Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kérjek kutyust a...

Hogyan kérjek kutyust a szüleimtől?

Figyelt kérdés
Egy lakásban lakunk és egy yorkit szeretnék, csak a szüleim sajnos nem engedik. Tudnék vele foglalkozni, mert nagyon szeretem az állatokat és nem hinném, hogy megunnám. Le tudnám vinni sétálni és az egyéb komplikált problémákat is átgondoltam. Sokat olvasok a fajtáról (yorkie) és az igényeit, betegségeit is elolvastam. Úgy gondolják, hogy a lakásba kakil és így nehezen tudnánk elmenni nyaralni, ha kutya is van. De nekem nem számít a nyaralás, nekem elég lenne, ha lenne egy kutyám. Persze megértem a félelmüket, okkal félnek a kutyatartástól, de szeretik a kutyákat és anyukám meg már tapasztalt a kutyatartásban, mert neki kettő kutyája is volt, apukámnak meg kettő cicája. Köszönöm a válaszokat előre is.

2021. ápr. 25. 21:39
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
88%

Sehogy. Ha ők nem akarnak kutyát, akkor nem lesz, a pénzügyi része és a felelősség része úgyis rájuk hárul majd. Ha ezt nem akarják, akkor kénytelen vagy várni, amíg elköltözöl és eldöntheted hogy akarsz-e kutyát vagy sem.


Egy állat hatalmas felelősség, most még biztos jó ötletnek tűnik, de rengeteg probléma lehet vele, ami most eszedbe sem jut, viszont ha már ott lesz a kutya, nem passzolhatod le, csak mert nem lett olyan amilyennek megálmodtad.

2021. ápr. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
72%

Gondolom nem te fizetnéd a vételárat, az oltásokat, etetést, kullancs és szívféreg elleni kezelést, kutyasulit, stb. Nem te költenél havi 20-30e ft-ot a kutyára.

Illetve sejtem, hogy nem te szoktatnád szobatisztaságra, nem te kelnél fel hozzá éjszakánként és vinnéd le, nem te szocializálnád és nevelnéd.

Tehát kutyád akkor legyen, ha el tudod tartani önállóan, vagy ha mindenki a családból ugyan annyira szeretné.

2021. ápr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
74%

"és nem hinném, hogy megunnám"

Ja, ha meg mégis, akkor anya és apa úgyis megszánja a szerencsétlent, és levinné 3-4 naponta kicsit az utcára, nem?

2021. ápr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
87%

Nem csak sétából áll egy kutya,és ha tényleg tapasztalt állattartók akkor ők ezt nagyon jól tudják,ezért nem akarnak.Amikor bevállalsz egy állatot nem csak a sétát és a bekakilást (bár remélem,hogy ezt csak kifogásként mondták :D) vállalja az ember.


Jó minőségű táp: nem olcsó.hiába nem eszik sokat a yorkie egy jó táp kb 1500ft/kg-nál kezdődik átlagban.De úgy vannak kialakítva az ár és súly kategóriák hogy ne gyere ki akkor se jól ár ügyileg,ha kiskutyád van mert ameddig a nagykutya kajáját megveszed 1500ft/kg-ba addig a kicsikét teljesen ugyan abból a tápból (csak kis szemű) már 3000ft-ért kapod.:D

Havonta egy yorkie etetése is szerintem megvan 8-10 ezer körül.


Féreg hajtani is kell havonta,sok gazdi külön vesz szívféreg tablettát.azok párszáz Ft de kellenek,és kiadás.


Oltani kell évente,ha megveszed a kiskutyát akkor 12 hetes kor alatt-felett is van pár oltás.darabja 8000ft körül mozog már szinte minden oltásnak.

És akkor még nem vettél nyakörvet/hámot,pórázt (bár ennyire mini kutyára a kínaiban kapható 1500ft-os szettek is simán jók),fekhelyet ha nem engeded az ágyra (célszerű nem felszoktatni,már csak a fel-le ugrálás miatt is.Tönkre mennek az ízületei),játékot legalább egyet,rágni valót,tálakat (bár etetheted akár egy kimosott vajas dobozban is,ez sem olyan fontos.. :D).


Tehát vannak egyszeri és rendszeres költségek is vele.

Ezen felül kutya suli kell,ha nem igazán vagytok tapasztalt terrier kutya nevelésében.a yorkie akármilyen kicsi kutya nagyon makacs,és önfejű.Legalábbis kezdő gazdinak hamar a fejére nő.


Rendszeres séta suli alatt is érvényes.reggel iskola ELŐTT(!),suli után,lefekvés előtt minimum.

Tanítgatni is kell folyamatosan mindenfélére.Behívni tudni kell,leültetni adott helyzetekben,megállítani és letiltani is tudni kell dolgokról..


Szóval nem egyszerű ez a kutya dolog,ezért nem akarják.Nem tudsz mindent magadra vállalni,ők meg még nem szeretnének rajtad kívül is egy felelősséget.

2021. ápr. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy kötekedni kéne. Csak egy kérdés volt. A "nem hinném" szó meg nem így lenne. Hanem úgy, hogy nem unnám meg. Nem ők vinnék le sétálni hanem én. A szobatisztaságra én szoktatnám rá nem Ők. Ez az én kutyám lenne. A barátnőimnek is van kutyája és más tapasztalatuk van a kutyatartásról. Azt elismerem az állatorvosi kezelést nem én fizetném. Viszont én viselném a gondját.
2021. ápr. 25. 21:58
 6/39 anonim ***** válasza:
34%
Családban nincs olyan hogy "az én kutyám". Ha szerencséd van értenek a kutyákhoz, de ha nincs (ez a gyakoribb) akkor össze vissza nevelik majd és te végig nézheted ahogy elcseszik a kutyát, beleszólásod pedig nem lesz. Ha nem akarnak majd költeni állatorvosra, akkor azt is nézheted majd ahogy a kutya szenved, sokkal rosszabb esetben végignézheted a haláltusáját.
2021. ápr. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
35%
neked nem való kutya ilyen hozzá állással "nem hinném, hogy megunnámˇ szerintem felesleges ezt vitatni szüleidnek igaza van neked nem való kutya
2021. ápr. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
80%
Hány éves vagy?
2021. ápr. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Nem való? Hát a szüleim mondták, hogy való és kifizetnék az állatorvost. De mégsem szeretnének. Azt is megírtam, hogy kijavítom a nem hinném, hogy megunnám mondatatot. Nem unnám meg. De mint egy bíróságon, mindent fel lehet használni a másik ellen.
2021. ápr. 25. 22:10
 10/39 anonim ***** válasza:
7%
Panelban ne vigyél kutyát. Főleg ne ilyen patkányfélét. Rálépsz azt nyekk. Meg ha tapasztalatlan gazda vagy simán rosszul nevelheted és vagy egy remegő izé lesz belőle, vagy egy idegbeteg izé.
2021. ápr. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!