Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetek felelős állatta...

Hogyan lehetek felelős állattartó? (Mindenféle állat.)

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy eddig enyhén szóval pocsék állattartó voltam.


- Van egy német juhászom, két éves. Ajándékba kaptam kölyök korában. Jelenleg a kennelében él, kb. havonta egyszer volt vél foglalkozva. A kutyaxar sosem lett felszedve. Van két tálja, napi egyszer kap vizet + Chappit, plusz ha volt ételmaradék odaadtam neki. Az oltásai megvannak, illetve ivartalanítottam is. Az összes felszerelése két tál, egy nyakörv és egy póráz.

- Van három macskám.

Egy perzsa (szaporítótól) és két házimacska. 6, 7 és 12 évesek. Mindegyik a kertben (vagy legalábbis a környékén) él. A középsőt nagyon ritkán látom, nem tudom hogy tudnám elfogni. A perzsa nagyon rossz állapotban van, sovány, hiányos a fogazata (a szemfogai mind megvannak, de az egyiken van egy barna repedés, továbbá a többi foga közül a legtöbb hiányzik. A szőre borzalmas, sosem volt még kifésülve. Tele van bolhákkal, kullancsokkal. Eddig Whiskas száraz macskatápot kaptak, plusz kb. félévente egyszer valamilyen konzervet. A legidősebb ivartalanítva van, de ennyi az összes orvosi kezelés, amit valaha kaptak.

- Van egy nyulam és egy tengeri malacom (szintén szaporítóktól). 8 hónaposak. Együtt vannak tartva egy kb. fél négyzetméter alapterületű ketrecben, amit havonta egyszer takarítottam. Little one tengerimalac eledelt és szénát kaptak enni. Mindkettőt korlátlan mennyiségben.

- Még van néhány állatom, de tőlük megválok, mivel nekik tudok találni új gazdát.


Mostanában kezdtem utána olvasni ezeknek és rájöttem, hogy mindent elrontottam. Hogyan tudnám helyrehozni?


2021. ápr. 20. 15:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Kezdheted a kutyaszar összeszedésével
2021. ápr. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Foglalkozz vele rendesen. Ha a kérdéesidet így összegyüjtőtted, akkor meg lesz a válasz is! Sok sikert az állathoz.
2021. ápr. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
Keress gazdat a tobbinek is. Az lenne a legfelelossegteljesebb lepesed.
2021. ápr. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Jogos, tényleg azzal kellett volna kezdenem, nem pedig a macskák befogásának megkísérelésével.
2021. ápr. 20. 16:07
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

Ugye ez csak valami troll kérdés? Az ilyen gazdát eleve el kellene tiltani az állattartástól!

Keress mindnek jobb helyet és többé eszedbe se jusson állatot tartani! De gyereket se vállalj!

2021. ápr. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

Kuss már,legalább rájött a hibájára és ő megpróbál rajta változtatni.Ez a helyes hozzá állás! :D


Célszerű minél kevesebb állatot megtartani,de azok olyanok legyenek amikhez kötődsz is,és amiket ezzel együtt el is tudsz/el is akarsz látni megfelelően.Ma már szerencsére rengeteget lehet tanulni kutya/macska tartásról az interneten is mind szöveg mind pedig videóanyag formájában.


És itt sajnos él a fokozatosság elve,ha hirtelen bármelyik állatot is másképp kezeled mint eddig az nem biztos,hogy sok jóhoz vezet.Nekik is sok lenne a hirtelen változás és ha nem mennek gyorsan a dolgok úgy ahogy azt szeretnéd vagy a videóban láttad el fog menni a kedved az egésztől.


Például kezdhetnéd azzal,hogy ha eddig a kutya mindig kennelben volt szép lassan kiengeded onnan,kiszoktatod.Kiszoktatás alatt értem,hogy megtanítod neki mit szabad és mit nem,ami fontos és kell.

Mondjuk,ha már gond nélkül el van a kertben (és feltakarítottál..) kapuszabályt taníts neki,ha nem tud.Az fontos.

Idővel egyszer-egyszer vidd sétálni,majd legyen rendszeres,szoktasd kutyákhoz (célszerű szájkosarat beszerezni,ki tudja hogy reagál élesebb helyzetekben).

Meg úgy..egyebek.Alakíts ki vele kapcsolatot,még nem késő.

2021. ápr. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
38%
Éveken át moslékon tartotta az állatokat, nulla figyelmet és törődést kaptak, és majd most egyik pillanatról a másikra megváltozik? Ez nem így működik! Akiben nincs meg az igény arra, hogy élhetően, a törvényi előírásoknak és a felelős tartásnak megfelelően tartson állatot vagy neveljen gyereket, az nem fog változtatni ezen.
2021. ápr. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik állatot csak tudod, add oda valakinek (pl a németjuhászt, ha ennyire nem értesz hozzá és felelőtlen vagy, semmiképp sem való hozzád.)

