Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aujeszky-féle betegséget...

Aujeszky-féle betegséget elkaphatta a kutya?

Figyelt kérdés

A hentesnél az elmúlt napon sikerült csontot kérni a kutyának, hogy legyen mit rágnia. Amikor édes apám hazahozta oda is adtam egyből a csontot a kutyának nyersen. Mivel elég fura szaga volt a többinek, elvettem tőle, nem rágta szét a csontot csak éppen elkezdte nyalogatni és a kis csócsálni valókból egy pici ha lecsipegetett. Megkérdeztem édesapám, hogy ez biztos marha csont-e. Nem tudta pontosan megmondani, ő azt kért...

Én arra gyanakszom, hogy marha csont, mivel eléggé összedarabolták a hentesnél a méretéből leszűrni nem tudom. Mivel elég büdös volt, ki tudja mióta állhatott ott, ha valamilyen módon érintkeztetett nyers disznó hússal, csonttal, van esély, hogy a kutya elkapta a betegséget?

Hozzá tenném, rendes piaci hentesboltból volt, nem megbízhatatlan helyről.

Aggódom értem, mivel ha jól tudom kutya esetében biztos halállal jár, nem tudom mennyire gyakori Magyarországon ez a betegség.

A válaszokat köszönöm előre is!



2021. ápr. 24. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

ezért ne vegyél piacról húst...


bármi lehetett...


egyébként kétlem, hogy elkaphatta, de azért a biztonság kedvéért értesítsd az állatorvost, hogyha bármi lenne, rosszullét, stb. azonnal indulhass!

2021. ápr. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Magyarországon kötelező a sertéseket oltani, ennek következtében perpill nincs az országban a vírus. (EU-n belül sem igen, mert a kedvező exportszabályok érdekében szigorúak a követelmények.)
2021. ápr. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Hentes boltba vagy bármilyen boltba, csakis bevizsgált húst árusíthatnak.


Amúgy 2-es is jól írta, és az ilyen boltokban is szigorúak a szabályok. A NÉBIH biztos szokta őket ellenőrizni rendszeresen is.

2021. ápr. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%
Bár ha furcsa szaga volt a csontnak, akkor jól tetted hogy nem adtad oda a kutyádnak. De ha ennyire aggódsz érte, akkor vidd el a kutyádat állatorvoshoz, és vidd el a csontot is hogy vizsgálják be laborba.
2021. ápr. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Első!

Köszi a választ! Nem neve nincs piacon valahol, kitudja melyik hentestől vásárlunk. Budapesten nagy piacon, rendes henteses pultnál.(ugyan úgy nagy vágóhídról hozzák a húst mint a boltokban)

Lehet túl aggódom és fentebb is írtam, valószínűleg marha csont volt, de ha ez valami módon érintkezhetett nyers disznóval(csonttal, hússal)tudni szeretném, hogy úgy elkaphatja-e.


Második!

Köszi a választ! Remélem ez tényleg így van és semmi baja nem lesz.

2021. ápr. 24. 15:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha csak érintkezett sertéssel (akár fertőzöttel) nem lesz baj.

Fertőzött sertésnél is azok a részek az igazán veszélyesek, amik csontvelőt (vérképző szövetet) tartalmaznak. Tehát pl. a fül vagy orr az még fertőzött sertésnél sem nagyon veszélyes - ettől függetlenül persze ne adj nyersen ilyet se!

2021. ápr. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A romlott csont nem tesz jot a kutyanak. Szagold meg mindig,mit veszel. Ha budos,ne fizesd ki.
2021. ápr. 25. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!