálj meg fizikailag győzedelmeskedni, mert nagyon rá fogsz faragni, de egyébként sem


Teljesen hibás megközelítés és "módszer".


Az elsőbbségedet nem ezekkel a dolgokkal kell kifejezni.


Arra az etetéses dologra 2 megoldást mondok is mindjárt:


-a tálját tartsd a levegőben, a kezedben

- közvetlen csakis kézből etess, mondjuk tápot, és ne tálból



Nálam elég komoly méretű, domináns kutyák vannak... Mégsem morognak...

Gyakran alkalmazom a kézből etetést, vagy csak odahajítom nekik, és akkor is el lehet venni tőlük.

A fenti módszerrel be van biztosítva az elsőbbség.


A lenyomással csak rontasz a helyzeten, mintsem javítanál, és ha egyszer majd egy nagyobb kutya nem enged, át akarja venni az elsőbbséget fizikailag, mivel te is így dominálod, abban nem lesz köszönet.

2021. ápr. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%

"-a tálját tartsd a levegőben, a kezedben"


mármint tartsd a levegőben a tálját, és úgy etess

2021. ápr. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem hagyj időt annak a kutyának két hét még semmi, hogy rájöjjön arra és meg is szokja, hogy mostmár nem kell félteni az ételét! Így is már nagyot haladtál Vele, sőt szerintem kicsit túlzásba is vitted így még az elején. Bőven elég szerintem, ha ilyen szépen fogadja az ételt, hogy engedélyre, de utána hagyd nyugodtan enni. Különben nem teljesen értem, hogy kell elképzelni, hogy a feléig semmi gond nincs majd egyszercsak "szörnyen félti". Szerintem senmikor ne vedd el Tőle, mert nyilván ettől fél. Ne erősítsd azt, hogy van rá oka. Inkább az engedélyt próbáld meg tologatni kicsit, hogy érezze akkor eszik ha Te mondod, de utána hagyd nyugodtan szerintem.
2021. ápr. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
82%
Én sem értek egyet a leszorításos módszerrel.4.
2021. ápr. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 QvanyadatMDRTR ***** válasza:
4%
nincs ilyen szó, hogy "megmorog".
2021. ápr. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Kedves 4. válaszoló!


Azért "erőltetem" ezt a dolgot, mert meg kell tanulni azt, hogy van, amikor bizony elveszem az ételt,mondjuk ha az utcán talál valamit. Rengeteg olyat lehet olvasni, hogy fasirtba szöget/gyógyszert tesznek, hogy a kutyák megegyék. Szerintem nagyon is jogom van egy ilyet elvenni tőle, amit bizony meg kell tanulnia.


A levegőben tartós módszerről még nem hallottam, de nagyon tetszik, köszönöm a tippet, ezt már a mai naptól alkalmazni fogjuk. Örök hálám 🙏

2021. ápr. 16. 08:47
 8/25 anonim ***** válasza:
16%
Látom mindenhol ott a trollcsapat :D
2021. ápr. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
65%
A kézből etetés a legjobb ötlet ilyen helyzetben.
2021. ápr. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
27%

"van, amikor bizony elveszem az ételt,mondjuk ha az utcán talál valamit."


Erre meg nekem van egy sztorim.


Ha nem akarod, hogy a kutya bármit felzabáljon utcáról, vagy kaját elfogadjon idegenektől, akkor elmesélem ismerősömék sztoriját, hogy nevelték ki a kutyából ezt.



A Kutya gazdája kicsit megvárta amíg kiéhezi magát az eb aztán simán adott enni a kutyának rendes kaját, elfogadta, behabzsolta.


A következő etetésnél aztán megkérte a bátyját is, hogy adjon neki, attól is elfogadta, miközben ő is ott volt.


Következő etetésnél elkérte a bátyja horgászruháját, csizmáját ami eléggé büdös volt, meg még gumikesztyűt is felvett az etetéshez, hogy a kutya ne ismerje fel őt szagról és a kajánaka közepét telenyomták chilikrémmel, erős pistával.


A kutya jött ismét behabzsolta aztán egy órán át nyüszített, nyáladzott.


Ezt a ruhaváltásos trükköt még kétszer eljátszották egy héten, és a kutya eljutott odáig, hogy először megszagolta az embert aki a kaját hozta, ha nem a gazdája volt hiába raktad le elé, nem ette meg!

2021. ápr. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!