Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutya lehet féltékeny a...

Kan kutya lehet féltékeny a szuka társa miatt? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

2 évesek, ivaros kan és ivartalanított szuka. Együtt nőttek fel, de nem testvérek, 1 hónap van köztük. Amikor a parkban másik kan kutya szeretne játszani a szukával, az enyém elkezd morogni, próbálja elküldeni a másikat, csipkedi. Nem bántja, de közbe avatkozik egyből, ha elkezdenek játszani. Alap esetben kanokkal is barátságos, addig nem csinál semmit, amíg nincs játék köztük. Tiltom neki, uralkodik is magán utána, de látszik, hogy nem nézi jó szemmel.


A szuka mindenkivel barátságos, szívesen játszik új kutyákkal is. A kannak rajta kívül egyetlen egy barátja van, akivel hajlandó játszani, ő is lány. Többiekkel inkább semleges.


Ilyenkor féltékenykedik? Más is tapasztalt ilyet?



2021. ápr. 25. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Naná. Simán lehet.
2021. ápr. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Az én kutyám a barátnőm fenekébe harapott, de nagyon finoman; csak épp megfogta, mikor sétáltunk. :))
2021. ápr. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Nevezhetjük végül is annak is.De inkább csak védi a falkatársát.Ha te játszanál más kutyákkal vagy huzamosabb ideig másik kutyával foglalkoznál mindkét kutyád ugyan így reagálna. :D
2021. ápr. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem lehet. Találkoztam egyszer egy kutyéssa a városomból, aki két kutyát sétáltatott. Az egyik egy szuka vadászkutya keverék volt, nem egy játszós eb, a másik egy utcai vegyes kan imádott játszani. Az utcai vegyessel az én kutyám nagyon jókat játszott, a vadászkutya csak állt körülöttünk és szemlélte az eseményeket. Aztán egyszer csak a kutyám vidáman odafutott a kutyák gazdájához, hogy megszimatolja, erre a vadászkeverék olyan hezitálás nélkül odébb lökte hogy csak pislogtam. Morogtak egymásra egy kört, vicsorogtak mereven egymásra, majd kihívtam a szituból a kutyámat és mindketten megnyugodtak. Nem volt agresszív egyik sem, nem volt hátsó szándék a kutyámban, az a szuka mégsem engedte a kutyámat a gazdája közelébe. Érdekesmód velem vagy a másik kutyával nem volt gondja. (hozzá teszem, az a szuka nem volt rosszindulatú, semlegesen viselkedett és hallgatott a gazdájára)
2021. ápr. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%
A te ket kutyad falkakent uzemel ... amikor belep egy idegen kutya ... ertelem szerint elolep a kanod es probal dominalni.
2021. ápr. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35%

5+

... tobbet is mondhatnek, de az 5000Ft/ora :)))

2021. ápr. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%

Ilyenkor kosd meg a kant es szepen varakozik,amig a szuka jatszik. Vagy csak parancsold a kanod labhoz es var. Var addig a labadnal,amig a szuka szaladgal. Ez vagy megy a kanoddal poraz nelkul vagy porazzal.


Nalunk hasonloan ivaros kan es ivartalan szuka van. De a mieinknel a szuka dominansabb a kannal. A szuka feltekenykedik,ha jatszik a kan. Igy,megkotjuk az egyiket,mikozben jatszik a masik.

2021. ápr. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!