Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Értelmileg visszamaradott a...

Értelmileg visszamaradott a kutyánk?

Figyelt kérdés

Nem bennem merült fel a kérdés, hanem apukáméban. Most 6 éves, 4 és fél évesen került hozzánk, mentett kutya, pocsék előélettel. Roncsként került hozzánk, már van életkedve, nem fél, nem remeg, miután a törött-elrohadt fogát kihúzattuk, azóta szépen eszik is.


Azért merült fel benne a kérdés, mert gyakran van az, hogy "lefagy". Konvektor előtt, ágy előtt, szoba közepén, csak áll és vagy ül és néz, esetleg lehajtott fejjel, mint aki letargiába zuhant. Apám hozzászól, változó, hogy reagál rá. Én hozzászólok ilyenkor, a nevét vagy az egyik végtelenül kínos, általam kapott becézését, de elég neki integetnem, és mint aki felélénkült, csóválja a farkát.


Most korona miatt, amióta távoktatás van, a 24 órából legtöbbször 23 és felet szoktunk együtt lenni a lakásban, sétánál meg együtt, kint. Nálam máshogy viselkedik, mint apukámnál. Nála nem reagál a "lefagyásnál" a szavára, illetve sokadik után. Amikor elengedni próbáltuk, egyik nyugodt pillanatról a másikra, csak úgy elfutott, mint akit üldöznek, pedig tényleg semmi nem történt. Fogta magát és világgá rohant. A kis hülye, amikor végre megtaláltuk egy idő után, farokcsóválva jött hozzám, nem is értette, hogy nem jó, amit csinált.


Apám helyett kérdem meg: lehet értelmileg visszamaradott?


2021. ápr. 23. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Miért lenne értelmileg visszamaradott?

Tudod te hogy az mit jelent egyáltalán? Mert nem igazán azt amit a "tünetek" mutatnak.:D


1.Ha felmerül,hogy a kutyának BÁRMI fizikai vagy mentális problémája van állatorvoshoz kell fordulni.Nem tud senki látatlanban diagnosztizálni és akkor is mi is csak saját tapasztalatokból vagy olvasottakból tudunk egy feltételezést mondani.Ezeket megerősíteni megint csak állatorvos tudja.A kezelést is ő mondja meg hogyan,mivel,és meddig kell csinálni.


2.Ebből én nem következtetnék semmire.Az,hogy megáll és fülel,szagol,gondolkozik még nem jelenti,hogy "lefagy" és mentális gondjai vannak.Apukád pedig nem annyira fontos neki mint te,hogy elsőre (vagy akár többszörre) érdekelje. :D


3.Az elfutásnak is oka volt.Hallott egy hangot,érzett egy szagot vagy csak kedve támadt futni egyet,de nem hallgatott rád eléggé hogy vissza is tudd hívni.


Ezek nem igazán tünetek.

2021. ápr. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem én gondolom, hogy az. Apám. Én meg nem fogok nekiállni vele vitatkozni erről, de igazat adni sem, mert az én szavam neki nem sokat számít ilyenekben.
2021. ápr. 23. 15:55
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Hagyd rá,alighanem semmi baja a kutyusnak.

Ha pedig úgy érzitek mégis van ki kell hívni egy állatorvost,megvizsgálja és megoldódik a kérdés :D

2021. ápr. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

A helyedben inkább apud miatt aggódnék....


Nincs semmi baj sem a kutyussal! A leírtak alapján úgy viselkedik, mint bármelyik kutya 🤷‍♂️


Viszont az jobban aggasztó, hogy apud semmibe vesz téged

2021. ápr. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Te vagy a gazdája, téged választott gazdinak, tehát ha te szólsz reagál. Apukádra nem reagál vagy ritkán, ő nem a gazdi nem is foglalkozok vele. Az pedig, hogy elengedésre elrohan.. tipikusan olyan kutyareakció aki nem volt hozzászoktatva a séta közbeni engedelmességhez.
2021. ápr. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Most hogy mondják a többiek..ami azt illeti amiért én inkább aggódnék az az,hogy nem jön vissza,ha szólsz. :D
2021. ápr. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
Semmi baja, traumatizalt kutya, vannak hulyesegei, rigolyai mindegyiknek. Igy kell oket elfogadni, ettol meg olyan, mint barmelyik masik, max. kicsit félénkebb, bizakmatlan. Benned bizik, ezert reagal jol. Apaddal meg nem epult fel ez a bizalmi kapcsolat, ezert veheti semmibe.
2021. ápr. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
37%
Én ezt azért nem venném készpénznek, hogy semmi baja a kutyának. Az, hogy áll és nêzi meredten a semmit, jelezhet idegrendszeri problémát- el kellene vinni állatorvoshoz.
2021. ápr. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!