Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaság? Többi lent.

Szobatisztaság? Többi lent.

Figyelt kérdés

Örökbe fogadtunk két 8hó körüli kiskutyát.


A probléma az, hogy akiknél eddig voltak nem nevelték őket szobatisztaságra, pelusra lettek szoktatva, hetente ha egyszer levitték őket sétálni.


Mi kb 3-4 óránként tudunk velük lemenni, de egyszer sem bírják ki, hogy ne pisiljenek illetve kakiljanak be.

Ha épp a kanapén jön rá a pisi, akkor odapisil,bekakilnak mindenhová ahol épp rájuk jön az inger.


Nem szeretnénk pelenkát használni, mert szeretnénk, ha lent végeznék el a dolgukat.

Éjszakákat kennelben töltik, de megszakítva az alvásukat késő este is levisszük őket.


De így is be pisilnek,kakilnak a kennelbe is.


Szerintetek ennyi idős kutyákat, szobatisztaságra nevelhetünk még?

Ha igen, adnátok tanácsot,hogy hogyan?

Vigyük le őket 2 óránként?

Mit tehetnénk még?



2021. ápr. 20. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. És igen, úgy, mint egy kölyöknél.
2021. ápr. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek titkok. Minél sűrűbben le kell vinni őket, illetve mint a kiskutyákat, alvás, evés, ivás, játél után is ki kell engedni.

De ha 8 hónapig azt tanulták, hogy bentre ürítsenek, könnyen lehet, hogy ugyan enyi, vagy még több idő kell ezt átformálni.

2021. ápr. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyszer sikerül lent elvégezni a dolgukat, jutalmazás és nagyon dicsérjétek meg őket.

Ha pont elkapjátok, hogy odabent végzik a dolgukat le kell őket szidni (természetesen nem verésre gondolok, nem ütjük az állatokat).


Úgy jött le a szövegből, de azért megkérdem a biztonság kedvéért, panelban laktok? :D

2021. ápr. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen.

:D


Lent is pisilnek, kakilnak.

De fent is ugyanúgy.

Ez a legnagyobb probléma.


Hiába kapnak jutifalatot és tapsolunk nekik, meg örömtáncot lejtünk.

Fent a lakásban, próbáltam azt, hogy csak simán felszedem nem szólok, rájuk se szólok, nem használ.

Ha éppen rajta kapom őket, akkor odaszólok, hogy mit csinálsz?


Soha nem ütném meg őket, mert imádom mindkettőt, és tiszetelem,becsülöm az élőlényeket.


Csak egy kicsit aggasztó ez a helyzet, mert a világért nem válnék meg tőlük, de próbálok valami megoldást találni, hogy nekik is és nekünk is jó legyen.

2021. ápr. 20. 19:55
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

(hármas vagyok)

Semmiképp ne hagyd figyelmen kívül. Én őszintén szólva, rákiabáltam egy nagyot és tapsoltam egyet, hogy kicsit megszeppenjen tőlem (persze nem volt célom ráhozni a frászt, de valahogy tudatni kell velük, hogy nem jól csinálnak valamit) és elküldtem a helyére, amolyan büntetésként.

Persze, ha utólag veszed észre, akkor ne szidd le őket, fontos, hogy elkapd a pillanatot.


Amikor rájuk szólsz, kicsit emeld meg a hangod, úgy, hogy érezhető legyen a düh. Amikor megdicséred, akkor legyen vidám, ezzel is fontos játszani.


Hozzám három hónaposan került a kutyám, de akkor sem pelusra nem voltak szoktatva, sem kintre, ő is összevissza végezte a dolgát, annyi kivétellel, hogy kint nem volt hajlandó egyáltalán, valószínűleg a póráz miatt. (Ezt érts úgy, hogy ha kint voltam fele fér órát, majd feladtam és bementem, az első pillanatban bepisilt és bekakilt).

Én ezért elkezdtem pelus használni, valamint ki is járni vele. Most öt hónaposan már szobatiszta, a pelust is elhagytam, nekem is az volt a célom, hogy kint végezze el a dolgát.


Fontos a türelmesség és a következetesség, valamint ne várd, hogy, ha van pár baleset nélküli hetetek, akkor soha többé nem lesz probléma, így is becsúszhatnak balesetek :).

2021. ápr. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Volt már egy másik kiskutyám, aki idős korában átkelt a szivárványhídon.

De vele nem voltak ilyen gondok.


Hát akkor maradunk türelmesek és következetesek.

Remélem, hamar kiküszöböljük ezt a problémát. :)

2021. ápr. 20. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!