Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha vicsorít rám...

Mit csináljak ha vicsorít rám a kutyám?

Figyelt kérdés

Ez kb. az 5. alkalom mostanában. Az előtt nem csinált ilyet max. Egy évben egyszer. Általában a tanítás váltsa ki ezt. A mai nap esete:


Tanítottam neki egy új trükköt a criss-crosst. Szépen ment is amikor már kb. fél órája gyakoroltak kezdte nem nagyon érdekelni. Már nagyon másfele nézett csak felém nem elsőnek picit kézzel megböktem picit ide nézett de mindig semmi. Aztán egy kicsivel erősebben de mindig semmi. Utánna egy ilyen kis kör alakú dologgal (amire rá kellett tenni a mancsát) megböktem nem erővel. Ekkor felém fordult és elkezdett vicsorítani. Én hirtelen felálltam és mivel nagyon hirtelen jött én is elkezdtem vicsorítani. Kb. 10 másodpercig így voltunk utánna a kutyám már kezdte leengedni a száját és nem vicsorított. Ekkor be küldtem a hazába és azt a kör valamit a földhöz vágtam. Ekkor jött épp haza apukám neki egyből mondtam hogy ne szóljon hozzá és ne is simogassa meg mert büntetésben van. Ez sikerült is. Utánna el pakoltam és bejöttem.


Az lenne a kérdésem hogy ha ilyet csinál akkor mit csináljak? Nem testi fenyítést akarok hogy minnel nagyobbat üssék rá és esetleg meg harapjon hanem amivel tudok rá hatni hogy ne próbálkozzon máskor. Gondolom az váltotta ki hogy bökdöstem de volt hogy benyúltam a kutyaházban és akkor vicsorított és majdnem megharapott. Ez kb. 2 másodperc volt közben kihúztam a kezem és egyből leengedte a száját.

Szerintetek mit csináljak ha mégegyszer próbálkozik?

Labrador keverék szuka 4 éves ivaros.



2021. ápr. 17. 20:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

Tehát, fél órán keresztül b@sztatod a kutyát valami idióta trükk megtanulásával. Miután a kutya jelzi, hogy elfáradt nem akarja csinálni, te elkezded bökdösni többször is és ezek után csodálkozol, hogy a kutya a saját nyelvén, de elküld a bús p*csába.

Gratulálok mintagazdi.

2021. ápr. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
74%

Lehet furán hangzik, de ne olyan legyél vele mindig mintha a barátja lennél. Vagyis néha mutasd meg neki azt hogy ki a főnök. Nem azt mondom hogy üsd vagy bármi de például ha ajtón kell bemenni akkor sose engedd be magad előtt mert azt fogja magáról hinni hogy ő a főnök.

Vagyis próbáld meg vele tudatni hogy te vagy a vezér nem pedig.

Ha nagyon akarsz ezen változtatni akkor simán találhatsz neten olyan oldalakat amiken ezt taglalják.

2021. ápr. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
A fél óra feltehetően sok volt neki. És jelezte, hogy mostmár tényleg hagyd abba. Elfáradt. Nem tudom te mit tennél ha X órán keresztül egy olyan feladattal szivatnának amit nem értesz és azt hajtogatnák "de neked ezt tudnod kéne, miért nem érted?" egy idő után te is idegállapotba kerülnél.
2021. ápr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
Mi megy ezen az oldalon? Gondolom a kerdezo komolyan gondolta a napi 2-3-4 ora foglalkozast a kutyaval, amit itt annyira, de annyira szajkoznak folyamatosan. Igazabol pont, hogy a mintagazdi tervet probalja kovetni szerencsetlen, emelle mer kerdezni, ha elakad es akkor ezert is le van ugatva. Igen, valoszinuleg sok volt a tanulas a kutyusodnak, szerintem ezt a sok idot, amit tanitasra szeretnel forditani, oszd el. Ha a kutya nem igenyel ennyi feladatot, akkor nem erdemes eroltetni, a kutyahazban pedig azert morgott rad, mert az az o kis kuckoja, a helye, ahova elvonulhat, amikor nyugalomra van szuksege. Ha elvonul a fekhelyere, ott sem erdemes piszkalni, kell egy kis ter, privat szfera a kutyanak is.
2021. ápr. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

30 perc tanulas sok!! Minden kutya elfarad ennyi ido utan!! 20 percnel tobb ideig ne tanitsd.


