Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyám...

Hogyan szoktassam le a kutyám arról, hogy reggel korán ébresszen?

Figyelt kérdés
Panelban lakunk, a kutyám 4 alkalommal van egy nap levíve (este direkt későn, lefekelvés előtt visszük le, hogy kibírja reggelig). Hétköznaponként a munka miatt, reggelente elég korán van levíve és enni is korán kap, ezeket az időpontokat nem tudjuk sajnos kitolni, mert utána elmegyünk dolgozni. Kb. egy hete kezdte el, hogy hétvégente reggelente már fél ötkor ébreszt, ilyenkor odajön a hálószoba elé es "nyafog". Ilyenkor kimegyek és elzavarom a helyére, amire el is megy, majd egy fél óra-óra múlva újrakezdi (próbáltam, hogy figyelmenkívül hagyom, de képes ezt egy órán keresztül is csinálni). Régen is jelzett hétvégente, ha tovább aludtunk, de csak fél7-7 körül, pedig a hétköznapok akkor is ilyen korán indultak. A frusztráló az egészben, hogy ezek a "hisztik", ha lehet így nevezni (mert kb. így hangzik), nem azért van, mert már a dolgát nem bírja tartani , hanem a kaja miatt, hiszen amikor kijövök, ahhoz a szekrényhez rohan, ahol a kajája van és néz rá, nem pedig az ajtóhoz. Hogyan tudnám erről a nagyon korai ébresztésről leszoktatni?

2021. ápr. 18. 08:31
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Hány éves a kutya?
2021. ápr. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elmúlt 10, kölyök korától velem van, eddig nem csinálta
2021. ápr. 18. 09:04
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

A kutyák az óra átállítást nem értik... Lehet ezért kezdődöt pár hete?Nekik biológiai órájuk van ami elég pontos.

Szerencsétlen azt érzi hogy vár vár már több mint egy órája meg kellett volna kapnia azt amit szoktatok adni neki.

Ki tudja?

Rá van szoktatva hogy ha szól, kap jutalom falatot?

Én az óra átállításra gondolok mert az én kutyámat is összezavarja.

2021. ápr. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem írtad milyen fajta ,de soknál a 10 év már idős kutyának számít ,lehet,hogy változott az étvágya ,vagy két részletben kéne kaját kapnia reggel-este pl
2021. ápr. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az óraátállításra nem is gondoltam, de tényleg lehetséges! Két részletben kap már egyébként egy ideje enni, és jelzésre nem l

Kap jutifalatot. :)

Utolsó: ha minden szavára ugrok, akkor kb. mindenért ugatni fog, ha akar valamit. Mint fentebb is írtam, nem azért nyafog, mert már nem bírja a dolgát tartani, vagy mert napok óta nem kapott enni. Nyilván nem úgy zavarom el, hogy megrugdosom, csak rászólok, hogy még korán van, menjen a helyére, fejezze ezt be. Ez nem gondolom, hogy állatkínzás.

2021. ápr. 18. 10:49
 6/7 anonim ***** válasza:
59%
Biologiai oraja van. Hetvegen is kelj ugyanakkor.
2021. ápr. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
38%
Miért nem este, séta után kap enni? Meg is lenne oldva a probléma. +Ha evés után mozog még gyomorcsavarodást is kaphat.
2021. ápr. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!