Szerintem te is tisztában vagy vele, de rohadtul szégyelld el magad :D ilyen gusztustalan állapotok közt tartani állatokat, ráadásul ennyit.

Ha a macskákat nem tudod odaadni senkinek, először próbál őket magadhoz szelídíteni, pl kiülsz a kertbe jutalomfalattal a kezedbe, hívod őket, és ha odamegy a kezedből hagyod őket enni. Majd mindegyiket elvinni állatorvoshoz. Valószínűleg neki is lesz pár szava hozzád.

Lehet venni olyan kutya és macskasamponokat, amik segítenek eltávolítani a bolhákat (inkább a csak a petéket, az is több mint a semmi), de jobb lenne elvinni őket, legalább a perzsát kozmetikushoz, majd bolhairtó. Lehet venni nyakörvet, vagy cseppentőset is, aminek a lényege, hogy felül a tarkójuknál rájuk csöppented. Mi inkább ezt használjuk, mert mindig leszedik magukról a nyakörvet is, valamint az kicsit veszélyes is. Szóval össze foglalva, magadhoz szoktatod őket kajával és törődéssel, orvos, oltások, ivartalanítás (felnőtt macskát is kell ivartalanítani, ha fiú ha lány), kozmetikus, bolhák és kullancsok kezelése ( kullancsokat ki lehet szedni szemöldökcsipesszel is akár, de van valami csepp féle a bolhák kiszedésére, na azt semmiképp ne használd.) és jobb minőségű macskakaja (a whiskas csak egy jól hangzó márka, amúgy rohadt egészségtelen nekik).

A kutyát kiveszed a kennelből, feltakarítasz utána, megneveled, elviszed őt is orvoshoz, valamint minden nap órákat mozogsz szerencsétlennel (igen, minden nap). Alap szabályokat taníts meg neki, engedd ki az udvarba (már ha van, és egy németjuhászhoz igenis kell). Vele is ápold a kapcsolatod, fáraszd le testileg, lelkileg.

A nyuszi és tengerimalac almot hetente takarítsd. Ha van lehetőséged, keríts le egy részt az udvarban és engedd őket mozogni meg legelni. Adj nekik ezen kívül zöldségeket is, persze minden kajával óvatosan, ők is elronthatják a gyomrukat. (ezért nem szabad nekik pl sok uborkát adni, de ha mégis bajuk lesz, felfújódnak vagy valami, akkor egy ideig csak széna és víz).

Most nem jut eszembe több, de ha van még kérdésed, akkor megpróbálok válaszolni. Ezek a minimum elvárások, úgyhogy kérlek szépen szedd össze magad szerencsétlen állatokért és ne légy lusta.

Legfőképp a macskák egészségügyi állapota, és a kutya mentalitása miatt aggódok, úgyhogy legyen szinte az állatorvos az első, és ne legyél sóher, ha ennyi állatot képes voltál begyűjteni.

A kutyának vegyél játékokat, rágókát, labdákat, rágható plüssöket stb.. és játssz is vele, így is fárasztod mentálisan. Valamin mozgás, mozgás, mozgás.

És jegyezd meg egy életre, szaporítótól SOHA nem szerzünk állatot. Csak tenyésztőtől.

Még egyszer megkérlek, szedd össze magad.

2021. ápr. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
60%

(nyolcas vagyok)

Azt még elmondanám mégegyszer, hogy ha a legjobbat akarod az állatoknak, megpróbálsz felelős gazdit keresni (de őszintén, ennél lehet a menhely is jobb)az összes állatnak, és amelyiknek nem találsz, arról felelősen gondoskodsz ezentúl. Legalább a minimumokat. És többé inkább ne legyen eszedbe venni még egyet.

2021. ápr. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

A másik két macska követ mindenfelé, mint két kiskutya, nagyon aranyosak. A középső az egyetlen, amelyik ritkán jár haza. A legnagyobb probléma a hordozóval van, sehogy nem akarnak bemenni.

Illetve a kennelt úgy kell elképzelni, hogy kb. 7,5mx2m alapterületű, nem szobakennelre gondoltam. (Nem mentegetőzésképpen mondom, csak ha esetleg valaki félreértette volna)

A szaporítós dologhoz megjegyeztem, ne aggódjatok. Ami azt illeti, akkoriban nem tudtam, hogy szaporítótól vásároltam, ugyanis az árak egy igazi tenyésztőéhez hasonlítottak.

2021. ápr. 20. 22:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!