Csak elfaradt szegeny. Legyel belatobb es turelmesebb. Engedelyezd ilyenkor a szabadfoglalkozast neki.


Azaz ne kovetelj a kutyatol olyat,amit kb egy kutya se tudna teljesiteni!!

2021. ápr. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

2

Az ilyen falka vezéres dolgokra szoktunk figyelni tehát ha megyünk sétálni mindig én megyek ki előbb vagy etetésnél úgy csinálom mintha ennék a kajájából.

3

A feladatot értette sőt csinálta is mind addig ameddig nem jött az a rész hogy ne a körre tegye hanem a földre. Itt kezdte megunni.

A “de neked ezt tudnod kéne, miért nem érted meg” résszel nem teljesen értek egyet mert szinte cm-énként vittem arrébb a lábat a megfelelő formáért. És meg csak a criss-crossból a criss felénél járunk tehát a körre teszi a lábát és akkor légy teljes a criss ha jelre és parancsra keresztbe teszi a lábat tehát nem kapkodom el hogy ne értse.

2021. ápr. 17. 22:04
 7/16 A kérdező kommentje:

4

Köszönöm. Kicsit már kezdtem megijedni hogy ennyire rossz gazdi lennék. A házas esetnél már este volt és épp enni adtam neki és ugye akkor le szoktam ültetni és úgy kapja meg a kaját csak akkor pont bent volt és valamiért nem akart kijönni ezért benyúltam és így volt.

(Huh mennyi és-t írtam 😅)


Akkor magyarán lehet 30 vagy több perc tanulás csak ezt osszam szét mondjuk 10-15 perces részekre és tartsak szüneteket amiben mondjuk játszunk vagy pihenhet?

És ha máskor vicsorog akkor mit csináljak?

Azért kérdezek ennyit mert nem akarom a vicsorgást rosszul kezelni hogy majd jönnön a morgás és legrosszabb esetben a harapás.

2021. ápr. 17. 22:41
 8/16 anonim ***** válasza:
18%

#4

attól lesz valaki "mintagazdi", ha egy tök felesleges bazári majom trükköt erőltet rá egy kutyára, mindezt úgy hogy közben egy bottal bökdösi?

A napi négy óra kutyával való foglalkozást nem úgy kell érteni, hogy megtanítjuk teljesen felesleges ökörségekre amit aztán lehet mutogatni a haveroknak.

2021. ápr. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom, hogy hány éves vagy, lehet, hogy túl fiatal és nem tekint téged a főnöknek.


A több rövidebb tanítási szakasz persze jobb, a problémától függetlenül is, de csak látszatmegoldást ad. Egy kutyának nagyon nem így kéne lekommunikálnia a gazdájával, hogy fáradt... A morgást viszont nem kezdeném el büntetni, mert az csak egy figyelmeztető jelzés, sok esetben reagálnak úgy a kutyák, hogy "ok, nem moroghatok, akkor rögtön harapok", ha ezt elkezdik tiltani.


Csináljatok más kapcsolatépítő tevékenységeket, menjetek sétálni, futni, vidd különböző helyekre, erdőbe, mezőre, belvárosba, parkokba, teraszokra. Ezzel is gyakorolhatod a vezető szerepedet, nem csak a kapun ki-be menéssel.

2021. ápr. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%
Egyértelműen elfáradt a kutya, és igen, észre kelletr volna vennie. DE! A kutya akkor sem vicsoroghat rá. Soha, semmilyen körülmények között. Itt vannak sajnos tekintély problémák.
2021. ápr. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!