Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám megtanítani a...

Hogyan tudnám megtanítani a kutyámnak az apportírozást?

Figyelt kérdés
Van egy westie kutyusom, elég tanulékony, de az apportírozáshoz nem igazán volt még türelmem neki kezdeni. Tanácsot szeretnék kérni, mert nem igazán az a típus, aki a játékaival játszana, nem szokott semmit megrágni, épp ezért az a problémám, hogy nem veszi a szájába az adott tárgyat/játékot. Van esetleg valakinek valami tippe vagy tanácsa, esetleg hasonló tapasztalata?

2021. ápr. 21. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

A kutyák ugyan taníthatóak mindenfélére,de érdemes figyelembe venni a fajta jellegét.

A westie (West highland white terrier) nem igazán egy "apport" kutya mint mondjuk a golden retriever,ez egy kotorékeb.

Próbálj meg testhez állóbb feladatokat,trükköket kitalálni neki.Ő nem az a típus aki a labdázást fogja értékelni,mert az ösztöneit ebben nem tudja kiélni.:D

Ásós feladatokat tudsz adni,elrejteni tudsz dolgokat és megkerestetni vele vagy kissé távolálló feladatként mantrailingezhetsz vele az is testhez állóbb lesz mint az apport.


De persze lehet kivétel minden esetben.Előbb meg kell szeretetned vele a labdát,hogy értse hogy az játékra van.De ha eleve azt sem élvezi,hogy elszaladhat érte vissza hozni sem fogja szívesen.Úgy meg nincs értelme erőltetni a parancsot.Nagy kutyát sem tanítunk például két lábra állni (legalábbis sokukat biztos nem),ellenben egy kistestű sokszor magától is álldogál két lábon egy kis jutalom falatért. :)

2021. ápr. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%

Klikerrel és rávezetéssel lehet a legkönnyebben tanítani szerintem. Legalábbis én így tanítottam a sajátomnak. Fontos, hogy sose erőltesd amikor ő már megunta, mert azzal csak negatív élménye lesz a kutyának.


Ha bármit csinál az apportozásra szánt játékkal (akár csak annyit, hogy ránéz, megböki), akkor klikk és jutalomfalat. Így pozitív élménnyel fogja összekötni az apportot, így szépen lassan fel lehet építeni.

2021. ápr. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden kutya apportos, és nem minden kutyát érdeklik a labdák.

Az én mentett keverékem nem labdás. Eddig csak a botok és a fonal frizbi érdekli annyira, hogy utána fut. De a botot elviszi rágni, a frizbi meg zsákmány. Nekem az utóbbival sikerült azt elérni, hogy ha két frizbi van nálam, a kutyám kinéz egy "bázist", és oda viszi, ha felváltva dobálom, egy darabig el tudunk így szórakozni, de nekem a bázisnál kell állnom.

Esetleg ezt próbáld ki. A fonal frizbit amúgy én kínai boltban vettem.

Klikkerre amúgy oda sem figyel, azt hiába próbáltam bármilyen tanításnál.

2021. ápr. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!