Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kezdjek vele?

Mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Fiam második szülinapjára kapott egy tacskót.

(Volt már egy tacsink, de azt valaki sajnos megmérgezte az ősszel. Fiunk azóta is hiányolja, ezért kapott.)


2hete van velünk, 3hónapos. Az első hét visítás volt, főleg este. Ezen nem is akadtunk fenn, most lett elválasztva, uj a hely, a másik is ezt csinálta amikor ide került.


Benti kutya. Kinn megfagyna (remeg mint a kocsonya) és félünk nehogy amíg nem figyelünk, kinn baja legyen. Akkor mehet ki, ha mi is kinn vagyunk.

120m2 a lakásunk, kb a 3/4ében szabadon mászkálhat. A szoba meg a nappali van lekerítve.


Estére, illetve ha elmegyünk van egy kb 2x1m-en kenel az előszobába, oda betesszük, mert mindent rág még.

Nappal rengeteget jatszunk vele, udvaron is sokat vagyunk.


Ami a problémám. Este beteszem aludni (8óra fele, akkor altatjuk a gyereket is), egyből elfekszik, csendbe van. De reggel 6kor riadót csap. Úgy visít/ugat/nyüszög, folyamat felkelti a gyereket, aki emiatt egész délelött nyügös.

Illetve délbe ugyan ez. 1órát alszik a fiam (azalatt mosok fel, takarítok), annyi időre a kenelbe (ne maszkáljon mindent össze) teszem. Kb fél óra csend, utána jön a vonyítás...ismét felugatja a gyereket, így a délután is el van cseszve.


Van ott kajája, vize, vagy 20 játéka, és nem érdekli semmi, csak visít.

Ma már kitettem az udvarra, akkor meg az uj bejarati ajtót kaparta, míg be nem engedtem.


Tényleg iszonyú sokat foglalkozunk vele. Mégis ezt a 2x1 órát így kell szenvednie?!


Valami tipp esetleg? Mert ez így nagyon nem jó :(


2021. ápr. 19. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Nehogy kitedd az udvarra, hideg van!

Kolyok, ez van kerdezo sajnos, ezt tul kell elni. Kicsi gyerek mellett ezert nem is vallalok be kolykot, nem birnam idegekkel.

Sokan ellenzik ezt a modszert, de nalunk mondjuk az jott be, hogy a kutya az agyunk mellett aludt, es amikor nyugtalan volt, felalomban hozzaertem, aztan elhallgatott.

2021. ápr. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem igazából két kinti kutyám van de szerintem: nem tudom mennyi dolgotok van de ha megvannak az oltások a kisfiad alvása előtt mindenféleképpen vigyétek el sétálni és ott fárasszátok le


2. ott ahol a kennelje van sötétíts be neki így azt hiszi este van és többet alszik

remélem segíthettem

2021. ápr. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1!A kiteszem az udvarra dolgot úgy gondoltam, amíg a gyerek alszik, kb 1óra max... de nem jön be ez sem.

Az ágymellé bejönni nem opció, a nappali és a szoba tiltott neki.


2!

Időnkből kitellne, de 2 oltást kapott eddig. Ahonnan hoztuk, kb úgy mentettük meg, semmit nem kapott ott. 2200m2 udvarunk van, ott futkározik egyenlőre. Alvás elött a gyereket is kiviszem, ő is kijön velünk, mozog, fut sokat.

Ezt a sötétítest kipróbálom. Ott nem szoktunk, hátha ez segít.

2021. ápr. 19. 15:20
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Ez az este 8 és reggel 6 közti idő (10 óra) túl hosszú még egy kiskutyának bezárva. Persze, hogy nem bír magával! Vagy csak 22-23 felé rakd el, vagy kelj fel hozzá reggel 5-fél6 felé. Ennyire egyszerű ez a gond.


Napközben ugyan ez: engedd ki hamarabb vagy fáraszd le jobban.

Emellett meg kell tanulnia, hogy a szobakennelben pihenés van. Viszont ez nem 2 hét!

2021. ápr. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A késöbb berakás nem opció. Akkor viszem fürödni, aludni a gyereket...

Reggel ismét nem az, mert 5kor elmegy a párom, akkor gyors kiviszi pisilni, azt rakja vissza. Én nem tudok elöbb kelni. Éjszakázok a gyerekkel nem keveset, nincs erőm 6kor kutyát pesztrálni 🤷‍♀️

Napközben is mint írtam, rengeteget kinn van, vagyunk, ennel többet nem tudok tenni

2021. ápr. 19. 16:44
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Bocsi, a varázspálcámat múlt héten elhagytam, nem tudok ráolvasással segíteni...

Tehát nem megoldás, hogy a kutyát máshogy tartsátok. Nem opció, hogy bármit is tegyetek a probléma ellen. Akkor szokjatok hozzá a reggeli ébresztéshez! Most komolyan, mégis mit vártál? Ha te nem vagy hajlandó tenni semmit, mégis hogy fog változni ez? 10 óra bezártság egy kölyökkutyának egyszerűen TÚL SOK!


Mellesleg miért kellett egy kisgyerek mellé egy kölyökkutya, ha nincs rá energiád és nem akarod úgy tartani, ahogy igényli? Van egy olyan íratlan szabály felelős állattartóknál, hogy vagy a gyerek, vagy a kutya legyen legalább 3 éves.

2021. ápr. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
Irreális dolgokat vársz el egy 3 hónapos kutyától.
2021. ápr. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A vonyításnak ne az legyen a következménye, hogy kijöhet és figyelmet kap.

Vonyít, rászólsz, ha abbahagyja, kiveszed. Fokozatosan növeld az időt, amennyit rászólás után csendben kell lennie.


Kutya előtt amúgy nem hagyunk kaját, oké, hogy még pici, kínáljátok meg napi 3x, 15 perc múlva meg vegyétek el tőle.

2021. ápr. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

1: minek kellett neked kutya? Jah, vàrj a 2 (!!!) èves gyereked akarta, ès most a kiskutyànak a kis trónörököshöz kell igazodni, mèg ha ez gyakorlatilag kínzàs is neki. A kutyànak nem lehetnek igènyei ugyebàr, ö egy eszköz a szaporodvànyod szórakoztatàsàhoz

2: k.vàra örüljél ès èrezd magad halàl szerencsèsnek, hogy az a 3 hónapos csöppsèg egész èjjel vissza tudja ès akarja is tartani. Elmondom neked, hogy gyakorta kell kelni èjjel 1-2-szer kiskutyàval is, akàr 5-6 hónapos korig is...

2021. ápr. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!