Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után mire kell...

Ivartalanítás után mire kell figyelni?

Figyelt kérdés

Vagyis miket kell csinálnia a kutyának, és miket nem szabad.

11 hónapos havanese kan kutyusról lenne szó. Örömbomba, mindennek, mindenkinek örül, és úgy örül, hogy ül egy helyen, folyamatosan csóvál, ,,toporzékol,, és reszket, mintha készülne felrobbanni(erre szokott rá, amikor megpróbáltuk megtanítani, hogy amikor örül üljön le, és ne ugráljon fel mindenkire, mert én vagyok 170 cm és egyszer úgy felugrott, hogy a nyakamat végig karmolta, és nem kamu)

Nagyon energikus, viszont van egy pont a hátán, ahol ha ,,maszírozom,, egyből elálmosodik.

Tapasztalatokra is kíváncsi lennék, hogy mennyire sikerült betartani a dolgokat(azt hallottam, nem szabad ugráljanak kb 10 napig)


2021. ápr. 16. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha felébred az altatásból, akkor kell rá igencsak odafigyelni, mert imbolyogni fog egy ideig, ne egyen, ne igyon, ne essen neki éles (semmilyen) bútornak.

Pár napig lehetőleg ne engedd ki, vagy csak felügyelettel - bár itt megoszlanak a vélemények, mindegy, majd eldöntöd -, ezen kívül másra nem igazán kell odafigyelni. Az első 1-2 napban magától sem fog ugrálni, utána meg úgyis csak akkor, ha már nem húzódik a sebe.

Ne aggódj, hamar helyre szoktak jönni.

2021. ápr. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Mennyire lesz étvágya?

Nem fog nekiesni semminek, mivel amúgy se nagyon vannak éles dolgok(csak a sarkok) de úgy tervezem, hogy akkor vele leszek 0-24 ben, vagyis vele alszom a nappaliba, éjszaka szobakennelben, nappal pedig mellettem lesz a kanapén/földön és lefoglalom, hogy még véletlenül se menjen neki semminek(a mindennapokban is neki szokott menni dolgoknak, pl pár napja kiengedtem az udvarra, és ki volt kötve egy fa hajtás, hogy ne dőljön el az esőben(értelmetlennek hangzik) és éppenséggel rájött az 5 perc, és teljes erőböl nekirohant a madzagnak, amivel hátraesett, de nem érdekelte, rohant tovább:D


Ajánlatos sétálni vele egy kicsit legalább naponta? Azért az utcára nem vinném még ki, nehogy elfertőződjön neki véletlen, de úgy az udvarban az első pár napban?

2021. ápr. 16. 15:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Udvarba igen, az jó lesz.


Kajával óvatosan, előtte ugye nem ehet, ki lesz szegény éhezve, szóval apránként, valami könnyebb ételt, hogy ne jöjjön vissza.

De az is hamar rendeződni fog.

2021. ápr. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Enni, inni csak akkor lehet adni neki, amikor már nem kóvályog. Amúgy a kanoknál gyorsabb a gyógyulás, mint a szukáknál, mert nem hasi műtét, a szukáknál nagyobb műtét az ivartalanítás.
2021. ápr. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
Azt megkérdezhetem hogy fiú vagy lány kutya? (nem mindegy hogy egy hasműtéten megy át vagy csak a heréit távolítják el). Ha lány akkor semmiképp ne ugráljon egy darabig ha fiú akkor ez az idő picit rövidebb lesz( de az állatorvos biztos elmondja majd. Arra ügyelni kell hogy a varratait ne szedje ki(tehát ruha vagy búra kell majd rá), csekkold majd hogy nem vérzik(nagyon, ha egy picit ereszt az még nem a világvége), nem-e duzzadt a seb stb. Pisilni nyilván kimehet, futni és ugrálni viszont ne hagyd. Leírták már de amíg nem tér magához altatásból legyen bent, legyen felügyelve, ne adj neki se enni, se INNI (több helyen is olvastam már hogy csak enni ne egyen)
2021. ápr. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
88%
5os vagyok nem tudok olvasni hogy kan🤦‍♀️
2021. ápr. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!