Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy abszolút neveletlen shar...

Egy abszolút neveletlen shar pei kölyök mikor kezd veszélyessé válni az idegenekre/járókelőkre?

Figyelt kérdés

Tömbházban lakok, velem egy emeleten, de a szemközti folyosón lakik egy roma család. Eléggé rossz természetűek, sűrűn benne vannak illegális dolgokban is.


Most szereztek egy shar pei kölyköt. Kb 4 hónapos.

Lenn "sétáltatják" a parkban. A kiskutyán nincs póráz, a gazdáira egyáltalán nem hallgat, a múltkor 15 percig kiabáltak neki, de akkor sem tudták megfogni.

A rokonságban volt már shar pei, szóval ismerem a fajtát. Vigyáztam is sokat arra a kutyára.

Szóval tartok ettől a kutyustól.


Viszont neveletlen kutyával még nem volt dolgom. Mi lesz, ha rászalad a kislányomra (5 éves), vagy rám?

Itt rengeteg az idős is, főleg nők. Nekik sem hiányzik egy harapás..


Mit tehetek, hogy legalább vegyék pórázra?


Abban biztos vagyok, hogy semmiféle nevelést nem fog a kutya kapni.

És ez így igencsak veszélyes lesz kb 1 év múlva...


Nekem van kutyám, csak jelenleg nem velem él, hanem anyukám kertes házában. Jól nevelt, okos kutya. Szóval kutyaszerető vagyok.


2021. ápr. 21. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Hamarabb fog rájuk támadni, mint bárki másra, akkor meg majd eltakarítják otthonról. Max pár hónapot adok.
2021. ápr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Messze van még az az 1 év. Addig vagy elüti valami, vagy néhányan bejelentik a köztereseknél, ha pl rájuk ugrik, bepiszkolja a ruhájukat. Kölyökként még nem igazán harapnak, támadnak.

Ha neked lesz afférod a kiskutyával, bejelented a közteresnél, vagy az önkormányzatnál.

2021. ápr. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Amint a kutya kamaszodni kezd, nem fognak bírni vele.
2021. ápr. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha le van mozgatva,nem lesz flusztralt a kutya.

Miert az a fixaciod,hogy megharap,ha odajon. Hozzank is sok kutyaodajon es nem harap meg.


Egy buta tevhitben elsz.

2021. ápr. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

#4! Egy neveletlen sharpei igen veszélyes tud lenni.

Sőt, bármilyen neveletlen kutya veszélyes lehet.

2021. ápr. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Még nem is történt semmi gond,de te már kiáltod a rosszat másra csak mert elengedte a kutyát A PARKBAN? Vagy itt a probléma az,hogy romák? :D

Hagyd már békén más kutyáját.Van közteres,van rendőr,és ha harap az a kutya előbb fogja őket mint bárki mást.

Én is elengedtem mindig a kutyámat mégsem harapott meg soha senkit,és nem is ment neki senkinek.És volt,hogy nekem sem akart vissza jönni,pedig tudta a nevét és behívást is gyakoroltunk szinte egész nap,kutya suliban is.

Megtanulta.Cane corsom van,remélem azért rám nem akarták rám hívni az egész várost csak mert merészeltem szabadon ereszteni a kölyökkutyám..ilyen embereket.:D

2021. ápr. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6! Én ismerem őket, te nem. Ők még a nevét se fogják megtanítani neki, ellenben rá fogják úszítani a jólnevelt staffordshire terrierekre, mint az előző pitbulljukat!!


A közbe szomszédomnak díjnyertes staffija van. A kutya már idős. Félve mozdultak ki vele, amíg a pitbull itt volt!


Szerinted, ha az előző kutyájuknak ennyit tanítottak meg, hogy hogyan kell támadni, akkor a shar peinek mit fognak??


Á, de kívánom, hogy ilyen emberek legyenek a szomszédjaid... Csak egy évre.

2021. ápr. 21. 20:56
 8/8 anonim ***** válasza:
74%

Engem nem hatnak meg az ilyenek.Simán szarok rá,itt is van ilyen.Rég hozzá szoktam,nem kell úgy túl aggódni.

Budapest 8.kerületében lakom,ahol tele van ilyenekkel a város,a lépcsőház.Ha nem épp a kéregetéssel,kötekedéssel vagy kiabálással van a baj (nem is értem hogy nem süketülnek meg egymás mellett -vagy lehet,hogy már rég azok azért visítanak mindig mint hülyegyerek az ugrálóvárban)

Nyitott ajtóval ugat kint a sose sétáltatott szapis yorki egész nap,5 percenként össze ugranak a kint sétáltatott kutyák mert szinte mind neveletlen,de kell me pitbúkutyával nagyobb 2 centivel a kis 10 centis.a yorkie meg ugyebár olyan mint a 'guccsi'.Hiába kamu,a látszatot fent lehet vele tartani.

Más kutya nem is nagyon menő az ilyeneknél.Talán még a szapis Staffi és Rottweiler.


Az ablakom jól zár,az ajtó is viszonylag új,zárt ajtók mögött semmi nem hallatszódik be.Kint meg a gyerekkel körültekintően mászkálok.Babakocsi biztonságos,és mindig van nálam önvédelmi eszköz.Ha látod,hogy mennek sétálni ne vidd ki a gyereket,várjátok meg ameddig bemennek/elmennek vagy legyetek gyorsabbak náluk ha annyira félsz.Ha alkalmad lesz rá majd feljelented őket az aktuális lehetséges indokkal.

2021. ápr. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!