Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatorvosi árakban,kezelési...

Állatorvosi árakban,kezelési módokban jártas gazdi?

Figyelt kérdés

-Fülgyulladás vagy fülatka

Fogalmunk sincs,hogy melyik.Büdös,vakarja.

-Diszplázia vagy más mozgásszervi gond

Erről sincs fogalmunk csak sejtésünk.'Kattog' a csípője és én eddig csak a jobb lábát láttam,remeg az izom a lábán és néha kissé emeli is azt.Enyhén riszált popsival jár.A saját kutyámnak sose volt,de olvastam már róla.

-Szőrtüsző gyulladás

Én annak látom,az öcsémnek volt gyerek korában és ugyan így nézett ki.korpás,kissé letapadt sebtető szerű valami.de majd az orvos megmondja,addig marad a tipp.

-Chip

-Oltások (veszettség és gondolom kell utólag a kombi is).


Még valamit javasoltok vizsgáltatni amit magától nem szokott felajánlani az orvos?


Illetve..

Bármelyik kezelésről van információtok?

Hogyan fog zajlani a kivizsgálás (bármelyiknél amelyikről tudok pontosat)? Mik a gyógyulási idők és mennyire lehet súlyos a diszplázia,ha az?

A fülgyulladás azthiszem itt a legkevesebb a diszplázia gyanú miatt aggódom..

És,ha esetleg árat tudtok mondani,hogy nektek mennyi volt/mi az átlag ára egy-egy kezelésnek azt is megköszönném.Össze akarom számolni,hogy mennyivel leszek rövidebb. :D

Péntekre van időpont,mert sok mindent kell egyszerre vizsgálniuk addig szeretnék legalább egy kicsit felkészülni.



2021. ápr. 21. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

BP!


A chipre mindenhol azt mondják,hogy 3500 körül van,nekem az 7000 volt.

Veszettség elleni is valahol itt körül,a kombi kicsit drága.Az 10.000 körül van,de ha veszettséggel együtt kéred 12.000 körül kijön.

Ha egyáltalán nem volt oltása a kombit többször is meg fogja kapni.

Fülgyulladás nálunk visszatérő volt ameddig fület fel nem kupírozta az orvos.Az kenet vizsgálatos volt meg minden az 25.000 körül volt + a fülcseppek 2500 + 12.000 kontroll vizsgálat minden alkalommal.


A többivel nincs tapasztalatom.

Sok sikert! Nem lesz olcsó :D

2021. ápr. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nem akarlak elrettenteni. Mikor a cicámnak felső légúti fertőzés volt, első alkalommal megvizsgálta, 3 szúrit kapót, 2 gyógyszert az 15.000 volt, utána vissza kellet menni 2x az egyik alkalom 8500 volt a másik 7000. Aztán 12.500 az oltása, és mivel ketten vannak 25.000 volt. amit ismételtek 3 héttel később tehát 50.000be fájt az oltás két cicának. (sima házi macskák, nem valami fajtiszta cicusokról van itt szó) És évente kell ismételni nekik ezt az oltást. Mi viszonylag olcsó dokinál voltunk. De mindenki azt javasolta mennyünk vidékre mert ott olcsóbb, csak hát kocsi hiányában nem sikerült. Szerintem jobb ha felkészülsz hogy egy vagyonba fog ez neked kerülni. Rettenetesen sokat elkérnek. Csak az 7000 volt h megtapogatta meg belenezett a szájába. Sokan emiatt nem viszik orvoshoz. Kolléganőm anno 135.000 ft-ot fizettet mikor daganattal műtóték a kutyusát aki túl se élte sajnos.
2021. ápr. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
97%

korpás,kissé letapadt sebtető szerű valami


Pont ma vittem a macskámat, pont ilyen tünetekkel, ránézésre azt mondta doki, hogy vagy rüh, vagy bolha. Rüh kizárva - vett kaparékot és megnézte mikroszkóppal -, maradt a bolhaallergia (feltételezés), 9000 ezer volt a 6 hónapig tartó spot. (Bravecto) A vizsgálat díja 5000. Ha nem javul pár héten belül, mehetek vissza, hogy a további allergiákat kizárhassuk.

Nem elkeserítésből írtam, hanem mert a szőr-bőr tünetek nem olyan egyértelműek, és nem biztos, hogy elsőre sikerül az okot megtalálni.

2021. ápr. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%

Keresni kell egy lelkiismeretes orvost aki ert is a dolgahoz es nem egy rablobandita. En kocsiba ulok es inkabb kimegyek Nagykovacsiba Poor Peter dokihoz, pedig a kornyekunkon minden sarkon van egy allatorvos a belvarosban.


Minden tovabbi kerdesedet inkabb az orvosotokkal beszeld meg es fogadd el a tanacsait.

2021. ápr. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Diszplázia: ortopéd doki vizsgálja, 40 körül volt a röntgen+ vizsgálat. A combcsontfejezéses műtét 130 körül, de ha nagyon enyhe lehet megússzátok fizioterápiával, ami 5 ezer/ alkalom , csak párszor kell menni és otthon végezni kell a gyakorlatokat. Izületvédő a legolcsóbb 8 ezer ft 3 hónapra.
2021. ápr. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!